Falco KC-Szombathely–Marc-Körmend 77–86
(20–22, 16–22, 22–18, 19–24)

Szombathely, 1600 néző. V: Hartyáni, Bodnár
FALCO: KÁMÁN (20/3), ALEXE (25/6), Pankár (–), Borszéki (2), Heinle (15). Cs: Dénes (6), Sallay (–), Gráczer (9). Edző: Zsoldos András
KÖRMEND: TOYA (21), CLAY (15/3), SOLA (30/15), Mujanovics (15/9), Grebenár (3). Cs: Bacsa (–), Keresztes (2), Szlávik M. (–). Edző: Zsebe Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8–8. 7. p.: 16–16. 14. p.: 24–34. 18. p.: 32–38. 23. p.: 38–53. 27. p.: 55–58. 33. p.: 60–68. 37. p.: 68–74
Kipontozódott: Grebenár (37. p.), Dénes (40. p.)

Rossz előjelek – Eaker távozása, Trummel sérülése – ide, élő televízióközvetítés oda, a hagyományoknak megfelelően táblás ház és remek hangulat fogadta a vasi rangadó csapatait. A küzdő felek valószínűleg úgy gondolták, hogy meghálálják a közönség előlegezett bizalmát, hiszen remek iramban kezdték a derbit. Az első percekben Alexe pontjaival a hazaiak jártak előrébb, ám a negyed végére Toya zsinórban hintett három duplájával a Körmend vette át a vezetést. Sőt, a második etap derekára 10 pontra sikerült növelni előnyüket a Rába-partiaknak. A folytatásban a Falco áttért a már oly sok sikert hozó négy kisemberes játékára, ám ezzel is csak két ponttal sikerült közelebb férkőzniük Soláékhoz (36–44). A szünet után repülőrajtot vett a Körmend, és a 23. percben már 38–53-at mutatott az eredményjelző. A továbbiakban azonban a sárga-feketék vették át az irányítást, s feljöttek a záró felvonás előtt 58–62-re. A hajrá a több jó egyéni teljesítményt felvonultató Zsebe-alakulatnak sikerült jobban, így az ötödik idegenbeli összecsapásukon negyedszer diadalmaskodó körmendiek teljesen megérdemelten távoztak győztesen a megyeszékhelyről.

Mestermérleg
Zsoldos András: – Nagyon egyszerű a képlet: amikor csapatjátékot játszunk, akkor nyerünk, ha nem, akkor veszítünk. Gratulálok a Körmendnek.
Zsebe Ferenc: – Idegenben még mindig jobban megy, ezért fájó, hogy hazai pályán például a Szeged elleni meccset is elveszítettük.

Debreceni Vadkakasok–Univer KSE 101–83
(33–18, 22–14, 16–27, 30–24)

Debrecen, 2500 néző. V: Harsányi, Smied
DEBRECEN: FODOR M. (16/6), LEE (20/3), GREEN (35), Boldizsár (–), Gémes (2). Cs: BUKVA (17/3), Tóth G. (9/3), Ádám (–), Lakatos P. (2). Edző: Ráthonyi Tamás
KECSKEMÉT: MCDANIEL (16/6), MADISON (18/6), Mérész T. (5/3), GAMBRIOZA (19/6), Horváth Cs. (1). Cs: Takács A. (9/3), Tanács (13/3), Hajdú (–), Bovánovics (2). Edző: Molnár Csaba

Green a mezôny tetején: az amerikai légiós nem csak a képünkön járt a fellegekben
A Főnix-csarnok kosarasavató mérkőzésén az első félidőben brillíroztak a debreceniek, akik azonban a fordulás után a harmadik negyed közepéig 2–20-at "produkáltak”, átmenetileg nyílttá téve a meccset. De aztán a varázslatos Lee, valamint az idény legerdményesebb játékával előrukkoló, igen ponterős Green vezérletével újra elhúztak, és helyenként sziporkázó játékkal esélyeshez méltón nyerek.

Ráthonyi Tamás: – Nem értem, hogy szünet után miért engedett le a csapat. Szerencsére hamar átestünk a holtponton.
Molnár Csaba: – A Debrecen az első félidőben eldöntötte a mérkőzést. A folytatásban próbálkoztunk, de csak annyi eredménnyel jártunk, hogy valamelyest izgalmasabbá tettük a meccset.