I. SZ., MTI 2021.06.11 21:22 Frissítve: 2021.06.11 21:32

Rg Eb: Pigniczki bejutott az egyéni összetett fináléba

Pigniczki Fanni bejutott az egyéni összetett fináléba a ritmikus gimnasztikázók bulgáriai Európa-bajnokságán.

Pigniczki Fanni tizedikként jutott a döntőbe (Fotó: Lengyel Viktória Gréta)

A magyar szövetség hírlevele szerint a legjobb magyar versenyző csütörtök után pénteken is jól teljesített: szalaggal 20.550, míg buzogánnyal 25.300 pontot szerzett, ezzel előbbiben 16., utóbbiban 10. helyen zárt. Pigniczki így buzogánnyal a második számú tartalék a szer vasárnapi döntőjében, míg összetettben 73.450 ponttal tizedikként jutott a 24 versenyzőt felvonultató fináléba.

„Úgy érzem, a mai nap egy kicsit nehezebb volt, mint a csütörtöki. A buzogánygyakorlatommal elégedett vagyok, nagyon jól sikerült, a szalagban azonban voltak hibák, pontatlanságok. Nem állunk meg, ezekből tanulva megyünk szombaton tovább előre” – nyilatkozta a selejtező után Pigniczki.

A várnai viadal másik magyar indulója, Wiesner Hanna szalaggal 17.800 pontot ért el (33. hely), míg buzogánnyal 21.000-val (34.) zárt. Mindez összetettben a 32. helyet jelentette számára.

Az összetett döntőt szombaton rendezik, a viadalon a legjobb, indulási joggal még nem rendelkező ország tornásza olimpiai kvótát szerez.

Ugyancsak szombat délután a felnőtt együttes kéziszercsapat selejtezőit tartják, ahol bemutatkozik a Farkas Júlia, Fekete Anita, Fodor Nadin, Mészáros Mandula Virág, Somhegyi Réka, Urbán-Szabó Mónika összeállítású magyar együttes is.

2021.06.17 15:00:19

Egyéb egyéni nemzetisport.hu

A két olimpiai bajnok az Open Water Tournament nyílt vízi úszóbajnokság edzését látogatta meg. (x)

2021.06.15 23:29:05

Egyéb egyéni MALONYAI PÉTER

ALAPVONAL. Az egyenjogúság, az emancipáció témája a modern(ebb) társadalmakban örök feszültségforrás. A felesleges zsörtölődést megelőzve leszögezem, hogy nőpárti vagyok.

2021.06.15 08:12:10

Egyéb egyéni BOBORY BALÁZS

„Egyszer Dvéri Zsolt edzés után szólt, hogy »„Gyere, kicsi, rúgjunk egy-két szabadot!«”

2021.06.09 11:27:49

Egyéb egyéni B. D. K.

A 28 éves Paige Spiranac fotóitól felrobban az internet!

2021.06.07 21:52:07

Június 11-én három helyszínen, Győrben, Budapesten és Debrecenben rendezik meg a DigitalTesiLIVE programot. (x)