Hetényivel 1-0-ra nyert volna a Volán, Budai gyenge napot fogott ki

2007.12.26. 20:28
Az Erste Bank Liga, az osztrák élvonalbeli jégkorong-bajnokság alapszakaszának 33. fordulójában az Alba Volán a Klagenfurter AC vendégeként szenvedett 3-1-es vereséget. Az osztrákok már a kilencedik percben három góllal vezettek, a folytatásban azonban jól küzdött a fehérvári csapat, így a végén MacSwein találatával még kozmetikázni is sikerült az eredményt.
Ocskay Gábor (sötétben) nagyot küzdött, de ezúttal ez kevés volt
NS-archív
NS-archív

Gregor Hager két gólt lőtt az Alba Volán klagenfurti vendégjátékán. Az osztrák hokis remek teljesítménye két pontot eredményezett csapatának.

Hager a 6. percben emberhátrányban talált be Budai Krisztián kapujába, majd alig három perccel később megtette ezt azonos létszámnál is.

Az első harmad felénél jártunk, és már három góllal vezettek a hazaiak, Hager parádéja előtt ugyanis Par Arlbrandt előnyből talált be még a találkozó 4. percének elején.

Gyakorlatilag már eme korai szakaszban eldőlt a találkozó. A nagyobb vereséget elkerülendő a kilenc lövésből mindössze hatot hárító Budai helyett Hetényi Zoltánt küldte a magyar kapuba Ted Sator vezetőedző. A csereportás pedig meghálálta a bizalmat, a folytatásban már nem kapott gólt a Volán. Hetényi a kapuja felé tartó 34 lövés mindegyikét hatástalanítva az összecsapás legjobbjává nőtte ki magát.

Kurt MacSweyn a harmadik játékrész 12. percében ráadásul gólra váltotta Kovács Csaba asszisztját, így a Volán végül tisztes vereséggel a tarsolyában térhet haza Magyarországra.

ERSTE BANK LIGA

33. FORDULÓ
EC KAC (osztrák)–Alba Volán 3–1 (3–0, 0–0, 0–1)
Klagenfurt, 4800 néző
V: Berneker, Graber, Mathis (mindhárom osztrák)
Kiállítások: 14, ill. 10 perc
Alba: Budai – Horváth A., Tokaji, Palkovics, Ocskay, Benk, Allen, Galvins, Fodor, Majoross, Kovács Cs., Svasznek, Kangyal, Sofron, MacSweyn, Vaszjunyin, Ondrejcik, Borostyán, M. Stastny, Gröschl, Rajz, Hetényi (kapus)
Klagenfurt: Verner – Furey, J. Reichel, Craig, Hinz, A. Schneider, Tory, Rebek, Valicevic, Norris, Hager, Kirsits, Ratz, Harand, Schuller, Albrandt, Schellander, Horsky, Wilfan
Gólok. 03:02: Arlbrandt (emberelőny, 1–0). 05:16: Hager (Norris – emberhátrány, 2–0). 08:39: Hager (Norris, Tory, 3–0). 51:38: MacSweyn (Kovács Cs., 3–1).