EBEL: a Volán megszakította a KAC menetelését

2016.12.30. 22:36
A Volán nagyon ment, 0–1-ről fordított a Klagenfurt ellen (Fotó: Veres Viktor)
A Fehérvár AV 19 jégkorongcsapata 4–2-re legyőzte a Klagenfurtot az osztrák bajnokság (EBEL) alapszakaszának 37. fordulójában. A városligeti Winter Classicon rendezett mérkőzésen Erdély Csanád duplázott.

A Volán mindenképpen javítani akart a Klagenfurt ellen a szerdai, Red Bull Salzburg elleni 8–2-es hazai vereség után.

A Winter Classic keretein belül rendezett második EBEL-mérkőzésen a KAC szerzett vezetést az első harmad 11. percében, de a vendégek nem sokáig örülhettek. A 15. percben Brance Orban nyúlt bele egy lövésbe, a korong pedig a kapus lába között vágódott a kapuba (1–1).

A második játékrész hetedik percében végén ismét fehérvári gólnak örülhettek a Városligetben. Egy kipattanó korongot Erdély Csanád lőtt a Klagenfurt kapujába. Négy perccel később ismét a magyar válogatott támadó volt eredményes, miután remekül lőtte ki a hosszú felső sarkot. A harmad vége előtt hat perccel meghűlt a vér a fehérvári szurkolók ereiben, amikor egy kétes szituáció után a játékvezetők a videofelvételeket kérték segítségül. A bírók azonban nem adták meg a KAC gólját. Négy perccel a harmad vége előtt azonban a Klagenfurt egy gyors támadás után szépített (3–2).

A harmadik harmad is Volán-góllal indult. Andrew Sarauer kapott passzt a kék vonalon, megcsinált egy remek cselt, majd higgadtan a kapuba lőtt. A sorozatban tizenegy mérkőzést megnyerő Klagenfurt ezután rákapcsolt, többször is a kapuja elé szegezte a székesfehérváriakat, gólt azonban nem tudott szerezni. A slusszpoén az 56. percben jött, amikor Kóger Dánielnek csak annyi dolga volt, hogy beletette az ütőjét egy remek keresztpasszba, beállítva ezzel az 5–2-es végeredményt.

EBEL
FEHÉRVÁR AV19–EC KLAGENFURT (osztrák) 5–2 (1–1, 2–1, 2–0)
Városligeti Műjégpálya, 4242
néző. V: Kincses, Nikolic (szlovén), Seewald, Németh M.
FEHÉRVÁR: Rajna – Schiestel (1), Manavian – Vernace (1), Owens – Szirányi B., Szabó D. – Szaller, Kocsis – B. Orban 1, Vas J., Sofron I. (1) – Erdély 2, Sarauer 1, Bodo – Kóger D. 1, Maylan (1), Beauregard (1) – Szabó P. K., Reisz, Sárpátki. Edző: Benoit Laporte
KLAGENFURT: Duba – Kapstad, Fischer – Robar, Schumnig – Strong, Duller – Popovic, Kurath – M. Geier (1), Koch, S. Geier 1 – Z. Pance, Hurtubise, Harand – Ganahl (1), Neal, Lundmark 1 – Richter, Hundertpfund (1), Brucker. Edző: Mike Pellegrims
Kiállítások: 4 perc+végleges fegyelmi (Szabó P. K.), ill. 8 perc
Benoit Laporte:
– Végre a saját játékunkat játszottuk, nem akartuk felvenni mindenáron az ellenfelünk stílusát. A negyedik, fiatal sorunk megint rengeteg energiát vitt a játékba, és Rajna Miklós is remekül védett. Ilyen meccs után nem is lehetnék elégedettebb!
Mike Pellegrims: – Megérdemelten nyert a Fehérvár, nem tudok mást mondani. Mindkét csapat ugyanazon a jégen játszott, nem lehet a körülményekre fogni a vereséget – az ellenfél egyszerűen jobb volt ezúttal.