Zsebe az új körmendi edző

S. T. R.S. T. R.
2002.06.17. 20:59
Címkék
Egy legenda elköszönt, egy legenda elkezdi.Zsebe Ferencről van szó, a körmendiek szinte elmondhatatlan népszerűségnek örvendő ,,Babájáról”, aki múlt vasárnap bajnoki ezüstéremmel zárta felettébb tartalmas pályafutása huszadik idényét.,,A folytatás? A jövő héten eldől…” – mondta percekkel a vasiak számára igencsak kellemetlen véget ért paksi találkozó lefújása után, aztán néhány órával később kiderült, nem kell addig várni. Még a finálé utolsó meccsének éjjelén az ezüstcsapatot ünneplő több ezer körmendi szurkoló előtt Patonay Imre, a csapat edzője (vagy inkább volt edzője…?) könnyeivel küszködve bejelentette, a kispad Zsebe Ferencé, ő pedig szakmai igazgatóként dolgozik tovább. "Az igazság az, hogy már korábban eldöntöttük, ez lesz a legjobb megoldás – kezdett bele a leköszönő tréner –, és hát a körmendi szurkolók igazán megérdemlik, hogy ők tudják meg elsőként a hírt. Az az igazság, hogy nekem kicsit sok volt az első csapat melletti edzősködés, rengeteg energiámba került a munka, főleg úgy, hogy mellette iskolaigazgató vagyok, és ott is van tennivaló bőven. Belefáradtam az elmúlt néhány esztendőbe, amely – nyugodtan állíthatom – sikeres volt. Esztendeje bejutottunk a legjobb négy közé, idén csak hajszálnyival maradtunk le az aranyéremről, vagyis a Körmend úgy szerepelt, ahogy azt a szurkolóink elvárták. Zsebe Feri ugyanakkor már évek óta a visszavonulását tervezgette, és ő akkora egyénisége a magyar kosárlabdának, hogy biztosak lehetünk benne, edzőként is megállja a helyét. Én azt kívánom neki, a kispadon is érjen el legalább akkora sikereket, mint a pályán.”Patonay számára tehát az Atomerőmű elleni csata jelentette a búcsút, a jövő Zsebéé. No persze erre mondják, hiszem, ha látom. A volt szövetségi kapitány ugyanis nem az a típus, aki sokáig kibírná az első csapat légköre nélkül…"Az szinte biztos, hogy az elején szükségem lesz Putesz tanácsaira, később aztán kipróbálom, mire megyek egyedül – így a kispad új főnöke, egyetlen csapatával két évtized alatt két bajnoki aranyérmet, négy ezüstöt és hat kupagyőzelmet szerző, a magyar válogatottban 101 alkalommal pályára lépő Zsebe Ferenc. – Az biztos, hogy jelen pillanatban nekem sokkal jobban tetszik ez a felállás, legalább nem kell többé negyven fokban futkároznom… Hamarosan elvégzem a testnevelési egyetem szakedzői szakát, azaz a papírom rendben lesz. Az ars poeticám? Az elsődleges az lesz, hogy megpróbálok minél több játéklehetőséget biztosítani a fiataloknak. Azt szeretném, hogy a tehetségeink ne csak akkor kerüljenek pályára, ha elment a meccs, vagy akkor, ha húsz ponttal vezetünk. Arról pedig, hogy milyen szintű együttesem lesz, hadd ne mondjak semmit. Ôszintén szólva egyelőre azt sem tudom, kikre számíthatok, és azt sem, milyen képességű légiósaink lesznek, meg aztán nem szeretnék nagyképűnek látszani. Zöldfülű edző leszek, dolgozunk majd rendesen, aztán a többit meglátjuk…”
Legfrissebb hírek

Javulnak Szenegál esélyei: két gyors gól, és már 3–0 az állás Irak ellen

Foci vb 2026
2 perce

Tovább pörgünk: a norvégok kihagytak egy büntetőt…

Foci vb 2026
13 perce

A harmadik Dembélé-gól különlegessége: minden francia labdához ért!

Foci vb 2026
18 perce

Gyász: elhunyt a Rába ETO válogatott csatára

Labdarúgó NB I
18 perce

Dembélé-tripla: ennél korábbi mesterhármas csak egyszer volt vb-n

Foci vb 2026
25 perce

Hosszabbított a Bayern München osztrák hátvédje

Foci vb 2026
27 perce

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
42 perce

Három Dembélé-gól a 32. percre – ez ám az aranylabdás produkció!

Foci vb 2026
55 perce
Ezek is érdekelhetik