nemzetisport.hu 2021.12.08 13:16 Frissítve: 2022.01.27 01:22

15. FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, MAGYARORSZÁG, SZLOVÁKIA 2022

Részletes program és eredmények, a magyar válogatott útja – a 2022-es magyar-szlovák közös rendezésű kézilabda Európa-bajnokság adatbankja.

 

 

Kép: EHF

AZ EB VÉGEREDMÉNYE

7. Németország
8. Horvátország
9. Oroszország
10. Hollandia
11. Montenegró
12. Lengyelország
13. Csehország
14. Szerbia
15. MAGYARORSZÁG
16. Szlovénia
17. Fehéroroszország
18. Szlovákia
19. Portugália
20. Ausztria
21. Litvánia
22. Észak-Macedónia
23. Bosznia-Hercegovina
24. Ukrajna  

A MAGYAR VÁLOGATOTT EURÓPA-BAJNOKI KERETE
Kapusok:
Borbély Ádám (Fejér-B.Á.L. Veszprém), Mikler Roland (Pick Szeged), Székely Márton (Eurofarm Peliszter – Észak-Macedónia)
Jobbszélsők:
Bujdosó Bendegúz (Ferencváros), Rodríguez Pedro (Balatonfüred)
Jobbátlövők:
Ancsin Gábor (Grundfos Tatabánya), Máthé Dominik (Elverum HB – Norvégia)
Irányítók:
Győri Mátyás (Grundfos Tatabánya), Hanusz Egon (TVB Stuttgart – Németország), Lékai Máté (Telekom Veszprém)
Beállók:
Bánhidi Bence (Pick Szeged), Rosta Miklós (Pick Szeged), Sipos Adrián (Telekom Veszprém), Topic Petar (Balatonfüred)
Balátlövők:
Bodó Richárd (Pick Szeged), Nagy Bence (Ferencváros), Ligetvári Patrik (Telekom Veszprém), Szita Zoltán (Wisla Plock – Lengyelország)
Balszélsők:
Bóka Bendegúz (Balatonfüred), Sunajko Stefan (Grundfos Tatabánya)
Szövetségi kapitány:
Gulyás István

EGYENES KIESÉSES SZAKASZ
ELŐDÖNTŐK (BUDAPEST)
1. 28.18.00Spanyolország–Dánia 
1. 28.20.30Franciaország–Svédország
 
 5. HELYÉRT (BUDAPEST)
1. 28.15.30 Izland–Norvégia
 
BRONZMÉRKŐZÉS (BUDAPEST)
1. 30.15.30  
DÖNTŐ (BUDAPEST)
1. 30.18.00  

 

KÖZÉPDÖNTŐ

I. CSOPORT (BUDAPEST)
1. 20.15.30 Montenegró–Horvátország 32–26
1. 20.18.00
Franciaország–Hollandia 34–24
1. 20.20.30Dánia–Izland 28–24
1. 22.15.30
Montenegró–Hollandia 30–34
1. 22.18.00 Franciaország–Izland 21–29
1. 22.20.30
Dánia–Horvátország 27–25
1. 24.15.30
Izland–Horvátország 22–23
1. 24.18.00 Dánia–Hollandia 35–23
1. 24.20.30
Montenegró–Franciaország 27–36
1. 26.15.30
Montenegró–Izland 24–34
1. 26.18.00 Hollandia–Horvátország 28–28
1. 26. 20.30Dánia–Franciaország 29–30
AZ I. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Franciaország 5 4 1 148–131 +17 8
  2. Dánia 5 4 1 149–123 +26 8
  3. Izland 5 3 2 138–124 +14 6
  4. Horvátország 5 1 1 3 124–136 –12  3
  5. Hollandia 5 1 1 3 137–156 –19  3
  6. Montenegró 5 1 4 134–160 –26  2

 


II. CSOPORT (POZSONY)
1. 20.15.30
Oroszország–Svédország 23–29
1. 20.18.00 Németország–Spanyolország 23–29
1. 20.20.30Lengyelország–Norvégia 31–42
1. 21.15.30Oroszország–Spanyolország 25–26
1. 21.18.00 Lengyelország–Svédország 18–28
1. 21.20.30Németország–Norvégia 23–28
1. 23.15.30Lengyelország–Oroszország29–29
1. 23.18.00
Németország–Svédország 21–25
1. 23.20.30Spanyolország–Norvégia 23–27
1. 25.15.30Lengyelország–Spanyolország 27–28
1. 25.18.00Németország–Oroszország30–29
1. 25.20.30Svédország–Norvégia 24–23
A II. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
1. Spanyolország
5
4

1
138–130
+8
8
2. Svédország
5
4

1
134–117
+17
8
3. Norvégia 5 3 2 142–124 +18  6
4. Németország 5 2 3 127–134 –7  4
5. Oroszország 5 1 1 3 129–136 –7  3
6. Lengyelország 5 1 4 128–157 –29  1

CSOPORTKÖR

A-CSOPORT (DEBRECEN)
1. 13.18.00Szlovénia–Észak-Macedónia
27–25
1. 13.20.30Dánia–Montenegró
30–21
1. 15.18.00Észak-Macedónia–Montenegró
24–28
1. 15.20.30Szlovénia–Dánia23–34
1. 17.18.00Montenegró–Szlovénia33–32
1. 17.20.30Észak-Macedónia–Dánia21–31
AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Dánia 3 3 95–65 +30 6
  2. Montenegró 3 2 1 82–86   –4 4
  3. Szlovénia 3 1 2 82–92 –10 2
  4. Észak-Macedónia 3 3 70–86 –16 0
B-CSOPORT (BUDAPEST)
1. 13.20.30MAGYARORSZÁG–Hollandia28–31
1. 14.20.30Portugália–Izland
24–28
1. 16.18.00Portugália–MAGYARORSZÁG
30–31
1. 16.20.30Izland–Hollandia29–28
1. 18.18.00Izland–MAGYARORSZÁG31–30
 1. 18.20.30Hollandia–Portugália 
32–31
A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Izland 3 3 88–82 +6 6
  2. Hollandia 3 2 1 91–88 +3 4
  3. MAGYARORSZÁG 3 1 2 89–92 –3 2
  4. Portugália 3 3 85–91 –6 0
C-CSOPORT (SZEGED)
1. 13.18.00Szerbia–Ukrajna
31–23
1. 13.20.30Horvátország–Franciaország
22–27
1. 15.18.00Franciaország–Ukrajna
36–23
1. 15.20.30Horvátország–Szerbia23–20
1. 17.18.00Ukrajna–Horvátország25–38
1. 17.20.30Franciaország–Szerbia29–25
A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Franciaország 3 3 92–  70 +22 6
  2. Horvátország 3 2 1 83–  72 +11 4
  3. Szerbia 3 1 2 76–  75   +1 2
  4. Ukrajna 3 3 71–105 –34 0
D-CSOPORT (POZSONY)
1. 14.18.00Németország–Fehéroroszország
33–29
1. 14.20.30Ausztria–Lengyelország31–36
1. 16.18.00Németország–Ausztria34–29
1. 16.20.30Fehéroroszország–Lengyelország20–29
1. 18.18.00Lengyelország–Németország23–30
1. 18.20.30Fehéroroszország–Ausztria29–26
A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Németország 3 3 97–81 +16 6
  2. Lengyelország 3 2 1 88–81   +7 4
  3. Fehéroroszország 3 1 2 78–88 –10 2
  4. Ausztria 3 3 86–99 –13 0
E-CSOPORT (POZSONY)
1. 13.18.00
Spanyolország–Csehország28–26
1. 13.20.30Svédország–Bosznia-Hercegovina30–18
1. 15.18.00Csehország–Bosznia-Hercegovina
27–19
1. 15.20.30Spanyolország–Svédország32–28
1. 17.18.00Bosznia-Hercegovina–Spanyolország24–28
1. 17.20.30Csehország–Svédország27–27
AZ E-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Spanyolország 3 3 88–78 +10 6
  2. Svédország 3 1 1 1 85–77   +8 3
  3. Csehország 3 1 1 1 80–74   +6 3
  4. Bosznia-Hercegovina 3 3 61–85 –24 0
F-CSOPORT (KASSA)
1. 13.18.00
Oroszország–Litvánia29–27
1. 13.20.30Norvégia–Szlovákia35–25
1. 15.18.00Szlovákia–Litvánia31–26
1. 15. 20.30Norvégia–Oroszország
22–23
1. 17.18.00Szlovákia–Oroszország27–36
1. 17.20.30Litvánia–Norvégia29–35
AZ F-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
  1. Oroszország 3 3 88–76 +12 6
  2. Norvégia 3 2 1 92–77 +15 4
  3. Szlovákia 3 1 2 83–97 –14 2
  4. Litvánia 3 3 82–95 –13 0

 

2022-ES FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, MAGYARORSZÁG–SZLOVÁKIA
A CSOPORTBEOSZTÁS
A-csoport (Debrecen): Szlovénia, Dánia, Észak-Macedónia, Montenegró
B-csoport (Budapest): Portugália, MAGYARORSZÁG, Izland, Hollandia
C-csoport (Szeged): Horvátország, Szerbia, Franciaország, Ukrajna
D-csoport (Pozsony): Németország, Ausztria, Fehéroroszország, Lengyelország
E-csoport (Pozsony): Spanyolország, Svédország, Csehország, Bosznia-Hercegovina
F-csoport (Kassa): Norvégia, Oroszország, Szlovákia, Litvánia
A csoportok első két-két helyezettje jutott a középdöntőbe, ahonnan a csoportok első két-két helyezettje az elődöntőbe.

 

2022.01.23 22:20:09

Kézilabda KOVÁCS ERIKA

NS-VÉLEMÉNY. A palánk innenső oldalán is rendre bizonyítanak.

2022.01.23 22:20:09

Kézilabda THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Inkább jelent pluszmotivációt.

2022.01.23 15:33:10

Kézilabda PAPP BÁLINT (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Sziporkázó játék helyett ezúttal hatalmas küzdéssel szerezte meg a győzelmet a Győr a szívós dán Odense ellen.

2022.01.23 13:15:52

Kézilabda R. Gy.

Henny Reistad 13 gólt szerzett, a dán csapat hattal nyert a magyar bajnok ellen a női kézilabda BL-ben.