nemzetisport.hu 2023.01.17 17:31 Frissítve: 2023.01.23 14:24

Versenynaptár 2023: atlétikai világbajnokság; labdarúgó El-döntő Budapesten

Ismerkedjenek meg a Nemzeti Sport hagyományos éves sportnaptárának segítségével a 2023-as évre tervezett kiemelkedő hazai és nemzetközi sporteseményekkel.

 

ÉVES SPORTMŰSOR 2023

 RÖVIDÍTÉSEK
 k. k. i: később kijelölendő időpont
 k. k. h: később kijelölendő helyszín

JANUÁR
7.–II.18.     KÉZILABDA. Európa-liga, nők, csoportkör
11–29.     KÉZILABDA.  Világbajnokság, férfiak, Lengyelország, Svédország     
15–21.     ASZTALITENISZ.  WTT-sorozat, contender, Doha
16–29.     TENISZ.   Australian Open, Melbourne
22–25.     ASZTALITENISZ.  Bajnokok Ligája, nők, negyeddöntő, 1. mérkőzések; Európa-kupa, férfiak, negyeddöntő, 1. mérkőzések
22–26.     ASZTALITENISZ.   WTT-sorozat, feeder, Doha
23–29.     MŰKORCSOLYA ÉS JÉGTÁNC. Európa-bajnokság, Espoo
24.     LABDARÚGÁS.   Az OTP Bank Liga rajtja
26-27.     KOSÁRLABDA.   Európa-kupa, nők, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
26–29.     ASZTALITENISZ.   Bajnokok Ligája, nők, negyeddöntő, 2. mérkőzések; Európa-kupa, férfiak, negyeddöntő, 2. mérkőzések
27–29.     CSELGÁNCS.   Grand Prix-verseny, Almada
27.–II. 7.    SPORTLÖVÉSZET. Világkupaverseny, puska és pisztoly, Dzsakarta
27–29.     VÍVÁS. Grand Prix-verseny, párbajtőr, Doha
28–29.     JÉGKORONG.  Magyar Kupa, négyes döntő
29.     RÖPLABDA.  Extraliga, férfiak, a középszakasz kezdete
30.–II. 4.     ASZTALITENISZ. WTT-sorozat, feeder, Amman

A férfi kézi-vb az év első nagyszabású eseménye (Fotó: MTI)

FEBRUÁR
1–2.     KOSÁRLABDA.  Európa-kupa, nők, nyolcaddöntő, 2. mérkőzések
1–11. LABDARÚGÁS. Klubvilágbajnokság, Marokkó
3–4.     TENISZ.   Davis-kupa, selejtező, Magyarország–Franciaország, Tatabánya
3–5.     KERÉKPÁR. Terepkerékpár-világbajnokság, Hoogerheide
3–5.     RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA.      Világkupaverseny, Drezda
4.     MOTORSPORT.   Superenduro GP Hungary, vb-futam, Papp László Sportaréna
4–5.     CSELGÁNCS  Grand Slam-verseny, Párizs
4–5.     TOLLASLABDA.  Országos bajnokság, Cegléd
5.     JÉGKORONG.  Erste Liga, az alapszakasz utolsó játéknapja
5–19.     ALPESI SÍ. Világbajnokság, Courchevel, Meribel     
6–12.     ASZTALITENISZ.  WTT-sorozat, contender, Amman
6–19.     SÍLÖVÉSZET. Világbajnokság, Oberhof     
6–12.     ÖKÖLVÍVÁS.   Nemzetközi Bocskai István-emlékverseny, Debrecen
7.–III. 22.     RÖPLABDA.   Challenge-kupa, férfiak, nők, elődöntő, döntő
9.     KOSÁRLABDA.  Eb-selejtező, nők, Magyarország-Izland
9–12.     JÉGKORONG. Válogatott, férfiak, EIHC-torna, Olaszország
9–14.    CURLING.  Vegyes páros országos bajnokság, Kamaraerdei Curling Club
10–12.     RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA.   Világkupaverseny, Dordrecht
10–12.     VÍVÁS.   Világkupaverseny, férfi kard, Varsó
10–12.    V ÍVÁS.  Grand Prix-verseny, tőr, Torino
10–12.     VÍVÁS.  Világkupaverseny, női párbajtőr, Barcelona
10–14.     ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, férfiak, elődöntő, 1. mérkőzések; Bajnokok Ligája, nők, elődöntő, 1. mérkőzések; Európa-kupa, férfiak, elődöntő, 1. mérkőzések; Európa-kupa, nők, elődöntő, 1. mérkőzések
12.     AMERIKAI FUTBALL. Super Bowl LVII, Glendale     
12.     KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, nők, a csoportkör vége
12.     KOSÁRLABDA.   Eb-selejtező, nők, Magyarország-Románia
14–17.     ASZTALITENISZ.  WTT-sorozat, feeder, Düsseldorf
14–19.     ÖTTUSA.   Fedett pályás nyílt magyar Bajnokság, BOK-csarnok
14.–III. 15.     LABDARÚGÁS.  Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő
15–19.     ASZTALITENISZ. Bajnokok Ligája, férfiak, elődöntő, 2. mérkőzések; Bajnokok Ligája, nők, elődöntő, 2. mérkőzések; Európa-kupa, férfiak, elődöntő, 2. mérkőzések; Európa-kupa, nők, elődöntő, 2. mérkőzések
16–23.     LABDARÚGÁS. Európa-liga, Európa-konferencialiga, rájátszás
17–19     CSELGÁNCS.  Grand Slam-verseny, Tel-Aviv
17–28.     SPORTLÖVÉSZET.  Világkupaverseny, puska és pisztoly, Kairó
18–19.     ATLÉTIKA.   Fedett pályás magyar bajnokság, Nyíregyháza
21–24.     ASZTALITENISZ.   WTT-sorozat, feeder, Düsseldorf
21.–III. 5.     ÉSZAKI SÍ. Világbajnokság, Planica     
23.     KOSÁRLABDA.  Vb-selejtező, férfiak, Litvánia-Magyarország, k. k. h.
23–24.    KOSÁRLABDA.  Európa-kupa, nők, negyeddöntő, 1. mérkőzések
23–26.     TORNA.  Világkupaverseny, Cottbus
24–26.     GYORSKORCSOLYA.   Összetett országos bajnokság, Budapest
24–26.     RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA. Országos bajnokság, Budapest
24–26.     VÍVÁS.  Világkupaverseny, tőr, Kairó
24–26.     VÍVÁS.  Világkupaverseny, férfi párbajtőr, Heidenheim
25–26.     ASZTALITENISZ. Európa Top 16, Montreux
25.–III. 4.     TENISZ.  Országos bajnokság, Pécs
26.     JÉGKORONG.  ICEHL, az alapszakasz utolsó játéknapja
26.     KOSÁRLABDA.  Vb-selejtező, férfiak, Magyarország-Bosznia-Hercegovina, k. k. h.
28.     KÉZILABDA.  Európa-liga, férfiak, a csoportkör vége
27.–III. 5.     ASZTALITENISZ.   WTT-sorozat, star contender, Goa

MÁRCIUS
1.     KOSÁRLABDA.  Euroliga, nők, az alapszakasz vége
2.     KÉZILABDA. Bajnokok ligája, férfiak, a csoportkör vége
1–4.     TORNA.   Világkupaverseny, Doha
2–5.     ATLÉTIKA. Fedett pályás Európa-bajnokság, Isztambul
2–3.    KOSÁRLABDA.  Európa-kupa, nők, negyeddöntő, 2. mérkőzések
2–5.     GYORSKORCSOLYA.       Világbajnokság, Heerenveen
2–14.     SAKK. Egyéni Európa-bajnokság, Vrnjacka Banja (Szerbia)
3.     KÉZILABDA.   Felkészülési mérkőzés, nők, Németország–Magyarország, Ludwigsburg
3–4.     TRIATLON.   Világbajnoki sorozat, Abu-Dzabi
3–5.     CSELGÁNCS.   Grand Slam-verseny, Taskent
3–5.     FORMULA–1.  Bahreini Nagydíj, Szahír
3–5.     VÍVÁS. Világkupaverseny, férfi kard, Padova
3–5.     VÍVÁS. Világkupaverseny, női kard, Athén
4.     RÖPLABDA. Extraliga, férfiak, a középszakasz vége
4–5.     ATLÉTIKA.  Téli dobó magyar bajnokság, Szombathely
4–5.     SZNÚKER. 6. Magyar Sznúker Gála, Budapest
5–15.     SPORTLÖVÉSZET. Európa-bajnokság, 10 m, Tallinn
7–12.   ÖTTUSA. Világkupaverseny, Kairó
7–19.     ASZTALITENISZ.  WTT-sorozat, Grand Smash, Szingapúr
7.–IV. 12.     RÖPLABDA. CEV-kupa, férfiak, nők, elődöntő, döntő
8.     KÉZILABDA.  Európa-bajnoki selejtező, csoportmérkőzés, férfiak. Svájc–Magyarország
8–10.     VÍZILABDA.  Világkupa, férfiak, 1. divízió, 1. selejtezőtorna, k. k. h.
9–12.     TORNA.  Világkupaverseny, Baki
9–16.     LABDARÚGÁS.  Európa-liga, Európa-konferencialiga, nyolcaddöntő
10–12.     RÖVID PÁLYÁS GYORSKORCSOLYA.   Világbajnokság, Szöul
10–12.     VÍVÁS.  Grand Prix-verseny, párbajtőr, Budapest
11–12.    ATLÉTIKA.  Dobó Európa-kupa, Leiria
11.     KÉZILABDA. Európa-bajnoki selejtező, férfiak. Magyarország–Svájc, k. k. h.
11–12.     KOSÁRLABDA.  Magyar Kupa, nők, négyes döntő, k. k. h.
11–12.     RÖPLABDA. Magyar Kupa, férfiak, négyes döntő, k. k. h.
11–12.     RÖPLABDA.  Magyar Kupa, nők, négyes döntő, k. k. h.
14.     KOSÁRLABDA.  Euroliga, nők, a negyeddöntő kezdete
14–15.     VÍZILABDA. Világkupa, férfiak, 1. divízió, 2. selejtezőtorna, k. k. h.
15–31.     ÖKÖLVÍVÁS. Világbajnokság, nők, Új-Delhi     
16–17.     KOSÁRLABDA.  Európa-kupa, nők, elődöntő, 1. mérkőzések
17–19.     FORMULA–1.   Szaúdi Nagydíj, Dzsidda
17–19.     VÍVÁS.   Grand Prix-verseny, tőr, Anaheim
17–19.     VÍVÁS.    Világkupaverseny, női kard, St. Niklaas
17–IV. 3.     CURLING.    Országos csapatbajnokság, Kamaraerdei Curling Club
18.     ATLÉTIKA.     Mezei futó magyar bajnokság, k. k. h.
18.     KÉZILABDA.     Európa-liga, nők, negyeddöntő, 1. mérkőzések
18–19.     KÉZILABDA.      Bajnokok Ligája, nők, rájátszás (a negyeddöntőbe jutásért), 1. mérkőzések
18–26.     CURLING. Női világbajnokság, Sandviken
18–30.     SAKK. Női Egyéni Európa-bajnokság, Budva (Montenegró)     
19.     KOSÁRLABDA.      NB I, nők, az alapszakasz vége
19.     NYÍLT VÍZI ÚSZÁS.      Európa-kupa, 1. állomás, Eilat
19.     TORNA.     Szerbajnokság, Budapest
20–26.     MŰKORCSOLYA ÉS JÉGTÁNC.     Világbajnokság, Szaitama
20–31.     SPORTLÖVÉSZET.      Világkupaverseny, puska és pisztoly, Bhopal
21.     KÉZILABDA.    Európa-liga, férfiak, nyolcaddöntő, 1. mérkőzések
22.     KÉZILABDA.    Bajnokok Ligája, férfiak, rájátszás, 1. mérkőzés
22.     KOSÁRLABDA.   NB I, nők, a rájátszás kezdete
22–26.    KARATE.    Európa-bajnokság, Guadalajara (Spanyolország)
23.     LABDARÚGÁS. Felkészülési mérkőzés, Magyarország–Észtország, Puskás Aréna
23-24.     KOSÁRLABDA.  Európa-kupa, nők, elődöntő, 2. mérkőzések
24–26.     CSELGÁNCS.  Grand Slam-verseny, Tbiliszi
24–26.     VÍVÁS.   Világkupaverseny, férfi kard, Budapest
24–26.     VÍVÁS.  Világkupaverseny, férfi párbajtőr, Buenos Aires
24–26.     VÍVÁS.  Világkupaverseny, női párbajtőr, Csengtu
25.     ATLÉTIKA.  35 km-es gyalogló magyar bajnokság, Gyűgy (Szlovákia)
25.     KÉZILABDA.   Európa-liga, nők, negyeddöntő, visszavágók
25.     VÍZILABDA.    Eurokupa, nők, döntő, 1. mérkőzés
25–26.     TRIATLON.    Világkupaverseny, New Plymouth
25–26.     ASZTALITENISZ.   Egyéni országos bajnokság, k. k. h.
25–26.    KÉZILABDA.   Bajnokok Ligája, nők, rájátszás (a negyeddöntőbe jutásért), visszavágók
25.–IV. 1.     SÚLYEMELÉS.  Ifjúsági világbajnokság, Durres
26.     MOTORSPORT.    Portugál Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 1. futama, Algarve
27.     LABDARÚGÁS.   Eb-selejtező, Magyarország–Bulgária, Puskás Aréna
27.–IV. 1.     ASZTALITENISZ.   WTT-sorozat, feeder, Antalya
28.     KÉZILABDA.    Európa-liga, férfiak, nyolcaddöntő, visszavágók
28.–IV. 13.     RÖPLABDA.   Bajnokok Ligája, férfiak, nők, elődöntő
29.     KÉZILABDA.  Bajnokok Ligája, férfiak, rájátszás (a negyeddöntőbe jutásért), visszavágók
29.     VÍZILABDA.   Eurokupa, nők, döntő, visszavágó
31.–IV. 1.     SZINKRONKORCSOLYA.     Világbajnokság, Lake Placid
31.–IV. 1.     VÍZILABDA.  Bajnokok Ligája, nők, négyes döntő, k. k. h.      
31.–IV. 2.     CSELGÁNCS. Grand Slam-verseny, Antalya
31.–IV. 2     FORMULA–1.   Ausztrál Nagydíj, Melbourne

ÁPRILIS
1.     AUTÓSPORT.   Salgó rali, az ob 1. futama, Salgótarján
1–9.     CURLING.    Férfi világbajnokság, Ottawa     
2.     KOSÁRLABDA.   NB I, férfiak, az alapszakasz vége
2.     MOTORSPORT.   Argentin Nagydíj, a vb 2. futama, Termas de Río Hondo
3.     RÖPLABDA.   Extraliga, férfiak, az elődöntő kezdete
5.     KOSÁRLABDA.   Európa-kupa, nők, döntő, 1. mérkőzés
5–9.     ASZTALITENISZ.   U21-es Európa-bajnokság, Szarajevó
5–16.     JÉGKORONG. Elit-világbajnokság, nők, Brampton (Kanada)     
7.     KÉZILABDA.    Vb-selejtező, nők, Izland–Magyarország
7–30.     SAKK.   Világbajnoki döntő, Jan Nyepomnyascsij (orosz)–Ting Li-zsen (kínai), k. k. h.
8.    RÖPLABDA.    Extraliga, nők, az elődöntő kezdete
8–9.     KÉZILABDA.   Magyar Kupa, férfiak, négyes döntő, k. k. h.
8–9.     KOSÁRLABDA.    Magyar Kupa, férfiak, négyes döntő, k. k. h.
11.     KÉZILABDA.   Vb-selejtező, nők, Magyarország–Izland, k. k. h.
11.     KÉZILABDA.   Európa-liga, férfiak, negyeddöntő, 1. mérkőzések
11–16.     ASZTALITENISZ.  Bajnokok Ligája, férfiak, döntő, 1. mérkőzés; Bajnokok Ligája, nők, döntő, 1. mérkőzés; Európa-kupa, férfiak, döntő, 1. mérkőzés; Európa-kupa, nők, döntő, 1. mérkőzés
11–16.     ÖTTUSA.   Világkupaverseny, Ankara
11–22.     SPORTLÖVÉSZET.   Világkupaverseny, puska és pisztoly, Las Palmas
11–16.     TORNA. Európa-bajnokság, Antalya
11–19.     LABDARÚGÁS.    Bajnokok Ligája, negyeddöntő
12.     KOSÁRLABDA.    NB I, férfiak, a rájátszás kezdete
12.     KOSÁRLABDA.    Európa-kupa, nők, döntő, 2. mérkőzés
13–20.     LABDARÚGÁS.  Európa-liga, Európa-konferencialiga, negyeddöntő
14.     KERÉKPÁR.  Hegyikerékpáros országos bajnokság, Parád
14.     KOSÁRLABDA.   Euroliga, férfiak, az alapszakasz vége
14–15.     TENISZ.   Billie Jean King-kupa, selejtező, k. k. h.
14–16.     FORMULA–1.      k. k. h.
14-16.     KOSÁRLABDA.   Euroliga, nők, négyes döntő, k. k. h.
14–16.     VÍZILABDA.   Világkupa, nők, 1. divízió, 1. selejtezőtorna, k. k. h.
15.     VÍZILABDA.  Eurokupa, férfiak, döntő, 1. mérkőzés
15–23.     SÚLYEMELÉS. Európa-bajnokság, Jereván     
15.–V. 1.     SZNÚKER. Világbajnokság, Sheffield
 16.     MOTORSPORT. 
Az Egyesült Államok Nagydíja, a gyorsasági motoros vb 3. futama, Circuit of the Americas
17–22.     ASZTALITENISZ.  Bajnokok Ligája, férfiak, döntő, 2. mérkőzés; Bajnokok Ligája, nők, döntő, 2. mérkőzés; Európa-kupa, férfiak, döntő, 2. mérkőzés; Európa-kupa, nők, döntő, 2. mérkőzés
17–23.     BIRKÓZÁS. Európa-bajnokság, Zágráb     
18.     KÉZILABDA.   Európa-liga, férfiak, negyeddöntő, visszavágók
19.     KOSÁRLABDA.   FIBA Európa-kupa, férfiak, döntő, 1. mérkőzés
19.     RÖPLABDA.     Extraliga, férfiak, az elődöntő vége
19–22.     ÚSZÁS.   Országos bajnokság, Kaposvár
21–23.     VÍVÁS.  Világkupaverseny, női tőr, Poznan
22.     KOSÁRLABDA.  NB I, nők, a döntő kezdete
22–23.      KÉZILABDA.  Magyar Kupa, nők, négyes döntő, k. k. h.
22–29.     CURLING.      Világbajnokság, vegyes páros, Kangnung     
23.     ATLÉTIKA.  20 km-es gyalogló magyar bajnokság, k. k. h.
23.     ATLÉTIKA. Maratoni magyar bajnokság, k. k. h.
23.     RÖPLABDA.    Extraliga, férfiak, a döntő kezdete
23–25.     VÍZILABDA.  Világkupa, nők, 1. divízió, 2. selejtezőtorna, k. k. h.
23–29.     ASZTALITENISZ.   WTT-sorozat, star contender, Bangkok
24.     RÖPLABDA.   Extraliga, nők, az elődöntő vége
25.     KOSÁRLABDA.   Euroliga, férfiak, a rájátszás kezdete
25–30.     ÖTTUSA.   Világkupaverseny, Budapest
26.     KÉZILABDA.   Eb-selejtező, férfiak. Litvánia–Magyarország, k. k. h.
26.     KOSÁRLABDA.  FIBA Európa-kupa, férfiak, döntő, 2. mérkőzés
27–30.     TORNA.  Világkupaverseny, Kairó
28.     RÖPLABDA.  Extraliga, nők, a döntő kezdete
28.     TRIATLON.   Világkupaverseny, Busselton
28–30.     FORMULA–1.   Azeri Nagydíj, Baki
28–30.     VÍVÁS.   Grand-Prix-verseny, kard, Szöul
29.     KOSÁRLABDA.   A férfi világbajnokság csoportbeosztásának sorsolása, Manila
29.     VÍZILABDA.    Eurokupa, férfiak, döntő, visszavágó
29–30.     KÉZILABDA. Bajnokok Ligája, nők, negyeddöntő, 1. mérkőzések
29–30.    MŰÚSZÁS.   Országos bajnokság, Duna Aréna
30.     KÉZILABDA.  Eb-selejtező, férfiak. Magyarország–Grúzia, k. k. h.
30.     MOTORSPORT.  Spanyol Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 4. futama, Jerez de la Frontera
k. k. i.     DARTS.     WDF-világbajnokság, Lakeside     
k. k. i.    KARATE. Országos bajnokság, k. k. h.

MÁJUS
1–14.     ÖKÖLVÍVÁS. Világbajnokság, férfiak, Taskent     
3.     KOSÁRLABDA.  Európa-kupa, férfiak, döntő
4–15.     SPORTLÖVÉSZET.  Világkupaverseny, puska és pisztoly, Baki
5.     ATLÉTIKA.  Gyémánt Liga, Doha
5–7.     EVEZÉS.  Világkupaverseny, Zágráb
5–7.     FORMULA–1.   Miami Nagydíj, Miami Gardens
5–7.     KAJAK-KENU.  1. gyorsasági válogatóverseny, férfi kajak és kenu, női kenu, Szeged
5–7.     VÍVÁS.   Grand Prix-verseny, párbajtőr, Cali
5–7.     VÍVÁS.    Világkupaverseny, férfi tőr, Acapulco
5–7.     VÍVÁS.    Világkupaverseny, női tőr, Tauber
6.     ATLÉTIKA.      Váltófutó magyar bajnokság, k. k. h.
6–7.     AUTÓSPORT.      Miskolc rali, az ob 2. futama, Miskolc
6–7.     KÉZILABDA.      Bajnokok Ligája, nők, negyeddöntő, visszavágók
6–7.     TRIATLON.      Világkupaverseny, Jeongdo
6–28.     KERÉKPÁR.      Olasz országúti körverseny, Giro d'Italia     
 7–14.     CSELGÁNCS. Világbajnokság,           Doha
9.     RÖPLABDA.    Extraliga, férfiak, a döntő vége     
9–14.     ÖTTUSA.   Világkupaverseny, Szófia
9–17.     LABDARÚGÁS.  Bajnokok Ligája, elődöntő
10.     KÉZILABDA.      Bajnokok Ligája, férfiak, negyeddöntő, 1. mérkőzések
10–14.     KERÉKPÁR.      Magyar országúti körverseny, Tour de Hongrie     
 11–14.     KAJAK-KENU.    Gyorsasági világkupaverseny, Szeged
11–18.     LABDARÚGÁS.   Európa-liga, Európa-konferencialiga, elődöntő
12–14.     KOSÁRLABDA.   Bajnokok Ligája, férfiak, négyes döntő, k. k. h.
12–14.     VÍVÁS.   Világkupaverseny, férfi kard, Madrid
12–14.     VÍVÁS.   Világkupaverseny, női kard, Hammamet
12–28.     JÉGKORONG. Elit-világbajnokság, férfiak, Tampere, Riga
13–14.     ATLÉTIKA. Váltófutó-világbajnokság, Kuangcsou     
13.     NYÍLT VÍZI ÚSZÁS.   Európa-kupa-verseny, Piombino
13–14.     KÉZILABDA.  Európa-liga, nők, négyes döntő, k. k. h.
13–14.     TRIATLON.   Világbajnoki sorozat, Jokohama
14.     MOTORSPORT.   Francia Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 5. futama, Le Mans
14.     RÖPLABDA.   Extraliga, nők, a döntő vége
17.     KÉZILABDA.   Bajnokok Ligája, férfiak, negyeddöntő, visszavágók
17.     KOSÁRLABDA.   NB I, férfiak, a döntő kezdete
17–21.     RITMIKUS GIMNASZTIKA. Európa-bajnokság, Baki     
19–21.     FORMULA–1.   Emilia-romagnai Nagydíj, Imola
19–21.     KAJAK-KENU.   Gyorsasági világkupaverseny, Poznan
19-21.     KOSÁRLABDA.   Euroliga, férfiak, négyes döntő, k. k. h.
19–21.     VÍVÁS.    Grand Prix-verseny, tőr, Sanghaj
19–21.     VÍVÁS.    Világkupaverseny, férfi párbajtőr, Párizs
19–21.     VÍVÁS.   Világkupaverseny, női párbajtőr, Abu-Dzabi
20.    TRIATLON.   Klubcsapat országos bajnokság, Tiszaújváros
20–21.     NYÍLT VÍZI ÚSZÁS.   Világkupaverseny, Golfo Aranci
20–21.     RÖPLABDA.   Bajnokok Ligája, férfiak, nők, döntő, k. k. h.
20–28.     ASZTALITENISZ.      Egyéni világbajnokság, Durban     
21.     ATLÉTIKA.    Gyalogló csapat Európa-bajnokság, Podebrady     
22–23.     KAJAK SZLALOM.  Világbajnokság, Lee Valley     
23–28.     STRANDKÉZILABDA. Európa-bajnokság, Portugália
25–28.     EVEZÉS. Európa-bajnokság, Bled
26–28.    FORMULA–1.
Monacói Nagydíj, Monte-Carlo
27.     KÉZILABDA.   NB I, férfiak, a bajnoki alapszakasz utolsó játéknapja     
27.     KÉZILABDA.   NB I, nők, a bajnokság utolsó játéknapja
27–28.     KÉZILABDA.      Európa-liga, férfiak, négyes döntő, k. k. h.
27–28.     NYÍLT VÍZI ÚSZÁS.   Világkupaverseny, Setúbal
27.–VI. 18.     RÖPLABDA.   Arany Európa-liga, férfiak, nők, csoportkör
27.–VI. 18.     RÖPLABDA.   Ezüst Európa-liga, férfiak, nők, csoportkör
28.     ATLÉTIKA.   Gyémánt Liga-verseny, Rabat
28.–VI. 11.     TENISZ.    Roland Garros, Párizs     
29.–VI. 11.     KÉZILABDA.    NB I, férfiak, bajnoki döntő
29.–VI. 4.     TEKVANDÓ. Világbajnokság, Baki
30.–VI. 4.     3X3-AS KOSÁRLABDA. Világbajnokság, férfiak és nők, Bécs
31.     LABDARÚGÁS. Európa-liga, döntő, Puskás Aréna     
31.–VI. 3.     VÍZILABDA.   Bajnokok Ligája, férfiak, nyolcas döntő, Belgrád
31–VI. 4.     ÖTTUSA.   Világkupadöntő, Ankara
k. k. i.     CSELGÁNCS.   Grand Prix-verseny, Dusanbe

 

Európa-liga döntő a Puskás Arénában (Fotó: UEFA)

JÚNIUS
2.     ATLÉTIKA
.   Gyémánt Liga-verseny, Róma
2–4.     FORMULA–1.    Spanyol Nagydíj, Barcelona
2–4.     TRIATLON. Európa-bajnokság, Madrid     
3–4.     KÉZILABDA
. Bajnokok Ligája, nők, négyes döntő, Budapest
4.    TRIATLON.      Vegyes váltó országos bajnokság, Lengyeltóti
7.     LABDARÚGÁS. Európa-konferencialiga, döntő, Prága     
7–9.     EVEZÉS.   Világkupaverseny, Luzern
8.     ATLÉTIKA.   Magyar Nagydíj-sorozat, World Continental Tour Bronze, Budapest
9.     ATLÉTIKA.    Gyémánt Liga-verseny, Párizs
9–11.     TEKVANDÓ.   Grand Prix-verseny, Róma
10.     LABDARÚGÁS.   Bajnokok Ligája, döntő, Isztambul     
11.     ATLÉTIKA.   Magyar Nagydíj-sorozat, World Continental Tour Bronze, Székesfehérvár
11.     MOTORSPORT.    Olasz Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 6. futama, Mugello
12–18.     ASZTALITENISZ.   WTT-sorozat, contender, Lagos
12.–VI. 4.     LABDARÚGÁS.  U17-es Európa-bajnokság, Magyarország
13–16.     ATLÉTIKA.   U23-as Európa-bajnokság, Espoo
14–18.      LABDARÚGÁS.    Nemzetek Ligája, négyes döntő, Hollandia     
15.     ATLÉTIKA.   Gyémánt Liga-verseny, Oslo
15–16.     AUTÓSPORT.   Mecsek rali, az ob 3. futama, Pécs
15–17.     KAJAK-KENU.    2. gyorsasági válogatóverseny, női kajak (nem olimpiai számok), Szeged
15–25.     KOSÁRLABDA. Európa-bajnokság, nők, Ljubljana, Tel-Aviv     
16–18.     EVEZÉS
.   Világkupaverseny, Varese
16–18.     FORMULA–1.   Kanadai Nagydíj, Montreal
17.     LABDARÚGÁS. Eb-selejtező, Montenegró–Magyarország, Podgorica     
17–18.     KÉZILABDA.   Bajnokok Ligája, férfiak, négyes döntő, Köln
17–18.     TRIATLON. Világkupaverseny, Huatulco
18.     MOTORSPORT.   Német Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 7. futama, Sahsenring
18.     TRIATLON.   Országos bajnokság, Baja
19–25.   ASZTALITENISZ.   WTT-sorozat, contender, Tunisz
20.     LABDARÚGÁS. Eb-selejtező, Magyarország–Litvánia, Puskás Aréna     
20–22.     ATLÉTIKA.   Csapat Európa-bajnokság, Chorzów     
23–25.     CSELGÁNCS. Grand Slam-verseny, Ulánbátor     
23–25.   VÍZILABDA.      Világkupa, nők, döntő, k. k. h.     
23.–VII. 3.     EURÓPAI JÁTÉKOK, Krakkó
24.     KERÉKPÁR.  Országúti országos bajnokság, Pannonhalma–Porta     
24–25.     RÖPLABDA.   Arany Európa-liga, férfiak, nők, négyes döntő, Horvátország
24–25.     RÖPLABDA.   Ezüst Európa-liga, férfiak, nők, négyes döntő, Ausztria
24.–VII. 2.     KOSÁRLABDA.   U19-es világbajnokság, férfiak, Debrecen
25.     MOTORSPORT.      Holland TT, a gyorsasági motoros vb 8. futama, Assen
26.–VII. 2.     ASZTALITENISZ.   WTT-sorozat, contender, Zágráb
30.     ATLÉTIKA.      Gyémánt Liga-verseny, Lausanne
30.–VII. 2.     FORMULA–1.   Osztrák Nagydíj, Spielberg
30.–VII. 2.     MŰÚSZÁS.   Hungarian Open, Duna Aréna
30.–VII. 2.     VÍZILABDA.   Világkupa, férfiak, döntő, k. k. h.

JÚLIUS
1.     CSELGÁNCS. Csapat Európa-bajnokság, Krynica
 1–23.     KERÉKPÁR.   
Francia országúti körverseny, Tour de France     
2.     ATLÉTIKA.      Gyémánt Liga-verseny, Stockholm
3–9.     ASZTALITENISZ.   WTT-sorozat, star contender, Ljubljana
3–16.     TENISZ. Wimbledon, London     
6.     VITORLÁZÁS.   55. Kékszalag Nagydíj, tókerülő vitorlásverseny, Balatonfüred
6–9.     EVEZÉS.  Országos bajnokság, Szeged
6–17.     SÚLYEMELÉS.   Ifjúsági Európa-bajnokság, Chisinau
7–8.     ATLÉTIKA.   Országos bajnokság, Budapest
7–9.     FORMULA–1.   Brit Nagydíj, Silverstone
8–9.     TRIATLON.    Világkupaverseny, Tiszaújváros
8–9.     KERÉKPÁR.    V4 országúti kerékpárverseny
9.     MOTORSPORT.    Kazah Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 9. futama, Szokol
1–22.     RÖPLABDA.   U17-es női Európa-bajnokság, Magyarország, Szerbia
13–16.     TRIATLON. Sprint- és váltóvilágbajnokság, Hamburg
14–22.     MŰUGRÁS.   Nyári országos bajnokság, Duna Aréna
14–30.     VIZES VILÁGBAJNOKSÁG, Fukuoka
15.     AUTÓSPORT.    Veszprém rali, az ob 4. futama, Veszprém
16.     ATLÉTIKA.    Gyémánt Liga-verseny, Chorzów
17–23.     TENISZ.    WTA 250-es torna, Római Teniszakadémia
18.     ATLÉTIKA.   Gyulai István Memorial, World Continental Tour Gold, Budapest
19–23.     ÖTTUSA.    Olimpiai kvalifikációs verseny, Budapest
20.–VIII. 20.     LABDARÚGÁS. Világbajnokság, nők, Ausztrália, Új-Zéland
21.     ATLÉTIKA.
   Gyémánt Liga-verseny, Monte-Carlo
21–23.     FORMULA–1.   Magyar Nagydíj, Mogyoród
22–23.     KERÉKPÁR.      V4 országúti kerékpárverseny
22–30.     VÍVÁS. Világbajnokság, Milánó     
23.     ATLÉTIKA.  
  Gyémánt Liga-verseny, London
25.–VIII. 6.     SPORTLÖVÉSZET. Európa-bajnokság, skeet és trap, Leobersdorf     
26–28.     KAJAK-KENU.  
  Gyorsasági országos bajnokság, Szeged
28–30.     FORMULA–1.   Belga Nagydíj, Spa-Francorchamps
29.     ATLÉTIKA.   Gyémánt Liga-verseny, Sanghaj
29–30.     TRIATLON.    Világbajnoki sorozat, Sunderland
29–VIII. 26.     SAKK.   Világkupa, k. k. h.
31.–VIII. 6.     ÍJÁSZAT.     Világbajnokság, Berlin     

AUGUSZTUS
3.     ATLÉTIKA
. Gyémánt Liga-verseny, Sencsen
4–6.     CSELGÁNCS.   World Judo Masters-verseny, Budapest
5–6.     NYÍLT VÍZI ÚSZÁS.  Világkupaverseny, Párizs
6.     MOTORSPORT.  Brit Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 10. futama, Silverstone
6–13.     KERÉKPÁR. Összkerékpáros világbajnokság, Glasgow
 7–10.     ATLÉTIKA
.    U20-as Európa-bajnokság, Jeruzsálem
12–20.     KOSÁRLABDA.    Olimpiai előselejtező torna, férfiak, k. k. h.
14.–IX. 3.     SPORTLÖVÉSZET. Világbajnokság, Baki
 15.–IX. 3.     RÖPLABDA. Európa-bajnokság, nők, Belgium, Észtország, Németország, Olaszország     
18–20.     CSELGÁNCS. 
    Grand Prix-verseny, Zágráb
19–27.     ATLÉTIKA.     Világbajnokság, Budapest     
19.     NYÍLT VÍZI ÚSZÁS
.   Európa-kupa-verseny, Samorin
20.     MOTORSPORT.    Osztrák Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 11. futama, Red Bull Ring
21–27.     TOLLASLABDA. Világbajnokság, Koppenhága
 22–28.     ÖTTUSA. Világbajnokság, Bath     
23–27.     KAJAK-KENU. Gyorsasági világbajnokság, Duisburg
 23–27.     RITMIKUS GIMNASZTIKA. Világbajnokság, Valencia     
25–27.     FORMULA–1.
  Holland Nagydíj, Zandvoort
25.–IX. 10.     KOSÁRLABDA. Világbajnokság, férfiak, Fülöp-szigetek, Indonézia, Japán
 26–27.     AUTÓSPORT.   
   Dunakanyar rali, az ob 5. futama
26–27.     TRIATLON.      Világkupaverseny, Bergen
26.–IX. 17.    KERÉKPÁR.    Spanyol országúti körverseny, Vuelta a Espana     
28.–IX. 10.     TENISZ.  US Open, New York
28.–IX. 16.     RÖPLABDA. Európa-bajnokság, férfiak, Bulgária, Észak-Macedónia, Izrael, Olaszország     
30.–IX. 1.     KAJAK-KENU
.    Előolimpia (gyorsasági világkupaverseny), Párizs
31.     ATLÉTIKA.    Gyémánt Liga-verseny, Zürich
31.–IX. 3.     KAJAK-KENU. Maratoni világbajnokság, Vejen, Kolding
 31.–IX. 2     TEKVANDÓ.   
 Grand Prix-verseny, Párizs

Budapesten rendezik a 2023-as atlétikai világbajnokságot (Fotó: Világgazdaság)

SZEPTEMBER
1–3.    FORMULA–1
.    Olasz Nagydíj, Monza
2–3.     ATLÉTIKA.    Szuperliga-döntő, k. k. h.
2–3.     TRIATLON.    Világkupaverseny, Valencia
2–17.     SÚLYEMELÉS. Világbajnokság, Rijád
3.     MOTORSPORT. 
   Katalán Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 12. futama, Barcelona
3.     NYÍLT VÍZI ÚSZÁS.    Európa-kupa-verseny, Veles
3–10.     EVEZÉS. Világbajnokság, Belgrád
5–7.     3X3-AS KOSÁRLABDA. Európa-bajnokság, férfiak és nők, Jeruzsálem
7.     LABDARÚGÁS.
   Eb-selejtező, Szerbia–Magyarország, k. k. h.     
8.     ATLÉTIKA.      Gyémánt Liga-verseny, Brüsszel
8–10.     TORNA.   Challenge világkupaverseny, Szombathely
8–19.    SPORTLÖVÉSZET.    Világkupaverseny, puska és pisztoly, Rio de Janeiro
9–10.     ATLÉTIKA.      Magyar csapatbajnoki döntő, k. k. h.
9–10.     SPORTLÖVÉSZET.    Országos bajnokság, skeet, Balatonfűzfő
9–10.     TRIATLON.    Világkupaverseny, Karlovy Vary
10.     ATLÉTIKA.   WizzAir Budapest Félmaratoni, Budapest
10.     MOTORSPORT.    San Marinó-i Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 13. futama, Misano
10–17.     ASZTALITENISZ.    Csapat Európa-bajnokság, Malmö
12–17.   TENISZ.    Davis-kupa-döntő, csoportkör, k. k. h.
15–17.     FORMULA–1.    Szingapúri Nagydíj, Marina-öböl
16–17.     ATLÉTIKA.    Gyémánt Liga-döntő, Eugene
16–17.     SPORTLÖVÉSZET.      Országos bajnokság, trap, k. k. h.
16–17.     TORNA.   Országos bajnokság, Budapest
16–24.     BIRKÓZÁS. Olimpiai kvalifikációs világbajnokság, Belgrád     
19–20.     TRIATLON.    Olimpiai tesztverseny, Párizs
20–24.     KERÉKPÁR. Országúti kerékpáros Európa-bajnokság, Drenthe
22–24.     DARTS.      PDC European Tour-verseny, BOK-csarnok
22–24.     FORMULA–1.      Japán Nagydíj, Szuzuka
22–24.     TRIATLON. Világbajnoki döntő, Pontevedra
23.    NYÍLT VÍZI ÚSZÁS.    Európa-kupa-verseny, Barcelona
23–24.    SPORTLÖVÉSZET.    Országos bajnokság, puska és pisztoly, Budapest
23–24.     SPORTLÖVÉSZET.   Országos bajnokság, skeet és trap mix, k. k. h.
23–24.     TRIATLON. Klubcsapat Vegyesváltó Európa-bajnokság, La Baule
24.     MOTORSPORT.
    Indiai Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 14. futama, Buddh International Circuit
30.–X. 1.     ATLÉTIKA.    Félmaratoni világbajnokság, Riga     
30.–X. 8.     TORNA. Világbajnokság, Antwerpen     
k. k. i.     CSELGÁNCS.
    Grand Slam-verseny, Baki

OKTÓBER
1.    MOTORSPORT.
    Japán Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 15. futama, Motegi
6–8.     FORMULA–1.    Katari Nagydíj, Loszaíl
7–8.     AUTÓSPORT.    Rally Hungary, Európa-bajnoki futam, az ob 6. futama, Nyíregyháza
7–8.     TRIATLON.    Világkupaverseny, Arzachena
7–25.     VÍZILABDA. Európa-bajnokság, Tel-Aviv
 14.     LABDARÚGÁS.
   Eb-selejtező, Magyarország–Szerbia, Puskás Aréna     
14–15.     TRIATLON.   Világkupaverseny, Csengtu
15.     ATLÉTIKA.      Spar Budapest Maratoni, Budapest
15.     MOTORSPORT.   Indonéz Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 16. futama, Mandalika
17.     LABDARÚGÁS.    Eb-selejtező, Litvánia–Magyarország, k. k. h.     
20–22.     FORMULA–1.   Amerikai Nagydíj, Austin
21.     TRIATLON.      Világkupaverseny, Tongjong
22.     MOTORSPORT.   Ausztrál Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 17. futama, Phillip Island
24.     KOSÁRLABDA.   NBA, az alapszakasz kezdete
24–29.     KARATE. Világbajnokság, Budapest     
27–29.     FORMULA–1.   Mexikóvárosi Nagydíj, Magdalena Mixhuca
28–29.     NYÍLT VÍZI ÚSZÁS.   Világkupaverseny, Nantou
28–29.     TRIATLON.  Világkupaverseny, Mijazaki
29.     MOTORSPORT.   Thai Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 18. futama, Chang Circuit
29.–XI. 5.     ASZTALITENISZ.   WTT-sorozat, champions, Frankfurt

NOVEMBER
1–4.    TOLLASLABDA
.   Magyar nemzetközi bajnokság, Budapest
1–4.     ÚSZÁS.   Rövid pályás országos bajnokság, Debrecen
3–5.    CSELGÁNCS. Európa-bajnokság, Montpellier     
3–5.   FORMULA–1.  
Sao Pauló-i Nagydíj, Interlagos
3–5.     TORNA.   Mesterfokú bajnokság, k. k. h.
4–5.     KERÉKPÁR. Terepkerékpáros Európa-bajnokság, Pont-Chyteau
4–5.     NYÍLT VÍZI ÚSZÁS.  Világkupaverseny, Hongkong5–13.@     KOSÁRLABDA.      Nemzetközi selejtezős ablak, nők, k. k. h.
5–13.     KOSÁRLABDA. Olimpiai előselejtező torna, nők, k. k. h.     
9–12.     GUMIASZTAL. Világbajnokság, Birmingham     
10–12     CSELGÁNCS.     Grand Slam-verseny, Abu-Dzabi
10–21.     SAKK. Csapat Európa-bajnokság, Budva (Montenegró)     
11–12.    TRIATLON.   Világkupaverseny, Vina del Mar
12.     MOTORSPORT.   Malajziai Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 19. futama, Sepang
16.    LABDARÚGÁS.  Eb-selejtező, Bulgária–Magyarország, k. k. h.
16–18.    FORMULA–1.      Las Vegas-i Nagydíj, Las Vegas Boulevard
17–19.     SPORTLÖVÉSZET.      Hungarian Open, Budapest
18-19.     TRIATLON.      Világkupaverseny, Montevideo
19.   LABDARÚGÁS. Eb-selejtező, Magyarország–Montenegró, Puskás Aréna     
19.     MOTORSPORT.    Katari Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 20. futama, Luszaíl
20–28.     KOSÁRLABDA.    Nemzetközi selejtezős ablak, férfiak, k. k. h.
22–26.     TENISZ.    Davis-kupa, Világdöntő, Málaga
24–26.     FORMULA–1.     Abu-dzabi Nagydíj, Jasz Marina
26.     MOTORSPORT.      Valenciai Nagydíj, a gyorsasági motoros vb 21. futama, Valencia
28.–XII. 2.     ÖKÖLVÍVÁS.    Országos bajnokság, Budapest
30.–XII.17.     KÉZILABDA.   Világbajnokság, nők, Dánia, Svédország, Norvégia
k. k. i.     CURLING.    Európa-bajnokság, k. k. h.     
k. k. i.     SÚLYEMELÉS.
  Junior-világbajnokság, Guadalajara
k. k. i.     SÚLYEMELÉS.   Országos bajnokság, k. k. h.
k. k. i.     TENISZ.   Billie Jean King-kupa, rájátszás, k. k. h.
k. k. i.     TENISZ.   Billie Jean King-kupa, döntő, k. k . h.

DECEMBER
1–2.     NYÍLT VÍZI ÚSZÁS.
   Világkupaverseny, Eilat
2–3.     CSELGÁNCS.  Grand Slam-verseny, Tokió
2–3.     TEKVANDÓ.  Grand Prix-döntő, Manchester
5–10.     ÚSZÁS. Rövid pályás Európa-bajnokság, Bukarest     
10.     ATLÉTIKA.   
 Mezei futó Európa-bajnokság, Brüsszel
15–17.     MŰUGRÁS.  Téli országos bajnokság, Duna Aréna
k. k. i.     DARTS.  PDC-világbajnokság, London.
k. k. i.     VÍVÁS. 
Országos bajnokság, k. k. h.

2023.02.05 23:25:09

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

2023.02.02 21:52:39

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

ALAPVONAL. Magam nem csupán róla vélem ezt, valamennyi olimpiai bajnokunkat a nemzet sportolójának gondolom, sőt, továbbmegyek, némi túlzással mindenkit, aki részt vett ötkarikás játékokon.

2023.02.01 00:00:53

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

NS-VÉLEMÉNY. A részvétel mellett a győzelem is fontos.

2023.01.30 15:25:15

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

Bizonyára szinte mindenki felismeri azokat az ikonikus lábbeliket, amik az elmúlt évtizedekben elképesztő slágernek számítottak.

2023.01.26 18:28:17

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

A könyv felépítése jól megkomponált: minden oldalpáron egy fotó és vele szemben némi szöveg található.