„Az olimpiai tagozat öt elnökségi tagot választhatott. Tizenegyen jelentkeztek, olimpiai érmesek, fiatalemberek, ebből tíz volt az érvényes. Ők versenyeztek, öten befutottak. Legnagyobb örömünkre már három hölgytagja is van a vezetőségnek."
Molnár Zoltán furcsállotta ugyanakkor, hogy Kulcsár Győzőt, a Nemzet Sportolóját nem jelölte a vívó szövetség, pedig Nagy Tímea kétszeres olimpiai bajnok párbajtőrvívó még vissza is lépett a javára. Mint mondta, ugyanakkor „ez a szövetség belső ügye".
Molnár értetlenül áll azelőtt is, hogy Bakonyi Tibort nem jelölte a MOB elnökségbe a Magyar Kézilabda-szövetség: „főtitkárként azt kell mondanom, hogy a kézilabda-szövetség eljárása hivatalos és jogszerű volt. Ám meglehetősen furcsa, hogy miután lezárult a jelentkezés, aminek Bakonyi úr megfelelt, hiszen összegyűjtötte az elnökségi tagsági választáshoz szükséges ajánlásokat, visszavonták a jelölését. Bakonyi úr több mint egy évtizede jelentős szerepet betöltő sportember volt a MOB vezetőségében, volt alelnök is, elnökségi tag, vezette a gazdasági bizottságot." Arra a kérdésre, hogy politikai szempontok is közrejátszhattak-e a visszahívásában, Molnár Zoltán így felelt: „Bakonyi urat akkor is megválasztották, amikor nem baloldali kormány volt Magyarországon. Ő a magyar sportban elismerésnek és közmegbecsülésnek örvendő ember."
A szavazás után az elnökségből sok eddigi sportvezető kimaradt, lecserélődött. A MOB számít rájuk a jövőben, hiszen mint Molnár Zoltán fogalmazott: „kiváló barátaim voltak az előző elnökségben, olyanok, akikkel évtizedek óta együtt dolgozom. Az ő helyüket megkeressük. A szakmai bizottságok felállítása lesz a következő elnökségi ülés legfontosabb napirendi pontja. Remélem, ezekben a bizottságokban találkozunk azokkal a kiváló sportemberekkel és sportvezetőkkel, akik most nem kerültek be a MOB elnökségébe."
Deutsch Tamásról Molnár Zoltán a következőket mondta: „Ha megkérdezik a sport világában, hogy kicsoda Deutsch Tamás, azt mondják, hogy egy ízig-vérig sportember, aki rajongásig szereti a sportot. Sportminiszterként is így emlékszünk rá, és nem szabad elfelejteni, hogy őt is a civilek választották. Itt semmi szerepe nem volt a politikának. A fogyatékkal élő emberek sportjáért felelős szakmai tagozat egyhangúlag kiállt Deutsch Tamás mellett."
A jövő anyagi helyzetét firtató kérdésre, miszerint a társasági adótámogatások rendszeréből előreláthatóan nem 20, hanem 40 milliárd forintnál is több bevételkiesés várható a költségvetésben, így felelt: „a kormány számol ezzel. Ha komolyan veszik, hogy a sport stratégiai ágazat, akkor a 20-40 milliárd forint nagyságrenddel nagyobb támogatást jelent, mint amennyi pénz eddig bekerült a magyar sportba az állam részéről. Az irány jó, azon dolgozunk, hogy ez így is maradjon."