Kerékpár: Veres Ádám és Kenyó Anita lett az Omnium ob-első

MTI MTIMTI MTI
2010.09.04. 20:23
Címkék
Veres Ádám és Kenyó Anita nyerte meg szombaton a Millenárison rendezett Omnium kerékpáros országos bajnokságot.

Az Omnium szabályai szerint egykörös, továbbá 500 méteres, majd ötkörös sprintet, selejtező versenyt (minden körben kiáll a célvonalon utolsóként áthaladó kerékpáros) és pontversenyt rendeznek, s az öt szám összesített eredménye alapján hirdetnek bajnokot.

Veres úgy végzett az élen, hogy a négy számból hármat megnyert – az utolsót, a pontversenyt törölni kellett az eleredő eső miatt.

A nőknél csak három induló volt, ezért ők a 23 éven aluli korosztályos fiúkkal közös mezőnyben álltak rajthoz. Így fordulhatott elő, hogy Benácsi Szandra (Postás SE) 0 ponttal is bronzérmes lett.

KERÉKPÁR, OMNIUM OB 
FÉRFIAK
1. Veres Ádám (KSI)  45 pont
2. Szalontai Sándor (KSI) 33
3. Solymosi Márton (BVSC-Zugló) 33
NŐK
1. Kenyó Anita (BVSC-Zugló)  15 pont
2. Gyurján Adrienn (Giant Gyömrő) 6
3. Benácsi Szandra (Postás SE) 0

 

Legfrissebb hírek

Cristiano Ronaldo lett a mezőny legjobbja

Foci vb 2026
8 perce

Cristiano Ronaldo megszerezte az első és a második gólját is a vb-n – videók

Foci vb 2026
22 perce

Megvan az angol és a ghánai válogatott kezdője

Foci vb 2026
24 perce

Ronaldo megtörte gólcsendjét, duplázott, Portugália pedig kiütötte Üzbegisztánt

Foci vb 2026
25 perce

Harry Kane az angol, Jordan Ayew a ghánai csatársorban – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
28 perce

Bejelentette Markgráf Ákos érkezését az Újpest

Labdarúgó NB I
43 perce

Portugália 5–0-ra megverte Üzbegisztánt

Foci vb 2026
43 perce

Öttusa: Kósa Nóra az U17-es után az U15-ös ob-t is megnyerte

Utánpótlássport
55 perce
Ezek is érdekelhetik