Jégkorong-vb: őrült végjáték, német siker a csoportunkban

K. Zs.K. Zs.
2023.05.18. 21:55
A német Alexander Ehl (balra) és a dán Mikkel Aagaard csatája (Fotó: AFP)
Az eddig pont nélküli Németország 6–4-re legyőzte Dániát a jégkorong-világbajnokság csütörtök esti tamperei mérkőzésén, és ezzel megelőzte a magyar válogatottat az A-csoportban. A rigai nyolcasban Svájc 4–2-re verte Szlovákiát, és négy meccs után is százszázalékos.

DÁNIA–NÉMETORSZÁG 4–6

Az első harmadban Matias Lassen megpattanó távoli lövésével előnyt szereztek a dánok, de már akkor is a németek vették célba többször a kaput.

A második húsz percben aztán egyértelművé vált a német fölény, és a játékrész derekán két perc alatt be is következett a fordulat: előbb John Peterka lőtt gólt szép egyéni akcióból, majd Alexander Ehl egy kipattanóból talált a dán kapuba. A periódus hajrájában Moritz Müller közelről a harmadik német gólt is beütötte, ám erre jött a gyors válasz a lábak között betaláló Mathias Bautól.

EHL GÓLJÁVAL VETTÉK ÁT A VEZETÉST A NÉMETEK

Öt perccel a vége előtt Christian Wejse a kapu mögül visszakotort korongot egy igazítás után beütve egyenlített, de csupán húsz másodperc telt el, és Jonas Müller hatalmas távoli lövéssel újra előnyhöz juttatta a németeket.

A végjátékban igencsak felpörgött az addig sem unalmas mérkőzés: a dánok emberhátrányba kerültek, amit Marcel Noebels üres kapus góllal kihasznált (58:56). Wejse 59:28-nál szépített, aztán 59:35-nél Nico Sturm is ütött egy üres kapus gólt – az eddig pont nélküli németek fontos győzelmet arattak, a dánok elvesztették a veretlenségüket.

SVÁJC–SZLOVÁKIA 4–2

Jól indult a meccs a még hibátlan svájciak szempontjából, hiszen Jonas Siegenthaler távoli bombája korán beakadt, majd a második harmad elején kettő az egyes akció végén Nino Niederreiter kétgólosra növelte az előnyt.

Andrej Kudrna közeli lövéssel gyorsan szépített, aztán a második harmad utolsó percében a lesipuskás Pavol Regenda egyenlített emberelőnyben. Abban, hogy ez megtörténhetett, fontos szerepe volt Samuel Hlavaj kapusnak, aki 2–1-nél hárított egy svájci büntetőt.

A harmadik periódusban Christian Marti a buliból visszapasszolt koronggal nagy gólt lőve újra előnyt szerzett csapatának, majd a legvégén Gaëtan Haas üres kapus góllal tette biztossá, hogy Svájc egyelőre százszázalékos marad.

CHRISTIAN MARTI GÓLJÁVAL LETT 3–2