Golf, British Open: csak hárman bírtak a brutális időjárással

2011.07.16. 22:43
Három nap után továbbra is az északír Darren Clarke vezet a férfi golfozók idei harmadik kiemelt (major) versenyén, az angliai Sandwichben zajló 140. Brit nemzetközi bajnokságon.

A délutánra valamelyest megenyhülő időben Darren Clarke birdie-vel kezdett, de a lendület nem tartott ki, pontosabban az északír éllovas jó kombinációit rendre rosszak követték, így végül csak egy ütéssel teljesített az elvárt ütésszám alatt.

Hozzá kell tenni, a 69 végül igen jó ütésszámnak bizonyult, hiszen mindössze ketten voltak képesek jobbra az esős, szeles napon: a második helyre felkapaszkodó Dustin Johnson és a szintén amerikai Rickie Fowler. A júniusi US Opent megnyerő Rory McIlroy például dupla bogeyval súlyosbított 74-et teljesített.

A sandwichi pálya – amely a legutóbb itt megrendezett Openen, nyolc évvel ezelőtt csupán a győztes Ben Curtist „engedte” az elvárt ütésszám (par) alá – a „könnyű” első nap után kifogott a játékosokon: összesítésben csak hat golfozó áll az elvárt 210 ütésnél kevesebbel.

A versenyben lévő 71 golfozó vasárnap még egyszer végigmegy a 18 szakaszos pályán, győztest az összesített ütésszám alapján hirdetnek.