Döcögős játék, bravúros hajrá

VARGA CSABAVARGA CSABA
Vágólapra másolva!
2002.12.04. 21:50
Címkék
Alapszakasz, 7. forduló,
A-csoport
Delta Kosice (szlovák)–Szolnoki MÁV-Coop SE 67–69
(24–16, 13–17, 17–18, 13–18)
A-csoport
Delta Kosice (szlovák)–Szolnoki MÁV-Coop SE 67–69
(24–16, 13–17, 17–18, 13–18)

Kassa, 700 néző. V: Calik (lengyel), Bartonek (osztrák)
KOSICE: JALCOVÁ (17/12), NAGYOVÁ (24), SODA (11), Garcárová (4), Kazimirová (2). Cs: Libicová (2), Makszimenko (7), Lesková (–). Edző: Jan Krajnak
SZOLNOK: DJELMIS (13/9), SZÉLESY (7/3), Hibbert (5), FARMER (25), Perovics (11). Cs: Németh B. (4), Radnóty (4). Edző: Tapodi Péter
Az eredmény alakulása. 4. p.: 14–6. 14. p.: 27–20. 25. p.: 46–38. 28. p.: 52–47. 36. p.: 57–57. 38. p.: 65–65
Kipontozódott: Garcárová (33. p.)

A szlovák csapat nagyon bekezdett az elején, az irányító Jalcová öt perc alatt három triplát szórt, ráadásul Nagyová duplái ugyancsak célba találtak. A vendégek nem tudták kihasználni magassági fölényüket, és ehhez még rossz dobószázalék is párosult a részükről. Hozzá kell tenni, ezúttal egy sokkal agresszívebb kassai csapat lépett pályára, mint november közepén Szolnokon, arról már nem is beszélve, hogy most az első négy percben több pontot dobott, mint két hete egy teljes félidő alatt. Tapodi edző időkéréssel és cserékkel próbálta rendezni a sorokat, ettől kezdve csakugyan jobban védekezett együttese, ám a támadójáték továbbra is döcögött. A küzdőszellemre azonban nem lehetett panasz, és elsősorban ennek köszönhetően a nagyszünetig sikerült négy pontra megközelíteni a házigazdát. A fordulást követően sem ment sokkal jobban a játék a szolnokiaknak, a lengyel játékvezető pedig két perc alatt három támadó személyi hibát ítélt ellenük. A MÁV-Coop SE küzdött, hajtott, ott loholt vendéglátója nyakán, de csupán a harminchatodik percben sikerült utolérnie riválisát, aztán a hajrában Perovics, majd Németh jól kivitelezett büntetőivel sikerült kicsikarnia a győzelmet. Bár a Tisza-partiaktól megszokott jó játék ezúttal elmaradt, egy nemzetközi kupában elért idegenbeli győzelmet mégsem kell megmagyarázni.

Mestermérleg
Jan Krajnak: – Szinte végig vezettünk a mérkőzésen, ám a hajrára összeszedte magát a vendégcsapat, és ha némi szerencsével is, de kicsikarta a győzelmet.
Tapodi Péter: – Borzasztó nehéz meccsen vagyunk túl. Harcos és jól játszó kassai együttessel találtuk magunkat szembe, ráadásul rosszul kezdtünk, és sokáig akadozott a játékunk.
Legfrissebb hírek

Faragó Tamás: Egy különleges társasághoz tartozom

Egyéb egyéni
3 perce

MOB 130: Benedek, Egerszegi, Darnyi, legendák emlékeznek vissza a győztes pillanatokra – VIDEÓ

Egyéb egyéni
8 perce

IFFHS: Donnarummát másodszor választották az év kapusának

Minden más foci
1 órája

Kovács Patrik remekül játszott, de Callan Rydz nyert a darts-vb-n

Egyéb egyéni
1 órája

A 2036-os olimpiát célozza meg a női rögbicsapat

Egyéb csapat
2 órája

IFFHS: a PSG első francia klubcsapatként nyert sorozatban három tizenegyespárbajt a nemzetközi porondon

Minden más foci
2 órája

Varga Dénes a grúz vízilabda-bajnokságba szerződött

Vízilabda
2 órája

Eliud Kipchoge-sorozat, 2. rész: Minden idők legnagyobb maratonistája

Képes Sport
2 órája
Ezek is érdekelhetik