Vb 2010: Allardyce szerint hatalmas hiba otthon hagyni Robinsont

2010.05.13. 11:26
Címkék
Sam Allardyce, a Blackburn Rovers menedzsere szerint óriási hibát követett el Fabio Capello, az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, hogy Paul Robinsont nem nevezte 30 tagú keretébe.

Sam Allardyce azzal vádolja Fabio Capellót, hogy személyes okok miatt hagyta ki Paul Robinsont az angol válogatott keretéből. Mint ismeretes, Robert Green, David James és Joe Hart utazhat a nyári dél-afrikai labdarúgó-világbajnokságra.

„Capello a legnagyobb hibát követte el ezzel. Robinson jelenleg a legjobb formában lévő kapus. Talán Joe Hart megközelíti, de neki nincs 41 mérkőzésnyi tapasztalata a válogatottban – mondta a Blackburn menedzsere. – Ha megnézzük a Roversben nyújtott teljesítményét, láthatjuk, hogy nem volt nála kiegyensúlyozottabb kapus a ligában. A tizenhárom gól nélküli meccs önmagáért beszél."

A Leeds és a Tottenham korábbi kapusa Anglia valamennyi mérkőzését végigjátszotta a 2006-os világbajnokságon, ebből négy találkozón maradt érintetlen az általa őrzött kapu. Formája azonban leromlott a Tottenhamben, s ez látszott a 2008-as Európa-bajnokság selejtezőin is.

„Jobb lenne, ha Robinson lenne a keret tagja, mint Joe Hart, és ne felejtsük el David Jamest, aki időnként bekerül, aztán kikerül a csapatból, mivel több sérülés hátráltatta" – tette hozzá Allardyce.

David James eddig 49 alkalommal húzhatta magára a címeres mezt, Robert Green pedig kilencszer.

Joe Hart, a Manchester City kapusa – aki a 2009–2010-es idényben kölcsönben szerepelt a Birminghamnél – eddig egyszer állhatott az angol válogatott kapujában, egy Trinidad és Tobago elleni felkészülési mérkőzésen.

Legfrissebb hírek

NBA: a 19 éves Cooper Flag 51 ponttal történelmet írt

Amerikai sportok
15 perce

Visszavonult a Premier League első kenyai játékosa

Minden más foci
21 perce

Luka Doncic ismét megsérült, nem játszhat az alapszakasz hátralévő részében

Amerikai sportok
23 perce

NHL: a Fylers és a Blues is idegenben tudott nyerni

Amerikai sportok
1 órája

Itt az esély: felzárkózhat a DAC a Slovanra

Minden más foci
1 órája

Tenisz: Bondár döntős párosban, Udvardy elődöntőbe jutott

Tenisz
1 órája

Kiderül, ki az egyértelmű esélyes a kupagyőzelemre

Kosárlabda
1 órája

Vívás: bronzérmes a junior-vb-n a női kardcsapat

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik