Az eseményt felvezető csütörtöki sajtótájékoztatón elhangzott, hogy nagyjából húsz országból több mint 200 lóval érkeznek majd versenyzők a jövő csütörtöktől vasárnapig tartó rendezvényre, melynek közel 35 millió forint az összdíjazása.
Lázár Vilmos, a Magyar Lovassport Szövetség elnöke arról beszélt, hogy legutóbb ilyen rangos díjugrató eseményt négy éve Kiskunhalason rendeztek Magyarországon. Hozzátette, valószínűleg a mostani, 60 millió forintos költségvetésű rendezvény veszteséges lesz, de ezt vállalják, mert az ilyen hazai viadal amolyan ugródeszka lehet a szakág felzárkóztatásához.
A négyfős magyar csapatban három lovasnak már biztos a helye: Szász Sándor, Tóth László és Szuhai Gyula biztosan ott lesz a Nemzetek Nagydíján.
A fogathajtóként hétszeres világbajnok sportvezető arról is beszámolt, hogy a szövetség visszavonta a 2018-as Lovas Világjátékok rendezési jogáért benyújtott pályázatát, mert – elmondása szerint – svájci frankban milliós nagyságrendű licitálás indult meg a kandidálók között. Hozzátette, az osztrák jelentkezés javára léptek vissza.
Lázár Vilmos ugyanakkor sportdiplomáciai sikerként említette, hogy idén augusztus 22. és 26. között Fábiánsebestyén ad otthont a Duna-Alpesi Kupa elnevezésű nemzetközi fogathajtóversenynek, jövőre pedig Budapest fogathajtó Európa-bajnokságot rendezhet, amelyet nagy lovas fesztivállá bővítenek, s a Nemzeti Vágtával együtt kívánják lebonyolítani.
A Duna-Alpesi Kupa 33 éves múltra visszatekintő verseny, s a kilenc alapító között ott volt Magyarország is, ahol negyedszer kerül sor a viadalra.
„Készen állunk, a maratonpálya nyolc akadálya közül kettő teljesen új, kettőt pedig felújítottunk a versenyre, amelynek keretprogramjában minden lovas szakág bemutatkozik majd" – mondta Farkas Sándor főszervező.