A magyar válogatott az utolsó mérkőzésén 2–1-es vereséget szenvedett Németországtól a Svájcban zajló jégkorong-világbajnokságon, így pont nélkül fejezte be a tornát. E találkozónak nem volt igazi tétje egyik csapat számára sem, mivel az már korábban eldőlt, hogy a mieink kiesnek, a németek pedig bennmaradnak a legjobbak között. A másik meccsen a dánok 0–2-ről fordítva 5–2-re megverték az osztrákokat, ezért az utóbbiak búcsúznak a mieink mellett a legmagasabb osztálytól.

Fotó: Mirkó István
Ebből a német helyzetből nem született gól

Fotó: Mirkó István
Ebből a német helyzetből nem született gól
MINDEN, AMIT A SVÁJCI VB-RŐL TUDNI KELL
Hamar emberhátrányba kerültünk, és már nem volt sok hátra Kovács Csaba kiállításából, amikor Moritz Müller háttal a kapunak fonákkal a bal alsó sarokba húzta a korongot, amely Vas Mártontól került elé. 0–1.
A küzdelem szinte végig a magyar térfélen zajlott, amiben annak is nagy szerepe volt, hogy majdnem folyamatosan emberhátrányban játszottunk. Az első negyedóra végén 13–1 volt a lövések aránya – természetesen a németek javára –, azonban megúsztuk újabb kapott gól nélkül, hogy aztán élve az előttünk adódó nagy lehetőséggel, kiegyenlítsünk.
Ez a nagy lehetőség nem volt más, mint egy kettős emberelőny, amelyet Horváth András használt ki egy bombával, miután szépen megjárattuk a korongot. A gólpasszt Ladányi Balázs jegyezte. 1–1.
A második német kiállítás lejártáig még támadásban maradtunk, ám fordítani nem sikerült, azaz 1–1-gyel ért véget az első húsz perc.
AUSZTRIA A MÁSIK KIESŐ
Az alsóház utolsó fordulójának másik mérkőzésén Ausztria hiába vezetett már két és fél perc után 2–0-ra, a dánok 5–2-re fordítottak ellenük, így a magyar csapat mellett a „sógorok” búcsúznak a legmagasabb osztálytól.
A hátralévő időben még próbálkoztunk néhány lövéssel, de Dimitri Pätzold mindet hatástalanította, így egygólos hátránnyal kezdtük meg az utolsó harmadunkat.
A befejező játékrészben sokáig nem esett gól, így az utolsó percekig nyílt maradt a mérkőzés. Az 57. percben Vas Márton lövését védte a kapusuk, majd Ladányi ismétlését blokkolták le a németek, akik ügyesen kihúzták az utolsó perceket, így végül 2–1-re megnyerték az összecsapást.
JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG

| Helyszín: Bern |
| Nézőszám: 3000 |
| Játékvezető: Ole Hansen (norvég), Thomas Sterns (amerikai) |
| Vonalbírók: Peter Sabelström (svéd), Miroslav Valach (szlovák) |
| MAGYARORSZÁG | NÉMETORSZÁG |
| Kapusok:29 Hetényi Zoltán | Kapusok: 32 Dimitri Pätzold |
| 1 Budai Krisztián | 1 Dimitrij Kotschnew |
| 1. sor: 33 Svasznek Bence | 1. sor: 7 Chris Schmidt |
| 43 Sille Tamás | 22 Michael Bakos |
| 11 Ladányi Balázs | 16 Michael Wolf |
| 42 Vas Márton | 33 Michael Hackert |
| 77 Peterdi Imre | 87 Philip Gogulla |
| 2. sor: 4 Horváth András | 2. sor: 6 Sven Butenschön |
| 6 Tokaji Viktor | 77 Nicolai Goc |
| 16 Kóger Dániel | 17 Jochen Hecht |
| 24 Palkovics Krisztián | 24 André Rankel |
| 91 Fekete Dániel | 47 Christoph Ullmann |
| 3. sor: 5 Szélig Viktor | 3. sor: 8 Sebastian Osterloh |
| 63 Ennaffati Omar | 91 Moritz Müller |
| 2 Kovács Csaba | 11 Sven Felski |
| 78 Vaszjunyin Artyom | 26 Daniel Kreutzer |
| 98 Nagy Gergő | 29 Alexander Barta |
| 4. sor:25 Kangyal Balázs | 4. sor: 31 Andreas Renz |
| 14 Ondrejcík Rastislav | 48 Frank Hördler |
| 13 Jánosi Csaba | 15 Travis James Mulock |
| 15 Majoross Gergely | 18 Kai Hospelt |
| 22 Holéczy Roger | 50 Patrick Hager |
| Szövetségi kapitány: Pat Cortina | Szövetségi kapitány: Uwe Krupp |
| Góllövő(k): Horváth András 17:09 – ee. (Ladányi Balázs, Tokaji Viktor), ill. Moritz Müller 3:11 – ee. (Michael Hackert, Philip Gogula), Michael Bakos 33:23 – ee. (Michael Wolf) |
| Kiállítások: 30, ill. 18 perc |
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik




