Tokió 2020: elektronikai hulladékból készülnek az érmek
A tokiói városvezetés megkezdte az elektronikai hulladék összegyűjtését abból a célból, hogy abból elkészüljenek az érmek a 2020-as olimpiára.
A japán főváros kormányzójának, Koike Jurikónak a jelenlétében tartott csütörtöki ünnepségen a szervezőbizottság felkérte a lakosságot, hogy ne dobja el elhasznált mobiltelefonját, kameráját és más elektronikai cikkét, hanem inkább adja le náluk. Sokan már meg is tették ezt, az akció elindulásakor már több mint százan váltak meg régi készüléküktől.
Az 5000 olimpiai és paralimpiai érem előállításához körülbelül nyolctonnányi hulladékra lesz szükség.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





