Olimpia 2024: átment az üzenet, Budapest megérkezett a versenybe

MTI MTIMTI MTI
2016.11.21. 20:29
Mizsér Attila, a 2024-es budapesti olimpiai és paralimpiai pályázat sportigazgatója szerint a magyar főváros a Nemzeti Olimpiai Bizottságok Szövetségének (ANOC) tagjainál is „megérkezett a versenybe” a szervezet múlt heti, dohai közgyűlésén megtartott prezentációjával.

Az 1988-as, szöuli olimpia öttusázó bajnoka hétfőn erről az M1 Ma este című műsorában beszélt, hozzátéve, hogy a katari előadáson Budapest egyértelműen pozitív meglepetést szerzett.

„A magyar pályázat szempontjából valódi mérföldkő volt ez, mert először tudtuk elmondani a nemzeti sportszövetségek képviselőinek és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság számos jelen lévő, szavazati joggal rendelkező tagjának Budapest sztoriját, és olyan üzeneteket tudtunk átadni, amelyek kifejezetten fontosak” – mondta Mizsér Attila, aki kiemelte, hogy az ANOC közgyűlésén résztvevő sportvezetők „érdekesnek, izgalmasnak és egyedinek” nevezték a prezentáció után a magyar pályázatot.

A sportigazgató arról is beszélt, hogy az előadást követően nagy médiaérdeklődés övezte a csapatot, a legnépszerűbb a sajtó körében Fürjes Balázs, a budapesti pályázat vezetője volt.

„Mindenképpen különbözőek akarunk lenni a két rivális, Los Angeles és Párizs pályázatától, s bár a mi városunk mérete jelent kihívásokat, ezeket meg tudjuk oldani” – jelentette ki Mizsér Attila, aki ugyanakkor felhívta a figyelmet arra is, hogy Budapesten, többek között épp a mérete miatt valósíthatóak meg a nagyon rövid utazási idők a versenyhelyszínek között, ennek előnyeit pedig nemcsak a sportolók, hanem az újságírók és a nézők is élvezhetik.

„A budapesti olimpián a helyszínek között átlagosan 12 perces utazási idővel kalkulálunk” – mondta a sportigazgató, majd hozzátette, előadásukban mindannyian többször hangsúlyozták, hogy Budapest „a megfelelő város a megfelelő időben”, s úgy érzi, ez az üzenet nagyon átment a résztvevőknek.

Az ANOC múlt heti közgyűlésén először Los Angeles, majd Budapest után Párizs mutatkozhatott be. A prezentáció azért is volt kulcsfontosságú, mert ezután a pályázó városoknak csupán három alkalommal lesz lehetőségük részletes prezentációban bemutatni az elképzeléseiket: a NOB értékelő bizottságának jövő májusi látogatásakor, a júliusi, lausanne-i technikai prezentáción, valamint szeptemberben, a limai helyszínkijelölő kongresszuson.

A magyar pályázatot Fürjes Balázs és Mizsér Attila mellett Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgámester-helyettes, Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, valamint Szilágyi Áron kétszeres olimpiai bajnok kardvívó és Arlóy Zsófia asztaliteniszező paralimpikon mutatta be.

Az ANOC most 206, a NOB által elismert szervezetet foglal magába, köztük a MOB-ot is. A szövetség elnöke 2012 óta a kuvaiti Ahmed al-Fahad al-Ahmed al-Sabah sejk, főtitkára pedig a svéd Gunilla Lindberg, s ők mindketten a NOB tagjai is egyben.

Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2 órája

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
Tegnap, 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03
Ezek is érdekelhetik