Magasra tették a lécet

S. T.S. T.
2004.04.09. 21:47
Címkék
Hétfőn Oslóban hat válogatott megkezdi az ádáz harcot az A-csoportba való feljutásért. Nem lesz könnyű dolga a magyar együttesnek. A házigazda norvégok, fehéroroszok, hollandok, britek, belgák közül talán csak utóbbi csapat ellen mehetnek biztosra Dusan Kapusta kiválasztottai.
Ocskay Gábor biztos benne, a maximumot hozzák Oslóban (Fotó: Meggyesi Bálint)
Ocskay Gábor biztos benne, a maximumot hozzák Oslóban (Fotó: Meggyesi Bálint)
Ocskay Gábor biztos benne, a maximumot hozzák Oslóban (Fotó: Meggyesi Bálint)
Ocskay Gábor biztos benne, a maximumot hozzák Oslóban (Fotó: Meggyesi Bálint)
Ocskay Gábor biztos benne, a maximumot hozzák Oslóban (Fotó: Meggyesi Bálint)
Ocskay Gábor biztos benne, a maximumot hozzák Oslóban (Fotó: Meggyesi Bálint)
Ocskay Gábor szerint már csak az utolsó simítások vannak hátra az előkészületekből, hétfőre készen áll majd a csapat a britek elleni nyitó meccsre.
– Csak azt ne kérdezze, hogy kit verünk majd meg a vb-n, és hanyadikak leszünk! – vág a szavamba az első sor centere.
– Miért, mindenki ezt a két témakört firtatja?
– Ez még a jobbik eset. Van, akiket a vb egyáltalán nem is érdekel, csak a szenzáció, a Kanada elleni meccs. Persze ez egyfelől kellemes teher, mindenképpen jó, hogy ennyi minden történik a magyar hokival nemzetközi szinten, csak az nyomasztó már egy kicsit, hogy mindenki az A-csoport felől érdeklődik. Meg felháborodik a közvélemény, hogy hogyan merünk kikapni a lengyelektől kétszer is, méghozzá állítólag simán. Azt senki nem nézi, hogy a lengyelek két éve A-vébén szerepeltek, hogy négy nagyon jó csapatuk is van a bajnokságukban, nekünk meg csak kettő. Olyan a hangulat, hogy na jó, most ezt még elnézik nekünk, de holnap után azért már jussunk fel a legjobbak közé!
– Ennyire nagy nyomás nehezedik önökre?
– Félre ne értse, nincs ezzel semmi bajunk, ez a dolgunk, hogy tudásunk legjavát nyújtva minél jobban hokizzunk. Csak a türelmet hiányolom néha.

– Végül is saját maguknak helyezték ilyen magasra a mércét. Az utóbbi években divízió–1-es bravúrok britek, norvégok ellen, és megcsapott minket az A-csoport illata, innen pedig már nincs visszaút. Aztán szlovákverés a Hat Nemzet Tornán, kis híján világraszóló siker a kanadaiak ellen. A jóhoz nagyon könnyű hozzászokni…
– Ez igaz, és végül is édes teher ez számunkra is, soha ne legyen ennél nagyobb gondja a magyar hokinak. Csak azt nem kellene elfelejteni, hogy ezek az úgynevezett bravúrok úgy jöttek össze, hogy minden összejött, maximális, száz százalék körüli teljesítményt sikerült nyújtanunk, sőt néha erőn felül teljesítettünk, és ezt nem lehet tőlünk mindig elvárni.

Szavazás

Mi lesz a vb-selejtezőn?

---- A ---- &
Legfrissebb hírek

Sajtóhírek szerint az amerikaiak újabb négy évre csábítják Pochettinót

Foci vb 2026
9 perce

Gyász: elhunyt a tromsői sakkolimpia magyar sikercsapatának szövetségi kapitánya

Egyéb egyéni
31 perce

Vissza a jelenbe: nem akármilyen sorozatban vannak a franciák

Foci vb 2026
39 perce

Egy pillantás a régmúltba: Johan Cruyff így szedte szét az argentin védelmet

Foci vb 2026
53 perce

A Como 60 milliót fizet Nico Pazért, de a Real Madrid nem mond le a támadóról – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
1 órája

Irán legutóbbi vb-győzelme nem akárhogyan született meg

Foci vb 2026
1 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
1 órája

Neuer utolérte Klosét és Matthäust

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik