NHL: a pályára osonva beszállt egy amatőr a Montreal edzésére

Vágólapra másolva!
2006.01.10. 12:54
Címkék
Egy lelkes amatőr teljes felszerelésben belopózott a Montreal Canadiens jégkorongcsapatának edzésére, és egy kapuralövésre is futotta tőle, mielőtt leszerelték.
A 28 esztendős, csak szabadidejében sportoló férfi a Montreal külvárosában lévő edzőcsarnok lelátóján várakozott, és amikor a Canadiens hokisai a kapus, José Theodore kivételével az egyik kapunál gyülekeztek, befűzte a korcsolyáját és beugrott a pályára a magával hozott ütővel, fogott egy elhagyott korongot, és rávezette azt a 2002-es alapszakasz legértékesebb játékosának választott portásra.

Sajnos azonban a kiváló sportember nem tudott anélkül korongot vezetni, hogy folyamatosan a pakkon tartaná a szemét, így nem vette észre, hogy Theodore kikorcsolyázva kiszúr a botjával és elpiszkálja előle. A behatoló ezután még egyszer próbálkozott, de erőtlen csuklólövését is simán fogta a kapus.

"Nem igazán tudtam, mit keres itt, de láttam, hogy a leszegett fejjel vezeti a korongot, úgyhogy gondoltam, meglepem egy kicsit, és kiszúrtam a bottal, hogy megtanulja, hogy előre nézzen. Amikor másodszor is közeledett, először arra gondoltam, kiállok a kapuból, de aztán úgy döntöttem, ha már ilyen bátor volt, megérdemli azt az egy lövést" - mesélte mosolyogva Theodore. "Az a lényeg, hogy nem lőtt gólt nekem."

A lelkes fiatalember elmondta, hogy világéletében profi hokis akart lenni, és úgy gondolta, ez az utolsó esélye, hogy megmutassa, helye lenne a Canadiensben. "Azért nem ment be a lövésem, mert nem volt elég időm célozni" - mentegetőzött. A rendőrök kihallgatták, de mivel semmilyen jogszabályt nem sértett, elengedték.

A http://sports.espn.go.com/nhl/ internetcímen a videók között, jobb oldalon megnézhetik a lelkes sportember működését.
Legfrissebb hírek

A Mercedes megerősítette a jövő évi versenyzőpárosát – hivatalos

F1
12 perce

Első ironman versenyén a legjobb magyarként végzett

Csupasport
47 perce

Gyász: elhunyt Madár Gábor, a ZTE korábbi vezetőedzője

Labdarúgó NB I
50 perce

Vb-selejtezők: menesztették a cseh szövetségi kapitányt – hivatalos

Minden más foci
1 órája

Sakk Eb: Rapport lett a legjobb az éltáblások között

Egyéb egyéni
1 órája

LA10: tíz arany a cél Los Angelesre – portréfilmsorozat készül az esélyesekről

Egyéb egyéni
1 órája

Frenkie de Jong hosszabbított a Barcelonával – hivatalos

Spanyol labdarúgás
1 órája

Sofascore: Tóth Balázs lett a selejtezőforduló legjobb kapusa

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik