Golf: Byrd a bajnokok bajnoka, Európa az USA után Ázsiát is verte

2011.01.10. 08:36
A hétvégén beindult az élet a legfontosabb férfi golfkörversenyeken: az Egyesült Államokban Jonathan Byrd nyerte meg a tavalyi tornagyőztesek nagy presztízsű hawaii versenyét, a közös európai-afrikai viadalon a tavalyi brit bajnok Louis Oosthuizen diadalmaskodott, ráadásképp Európa legyőzte Ázsiát a két kontinens már-már hagyományosnak mondható csapatversenyén.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Jonathan Byrd pályafutása ötödik, egyben eddigi legnagyobb győzelmét könyvelte el a legjelentősebb férfi körversenyen. A szokásos hawaii idénynyitón – amelyen kizárólag az előző szezon tornagyőztesei ragadhatnak ütőt – a 32 éves amerikai játékos ugyanúgy rájátszásban győzött, ahogyan utolsó 2010-es versenyén kiharcolta az indulás jogát. Graeme McDowell, az őszi Ryder-kupa északír hőse újra kitett magáért: vasárnapi 62 ütéses szárnyalásával (18 szakaszon 11 birdie!) beállította a pályarekordot. AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY. Jonathan Byrd pályafutása ötödik, egyben eddigi legnagyobb győzelmét könyvelte el a legjelentősebb férfi körversenyen. A szokásos hawaii idénynyitón – amelyen kizárólag az előző szezon tornagyőztesei ragadhatnak ütőt – a 32 éves amerikai játékos ugyanúgy rájátszásban győzött, ahogyan utolsó 2010-es versenyén kiharcolta az indulás jogát. Graeme McDowell, az őszi Ryder-kupa északír hőse újra kitett magáért: vasárnapi 62 ütéses szárnyalásával (18 szakaszon 11 birdie!) beállította a pályarekordot.

AMERIKAI PGA-KÖRVERSENY
HYUNDAI TOURNAMENT OF CHAMPIONS, KAPALUA
(a pénzdíj: 5.6 millió dollár; a pálya: 6751 méter, 73 par)
AZ ÉLCSOPORT
1. Jonathan Byrd (amerikai) 268 ütés (66, 68, 67, 67) – rájátszás után
2. Robert Garrigus (amerikai) 268 (69, 63, 69, 67)
3. Graeme McDowell (északír) 269 (71, 68, 68, 62)

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY. A dél-afrikai Louis Oosthuizen először nyert tornát azóta, hogy tavaly nagy meglepetésre az első helyen végzett az év egyik legfontosabb versenyén, a Brit nemzetközi bajnokságon. A 28 éves dél-afrikai sportoló hármas rájátszásban, az első szakaszon ütött birdie-vel nyerte meg az európai PGA és a dél-afrikai Sunshine Tour közös versenyét, a hét végi Africa Opent.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
AFRICA OPEN, EAST LONDON
(a pénzdíj: 1 millió euró; a pálya: 6191 méter, 73 par)
1. Louis Oosthuizen (dél.afrikai) 276 ütés (70, 67, 69, 70) – rájátszás után
2. Chris Wood (angol) 276 (72, 69, 67, 68)
    Manuel Quiros (spanyol) 276 (71, 68, 68, 69)

ROYAL TROPHY. Európa válogatottja fantasztikus utolsó napi teljesítménnyel legyőzte Ázsiát a két kontinens 2006 óta hagyományos csapatversenyén a thaiföldi Hua Hinben. A két nap után 6–2-re vezető ázsiaiaknak mindössze 2.5 pontot kellett volna megszerezniük a lehetséges nyolcból a vasárnapi nyolc egyéni parti során, ám – két döntetlen révén – mindössze egyet gyűjtöttek. Az európaiak soraiban többek között a tavalyi Ryder-kupa-győztes válogatott kapitánya, Colin Montgomerie és a 17 éves olasz csodagyerek, Matteo Manassero is megnyerte mérkőzését az utolsó napon.