Tragédia: dr. Papp Lajos szívsebész elismerte felelősségét

2009.03.26. 22:18
Címkék
Saját felelősségéről beszélt Papp Lajos szívsebész ifj. Ocskay Gábor jégkorongozó keddi halálával kapcsolatban.
„Itt az én felelősségem egyértelmű. Hiszen én javasoltam az ő aktív sportpályafutásának a folytatását” – mondta a Tv2 Tények című műsorában Papp Lajos, aki korábban orvosi konzultáció után azt javasolta a játékosnak, hogy alapos orvosi kontroll mellett továbbra is játszhat. „Számomra a következő kérdés vetődött fel: a lelkét ölöm meg, vagy veszélyeztetem az életét.”A 2004 szeptemberében diagnosztizált szívizombetegsége miatt Ocskay Gábor négy hónapot kihagyott, azt követően viszont megkapta az engedélyt a sportolásra. Előtte több orvos is azt mondta, hogy nem játszhat többé.Papp Lajos hangsúlyozta: nem akar kitérni a felelősség elől, és a sportorvosok abszolút korrektül jártak el. Az újrakezdés után ifj. Ocskay folyamatosan járt kontrollra, és nem volt jele a rosszullétnek. Legutóbb januárban volt ellenőrzésen.
Legfrissebb hírek

A klubok „kanadai” rangsorát a Liverpool vezeti

Foci vb 2026
16 perce

Beckham és egy másik David boldoggá teszi Angliát – időutazás vb-videókkal

Minden más foci
19 perce

Japánban lett vezetőedző a spanyol bajnok Kovács Adrián

Kosárlabda
24 perce

A magyar válogatott július 13-án kezdi a felkészülést a női kosár-vb-re

Kosárlabda
25 perce

Két sajtburger világcsúcs előtt – több mint ígéret Ja’Kobe Tharp

Képes Sport
52 perce

Az amerikaiak a 2038-as vb-t is megrendeznék

Foci vb 2026
54 perce

A hőségben is megrendezik a frankfurti Ironman Eb-t, 39 Celsius-fokot várnak

Egyéb egyéni
54 perce

Eastbourne-i tenisztorna: Stollárék kikaptak az elődöntőben

Tenisz
1 órája
Ezek is érdekelhetik