Maradnak az idegenlégiósok

VARGA CSABAVARGA CSABA
2003.05.11. 21:53
Címkék
Remek évadot zárt a Szolnoki MÁV-Coop SE női csapata, amely az ötödik helyen végzett a bajnokságban, és hazai pályán bárki ellen képes volt bravúrra: vereséggel távozott a Tiszaligetből például a kontinens legjobbjai közé sorolt PVSK, GYSEV és Dinamo Moszkva is. Arra voltunk kíváncsiak, hogy Tapodi Péter vezetőedző és Gazdag Sándor, a klubot működtető támogatói kör vezetője hogyan élte meg az elmút hónapok történéseit.
"Szerettünk volna a legjobb négy közé kerülni, ám jó néhány dolog keresztülhúzta számításainkat – kezdte rövid értékelését Tapodi Péter. – Gondolok itt Nyírő Beáta sérülésére, vetélytársaink, például a Diósgyőr menet közbeni megerősödésére, valamint az Európa-kupával járó utazásokra, amik nyilván fárasztóan hatottak csapatunkra. De igenis hasznos volt kilépnünk a nemzetközi porondra, mert erős együttesekkel találkoztunk, büszkén mondhatom, hogy nyolc mérkőzésünkből ötöt sikerült megnyernünk. Minden játékosom megtette a magáét, elmarasztalni vagy dicsérni nem akarok senkit, úgyis mindenki tisztában van azzal, hogy milyen teljesítményt nyújtott. Jó érzésekkel gondolunk vissza az elmúlt évadra, hiszen a klub fennállásának legnagyobb sikerét értük el a bajnoki ötödik helyezéssel.”A trénertől Gazdag Sándor vette át a szót, aki elmondta, hogy elégedett a MÁV-Coop SE eredményeivel és szakmai munkájával. Tőle tudjuk, hogy mivel a játékosok szerződése május 31-ig szól, a napokban mindannyiukkal leülnek megbeszélni a hogyan továbbot. Az már eldőlt, hogy a négy idegenlégiósból három, Ana Perovics, Gina Farmer és Angela Djelmis a következő évadban is a szolnokiak játékosa lesz, és közelállnak a vezetők a megegyezéshez Katrina Hibberttel is. Természetesen magyar kosarashölgyekkel is tárgyalnak, de egyelőre nem született velük megegyezés, és amíg nincs konkrétum, Gazdag Sándor nem akar neveket mondani. Azt viszont elmondta, hogy szeretnék meghosszabbítani Tapodi Péter szerződését, és mivel az elöljárók szerint jó munkát végzett a szakvezető, rajtuk nem fog múlni az újabb megállapodás.
Legfrissebb hírek

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
17 perce

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
25 perce

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
42 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
52 perce

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 órája

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik