A Rangers idegenben verte a bajnokot

Vágólapra másolva!
2005.11.11. 12:38
Címkék
Az NHL, az észak-amerikai jégkorongbajnokságban ezúttal nyolc találkozót rendeztek, a jégre korcsolyázó tizenhat csapat közül legalább kétszer mindegyik az ellenfél hálójába talált. Három összecsapáson a hazai gárda győzött  igaz, a Pittsburgh csak büntetőkkel verte a Montrealt -, ám további öt találkozó a vendégeknek sikerült jobban.
Ed Jovanski (Vancouver) száll ki idő előtt cserére, Marek Svatosnak (Colorado) köszönhetően
Reuters
Ed Jovanski (Vancouver) száll ki idő előtt cserére, Marek Svatosnak (Colorado) köszönhetően
Ed Jovanski (Vancouver) száll ki idő előtt cserére, Marek Svatosnak (Colorado) köszönhetően
Reuters
Ed Jovanski (Vancouver) száll ki idő előtt cserére, Marek Svatosnak (Colorado) köszönhetően
NHL-ALAPSZAKASZ:
Tampa Bay Lightning New York Rangers 2-5 (0-1, 1-0, 1-4)
Pittsburgh Penguins Montreal Canadiens 3-2 (2-0, 0-1, 0-1 – büntetőkkel)
Philadelphia Flyers New York Islanders 3-2 (0-2, 2-0, 1-0)
Boston Bruins Ottawa Senators 2-5 (1-1, 1-3, 0-1)
Phoenix Coyotes Calgary Flames 3-4 (1-2, 1-1, 1-1)
St. Louis Blues Chicago Blackhawks 2-4 (1-2, 1-1, 0-1)
Nashville Predators Dallas Stars 5-3 (1-1, 1-2, 3-0)
Vancouver Canucks Colorado Avalanche 3-5 (0-4, 2-0, 1-1)
Tampában a vendég Rangers Nieminen találatával szerzett vezetést az első játékrész tizenkettedik percében, majd a második felvonásban Louis szezonbeli ötödik góljával egalizált a hatodik percben.

Gyűrték egymást a csapatok, igaz nem túl nagy meggyőződéssel. A mezőnymunka mellett az érdemi részre, a befejezésekre már nem maradt elég erő. Így történhetett, hogy a hazaiak két harmad alatt mindössze tizenhat, míg a vendégek ennél is kevesebbszer, tizenkétszer találták el a kaput.

Ki gondolta volna ekkor, hogy gólparádét hoz a záró rész, legalábbis az egyik csapat részéről. Persze, a Tampa szívesen lemondott volna erről a váltásról, hiszen Grahame hét lövésből hármat beszedett, míg elöl kilenc próbálkozásból csak egy gólt sikerült összehoznia a címvédőnek. Ebben a periódusban a vendégektől a mezőny legjobbjának választott Moore kétszer is betalált, míg az utolsó Rangers-gólt Hossa már az üresen hagyott kapuba lőhette a végső dudaszót megelőzően harminchat másodperccel.

A legreményteljesebb ifjúpingvin, Sidney Crosby (Pittsburgh) kavargat Jose Theodore (Montreal) orra és kapuja előtt
Reuters
A legreményteljesebb ifjúpingvin, Sidney Crosby (Pittsburgh) kavargat Jose Theodore (Montreal) orra és kapuja előtt

Az utóbbi találkozókon a fonalat egyre inkább elkapó pingvinek – főleg a harmatgyenge szezonkezdetet követően – győzelme mellett szólt a hazai pályán kívül az első harmadban lőtt két gól. Crosby vállalta az elsőt, majd Lemieux a másodikat, míg Palffy mindkét gólnál passzal vétette észre magát, így utóbbi a szezonban már tizenháromnál tart. Ám jöttek a montreali vendégek, akik előbb a második felvonásban Rivet góljával szépítettek, majd a harmadik játékrészben Higgins ki is egyenlített. A találkozóból ekkor már kevesebb, mint négy perc volt hátra.

Thibault a hazai kapuban huszonhat, míg a vendégeknél Theodore huszonegy lövést kapott a hatvan perc alatt, úgyhogy nem igazán foglalkoztatták őket a csatárok. Bezzeg a játékvezetőt, aki szorgosan osztogatta a büntetéseket, főként a montrealiaknak, akik összesen negyvenkilenc percnyi büntetést kaptak, a hazaiak tíz percével szemben.

A hosszabbításban a vendégek tettek többet a győzelemért – hat kapura lövéssel próbálkoztak, míg a pingvinek csak kétszer tettek hasonlót -, a sportban viszont ilyenkor szinte törvényszerű, a büntetők már az ellenfélnek sikerültek jobban.

Brian McGrattan (Ottawa) és bármilyen meglepő, Colton Orr (Boston) különmeccse
Reuters
Brian McGrattan (Ottawa) és bármilyen meglepő, Colton Orr (Boston) különmeccse

Bostonban a vendégek szereztek vezetést, de még az első harmadban egyenlített a Bruins. A második játékrészben viszont öt perc alatt három gólt lőttek, amellyel tulajdonképpen el is döntötték a mérkőzést. Az Ottawa kapusa, Hasek harminckilenc lövést kapott, az első harmadban tizenhetet, a záróban pedig tizenötöt. Csoda, hogy volt erre is erejük a hazaiaknak, akik a találkozón tizenegy két- és két ötperces büntetést kaptak.

Szavazás

Ki lesz az NHL bajnoka?

Írja be az itt látható számot!
Philadelphiában is a vendégek szerezték meg a vezetést, sőt, ők kétgólos előnyre tettek szert a nyitó harmad végégig. A folytatásra azonban ezzel el is lőtték minden puskaporukat: a Flyers a második részben egyenlített, majd a végén a győztes találatot is bevitte. A hazaiak kapusa, Niittymaki negyven lövést kapott, annak felét az első harmadban.

Hiába vezetett otthon a St. Louis Blues, majd egyenlített 1-2-nél, a Chicago újabb két gólt szerzett, amely már válasz nélkül maradt a muzsikusok részéről. Utóbbiak egyébként sem voltak túl jó passzban: huszonöt percnyi büntetést szedtek össze - ebből kettőt azért, mert túl sokan voltak a jégen -, a vendégek negyedik találata után kapust cseréltek, így Lalime (harminc lövés/négy gól) helyett már Divis védett több mint negyed órát (két lövés/nulla gól) a mérkőzés végén.

Hogy hogy nem – úgy látszik, ez egy ilyen (vendég)nap volt -, két harmadot követően még a Dallas is nyerésre állt idegenben. A Predators gólszerzője, Sullivan még büntetőt is kihagyott a második harmadban 2-2-nél. Igaz, ez nem vette el a kedvét, hanem csak még jobban feltüzelte: a fantasztikus hajrát nyitó hazaiak záró részben szerzett három góljából kettőt ő, a mezőny legjobbja lőtt. Három góljával így már kilencnél tart a szezonban.

Megérdemelten nyert a Calgary Phoenixben, még akkor is, ha az egygólos győzelmük negyedik találatát büntetőből szerezték. A győzelemért ugyanis sokkal többet tettek, mint vendéglátóik. Amíg a prérifarkasok huszonhárom, addig a Flames játékosai negyvenhárom alkalommal lőttek kapura.

A Coloradónak egy harmad is elég volt ahhoz, hogy Vancouverben lerendezze a Canucks-ot, ugyanis kezdésnek kevesebb, mint tizenhárom perc alatt máris négygólos előnyre tettek szert. Az első góljukat a negyvenhatodik másodpercben szerezték.
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik