A 2012-es jégkorong-világbajnokság megrendezéséért kandidáló országok a nemzetközi szövetség, az IIHF az oroszországi világbajnokság alatt rendezett kongresszusának csütörtöki napján, bő huszonnégy órával a szavazás előtt tarthatták meg prezentációikat.
A pályázók között ott van a Magyar Jégkorong-szövetség is, amely a budapesti Papp László Sportarénában és a 2010-re elkészülő, 8500 férőhelyes székesfehérvári Alba Arénában látná vendégül a világ legjobbjait, Oroszországot, Svédországot, Kanadát és a többieket.
Bármilyen szép álom is azonban a vb-rendezés, a riválisok igencsak veretes nevek: a csehek visszalépésével a két északi nagyhatalom, Finnország és Svédország maradt vetélytársul Magyarországnak.
A finnek Kimi Räikkönentől a futballista Jari Litmanenen, illetve a legjobb hokisokon, Saku Koivun és Teemu Selännén át egészen Wayne Gretzkyig számos hírességet felvonultató bemutatkozó videóval, míg a svédek a világ- és olimpiai bajnok, Stanley-kupagyőztes Hakan Loob csatasorba állításával pályáztak.
A magyar prezentáció során Studniczky Ferenc, a szövetség elnöke emlékeztette a küldötteket a tavalyi pályázatunkra, a szövetség megalapításának idei 80. évfordulójára, és az ennek apropóján rendezett, Svédország elleni budapesti és debreceni meccsekre, amelyek minden szempontból remekül sikerültek. Az első számú magyar sportvezető, Elbert Gábor sportügyekért felelős szakállamtitkár többek között korábbi és a közeljövőben megrendezett magyarországi sporteseményekről beszélt.
A magyar prezentáció sikert aratott a küldöttek körében, ám a legtöbben úgy vélik, a versenyfutás inkább az északiak között dőlhet el.
A magyar pályázat célja egyelőre hangsúlyozni, hogy készen állunk egy ekkora esemény megrendezésére, hogy a későbbi kandidálásoknál egyre nagyobb eséllyel indulhassunk, és minél több ország képviselőit próbáljuk megnyerni magunknak. Elég ránézni a statisztikai adatokra, megnézni a klubok, a játékosok vagy a jégpályák számát a három országban, és máris látszik, két ellenfelünk más dimenzióban mozog, és már az is hatalmas fegyvertény, hogy egyáltalában felvesszük velük a versenyt. A most szerzett tapasztalatok és kapcsolatok birtokában pedig jövőre nagyobb eséllyel pályázhatunk.
Pénteken az IIHF 106 küldöttje szavaz majd. Ha az első körben senki nem szerzi meg a voksok többségét, a legkevesebb szavazatot kapó pályázat kiesik, és a két bentmaradó között újabb voksolás dönt.
Magyarország emellett megpályázta a 2008-as divízió 1-es világbajnokság rendezését is, itt Japán és Litvánia lesznek az ellenfelek az ugyancsak pénteken rendezett szavazáson.