Férfi kézi Eb: Izland 5 góllal is vezetett, de kikapott a horvát csapattól

2022.01.24. 17:08
Ivan Cupic öt góllal vette ki a részét a sikerből (Fotó: AFP)
Horvátország legyőzte Izlandot (23–22) a magyar–szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság budapesti középdöntőjének harmadik fordulójában.

Nem volt könnyű helyzetben Izland a találkozó előtt, miután újabb játékosának – Daniel Thor Ingason – lett pozitív a koronavírustesztje, így összesen már kilenc kézilabdázója kapta el a vírust. Korábban Björgvin Páll Gústavsson, Elvar Örn Jónsson, Ólafur Andrés Gudmundsson, Aron Pálmarsson, Bjarki Már Elísson, Gísli Thorgeir Kristjánsson, Janus Dadi Smárason és Arnar Freyr Arnarsson esett ki emiatt. Jó hír azonban, hogy előbbit már tudták nevezni a hétfői találkozóra, amelyen Horvátország szerzett vezetést, de Izland ezt követően háromszor is betalált, a 16. percben pedig 7–4-re vezetett. A franciák elleni remek védekezésüket mutatták be Gudmundur Gudmundsson tanítványai, a horvát válogatott 22 perc alatt csupán 5 gólt tudott szerezni, míg Izland 10-et (10–5). Horvátország azonban visszakapaszkodott az első félidő végéig (12–10).

A fordulás után négy perc kellett a horvátoknak az egyenlítéshez (13–13), sőt, Ivan Martinovic góljával a vezetést is átvették (14–13). Ivan Pesic elkapta a fonalat a kapuban, ennek is köszönhetően 16–14-re vezetett Horvátország a 40. percben. A következő percekben sem talált magára Izland, a különbség pedig tovább nőt, 45 perc után 20–15-re vezetett a horvát együttes. Izland azonban nem adta fel, 6–1-es sorozattal egyenlített (21–21, 52. perc). Sőt, a vezetést is átvették az izlandiak, az 59. percben azonban balszélsőjük mellé dobta a ziccert 22–22-es állásnál, míg a túloldalon Gadza betalált, amivel megnyerte a meccset a horvátoknak nagy szívességet téve a franciáknak. 23–22