Női Giro: Vas 11. a záró napon, Van Vleuten megvédte címét

2023.07.09. 17:16
(Fotó: Getty Images)
Vas Kata Blanka 11. lett a női Giro d'Italia országúti kerékpáros-körverseny vasárnapi záró szakaszán; a holland Annemiek van Vleuten megvédte címét.

A kilencedik etapon Sassariból Olbiába tekert 126,85 kilométert a mezőny. Az SD Worx magyar bajnoka szombati szakaszgyőzelme után ismét esélyesként várta a dombos, de a hajrában lejtmenetből és rövid sík részből álló távot. Ígéretesen is helyezkedett, 35 kilométerrel a vége előtt megpróbált szökni, majd lejtmenetben is a mezőny elejére állt. A befutó előtt azonban nem tudott annyira elöl tekerni, mint egy nappal korábban, mivel az utolsó kilométer előtt hátra sodródott, így a 11. helyet szerezte meg, összetettben pedig a 43. pozícióban zárt.

A 40 esztendős Van Vleuten 2018, 2019 és a tavalyi kiírás után negyedszer viheti haza a rózsaszín trikót, pályafutása utolsó évében a májusi Vuelta után az év második nagy női körversenyét is megnyerte. Így a tavalyihoz hasonlóan idén is triplázhat, amennyiben a két hét múlva rajtoló női Tour de France-on is meg tudja védeni címét.