Divízió 1-es jégkorong-vb: lengyel, kazah, ukrán siker Kijevben

Vágólapra másolva!
2011.04.18. 22:07
Címkék
A divízió 1-es férfi jégkorong-világbajnokság B-csoportjában, Kijevben is lejátszották a 2. forduló mérkőzéseit. A britek ellen rangadót nyertek a kazahok, javították a nyitó napi botlást az ukránok, gázoltak a lengyelek.

A nap első meccsén az észtek két harmadig tartották magukat a lengyelek ellen, majd összeomlottak, és 15 perc után kaptak ötöt – a 8–1 után ütött két gól csak némileg javított az összképen a szempontjukból.

A házigazda ukránokat az első nap meglepő britek közel voltak egy újabb bravúrhoz: Longstaff góljával a 30. percig vezettek Kazahsztán ellen, de a kazah csapat Gavrilin találatával egyenlített, majd az 55. percben Dudarjov révén megszerezte a győztes gólt. A britek az utolsó percben kapusukat lehívva támadtak az egyenlítésért, mindhiába. A támadójátékban jóval aktívabb kazahok 2–1-re győztek.

Az ukránok a litvánokon töltötték ki dühüket: a hazai csapat sima győzelmét nem fenyegette veszély, bár a litvánok két harmadig tartották magukat, a végére így is kaptak egy ötöst.

DIVÍZIÓ 1-ES JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, B-CSOPORT, KIJEV
2. FORDULÓ
Lengyelország–Észtország 8–3 (1–0, 2–1, 5–2 )
Kazahsztán–Nagy-Britannia 2–1 (0–1, 1–0, 1–0)
Ukrajna–Litvánia 5–1 (2–0, 1–1, 2–0)

 

AZ ÁLLÁS
1. Lengyelország 2 2 13–4 6
2. Kazahsztán 2 2 7–2 6
3. Nagy-Britannia 2 1 1 6–5 3
4. Ukrajna 2 1 1 8–6 3
5. Litvánia 2 2 2–10 0
6. Észtország 2 2 4–13 0

 

Legfrissebb hírek

Fodor Csenge is bekerült a női kézilabda-válogatott szűkített vb-keretébe

Kézilabda
1 perce

Kézilabda: nagy potenciál rejlik az ifjúsági fiúválogatottban

Utánpótlássport
18 perce

Ecclestone az IndyCart javasolja Mick Schumachernek

Egyéb autó-motor
1 órája

Marco Rossi: Bárány megtestesíti azt a harci szellemet, amit mindig szeretnék a pályán látni

Magyar válogatott
1 órája

Női kézilabda NB I: nehéz az anyagi helyzet, veszélyben a dunaújvárosiak szereplése

Kézilabda
1 órája

Los Angeles 2028: új súlycsoportok lesznek súlyemelésben

Egyéb egyéni
1 órája

Bárány Donát és Redzic Damir a két újonc – Marco Rossi keretet hirdetett Örményország és Írország ellen

Magyar válogatott
2 órája

Milánó 2026: bemutatták a magyar csapat téli olimpiai ruházatát – fotók

Téli sportok
2 órája
Ezek is érdekelhetik