A Fehérvár kétgólos vereséget szenvedett Bécsben

2012.09.09. 19:53
Hiába a hősies védekezés, a záró harmadban már elfogyott a Volán előnye (Fotó: NS-archív, Mirkó István)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának második fordulójában a Sapa Fehérvár AV19 a 42. percig 1–0-ra vezetett, de végül kétgólos vereséget szenvedett a Vienna Capitals vendégeként. A házigazdák három, a vendégek tíz kiállítást kaptak a találkozón! A fehérváriak második vereségüket szenvedték el.

1. harmad

Két-két kiállítást kapott mindkét gárda az első felvonásban, de mivel Horváth Andrásé és Philippe Lakosé az elején szinte egymásba ért, olyan nagyon nem volt lehetőség belemerülni az emberfóros vagy éppen emberhátrányos – nézőpont kérdése – játékba. Aztán a Fehérvár a kibekkelte Kyle Bailey kiállítását, majd Jonathan Ferland hiányát gólra váltotta: Horváth volt eredményes fórban játszva, Sofron István és Ladányi Balázs asszisztjából. Azért van olyan dolog, amin nem fog az idő vasfoga, és a sokadik előadásban sem lehet megunni. És hogy milyen „igazságtalan" játék a hoki – is – azt bizonyítja, hogy Adam Munro a fehérvári kapuban háromszor annyi lövést kapott, mint bécsi kollégája. Ez azonban a mezőnyfölényben játszó házigazdákon kívül a vendégeket nem foglalkoztatta (0–1).

2. harmad

Ennél sokkal jobban érdekelt bennünket a folytatás, amelyben mintha új szabály lépett volna életbe: egyszerre négy Volán-játékosnál nem lehet több a mezőnyben! Szorgosan küldték le a büntetőpadra a vendégek játékosait a bírók – Orbán Attilát mindjárt kétszer is –, így az addigi hazai mezőnyfölény végképp egyoldalú küzdelemmé vált. A hazaiak az egyenlítésért, az ötször (!) emberhátrányba kerülő fehérváriak az előny megtartásáért harcoltak. Sikerélmény utóbbiaknak adatott meg: a záró harmadhoz érve minimális különbséggel vezettek, Munro pedig 33 védett lövésnél tartott negyven perc után (0–1).

3. harmad

Ami nem jött össze emberelőnyből, összejött akcióból: Tony Romano a 42. percben egalizált. Sőt, a Volán-játékosok forgalma a folytatásban is nagy volt a büntetőpadon: előbb Benk András ült ki, akit bő egy perccel később Tokaji Viktor – utóbbi számára nem volt ismeretlen az ülőalkalmatosság – követett, kettős emberelőnyhöz juttatva így a bécsieket. Ezt a periódust még újfent kibekkelte a Volán, a négy az öt elleni játékot már nem: Zdenek Blatny góljával vezetéshez jutott a Capitals. A hátrányba kerül vendégek érthetően megtörtek, a fáradt csapat hullámvölgyét újabb góllal büntette a házigazda, akkor Francois Fortier volt eredményes, már akcióból. A hátralévő bő nyolc perc még egy-egy kiállítást, de újabb gólt és fordulatot már nem tartogatott (3–1).

ÉNEKES LAJOS: "NEM TUDTUNK MEGKÜZDENI A SOK KIÁLLÍTÁSSAL"
EBEL, ALAPSZAKASZ, 2. FORDULÓ
UPC VIENNA CAPITALS (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV19 3–1 (0–1, 0–0, 3–0)
Bécs, 5100 néző. V: Altersberger (osztrák), Fajdiga (szlovén), Dreier (osztrák), Piragic (horvát)
VIENNA: ZABA – BJORNLIE, A. Lakos, Fortier, Gratton, ROMANO – J. Fraser, P. Lakos, Schiechl, Olsson, Seidl – Veideman, Schweda, Soares, Blatny, Ferland – Peter, Woger, Fischer, Pinter, Schlacher
FEHÉRVÁR: MUNRO – Horváth A., Tokaji, Sofron, Vas M., Ladányi – Pozsgai, Pratt, Bailey, Johansson, Mihály Á. – Orbán, Durco, Benk, Sikorcin, Kovács Cs. – Hetényi P., Magosi, Metcalfe, Németh A. – Tóth A.
Gólok: 18:08: Horváth A. (Ladányi, Sofron – emberelőny, 0–1). 41:17: Romano (Bjornlie, 1–1). 49:05: Blatny (J. Fraser, Soares, ee., 2–1). 51:24: Fortier (A. Lakos, Schlacher, 3–1)
Kiállítások: 6, ill. 20 perc
További eredmények: Innsbruck–Dornbirn 5–6 – h.u. (1–2, 1–2, 3–1, 0–1), Graz–Villach 3–4 – h.u. (0–0, 2–2, 1–1, 0–1), Linz–Olimpija Ljubljana 7–3 (3–1, 4–1, 0–1), Medvescak Zagreb–Salzburg 1–2 – szétlövéssel (0–0, 1–1, 0–0, 0–0, 0–1), Znojmo–Klagenfurt 5–0 (3–0, 0–0, 2–0)
1. Villach 2 1 1 10–3 +7 4
2. Znojmo 2 2 8–1 +7 4
3. Vienna 2 2 7–2 +5 4
4. Medvescak Zagreb 2 1 1 5–4 +1 3
5. Graz 2 1 1 6–6 0 3
6. Linz 2 1 1 8–5 +3 2
7. Salzburg 2 1 1 3–4 –1 2
8. Klagenfurt 2 1 1 2–6 –4 2