Jégkorong: megkezdték a felkészülést a magyarok a vb-re

MTI MTIMTI MTI
2009.03.31. 07:11
Címkék
Megkezdte a közös világbajnoki felkészülést hétfőn a magyar jégkorong-válogatott, amelyből 17 év után először hiányzott a múlt kedden elhunyt Ocskay Gábor.
Pat Cortina szövetségi kapitány a káposztásmegyeri tréning előtt külön megbeszélést tartott a keret idősebb játékosaival, hogy együtt tudják feldolgozni a tragédia okozta sokkot.A hétfői edzésen még nem tudott részt venni a franciaországi légió, Ladányi Balázs, Szélig Viktor és Vas Márton, ők szerdán – Ocskay Gábor temetésénél – csatlakoznak a csapathoz. Hiányzik továbbá Budai Krisztián, aki szlovákiai klubjával még érdekelt az ottani bajnokságban. Amíg a távollevők nem érkeznek meg, addig Berta Ákos és Kiss Ákos készül együtt a kerettel.Az együttesre öt mérkőzés vár a vb előtt. Csütörtökön és pénteken Finnországgal, 6-án és 7-én Norvégiával, 22-én pedig a címvédő Oroszországgal csap össze.A svájci vb-n 24-én Szlovákia, 26-án Kanada, 28-án pedig Fehéroroszország lesz az ellenfél. Ezek után dől el, hogy a kiesés ellen vagy a középdöntőben kell-e pályára lépnie Cortina alakulatának.
Legfrissebb hírek

Az alkalmazkodókészség tűnik Efraín Juárez legfőbb erényének

Labdarúgó NB I
7 perce

Priskin Tamás: Felvidéki születésűként példát mutathatok a gyerekeknek

Magyar válogatott
30 perce

A kongóiak az utolsó fordulóban már a továbbjutásért akarnak harcolni

Foci vb 2026
34 perce

AJ Dybantsát választotta a draft első helyén a Washington Wizards

Kosárlabda
44 perce

Vb-2026: Jude Bellingham szerint „nincs dráma” az angoloknál

Foci vb 2026
48 perce

Somogyi Ádám: Nagyon éhes, tehetséges társaság van itt

Kosárlabda
53 perce

Vízilabda: vb-re készül az U16-os leányválogatott

Utánpótlássport
1 órája

Videó: így reagált Cristiano Ronaldo azokra a kérdésekre, melyekben szóba kerültek Messi góljai

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik