Tokió 2020: az új kormányzó környezetbarát játékokat óhajt
Tokió új kormányzója, Koike Juriko politikai programjában az szerepel, hogy a város költséghatékony és környezetbarát olimpiát rendezzen 2020-ban.
A japán főváros július végén megválasztott első női kormányzója egy hétfői interjúban elmondta, a nők szerepvállalását is előtérbe szeretné helyezni, úgy kíván ezzel a területtel foglalkozni, hogy példát mutasson az ország központi kormányzatának. Az elsöprő többséggel megválasztott városvezető azt is elárulta, hogy célként fogalmazódott meg a keletkező hulladék újrafelhasználása, illetve újrahasznosítása is, illetve az is, hogy a versenyek egy részét ideiglenes létesítményekben bonyolítsák le.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





