Mutina és Verrasztó E. is aranyérmet nyert szombaton

2010.11.27. 16:54
Mutina Ágnes a negyedik magyar aranyérmes Eindhovenben (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Mutina Ágnesnek köszönhetően biztos volt, hogy szombaton sem marad aranyérem nélkül a magyar küldöttség az eindhoveni rövid pályás úszó Eb-n. A magyar versenyző 400 méteres gyorsúszásban végzett az élen, majd megtette ezt Verrasztó Evelyn is 100 vegyesen. A magyar küldöttség ötödik elsőségét ünnepelhette, ráadásul nem sokkal később egy bronzéremnek is örülhettünk: Biczó Bence férfi 200 pillangón csapott harmadikként a célba.

Mutina 400 méteres gyorsúszásban végzett az élen 4:01.25-ös idővel, míg Kapás Boglárka 4:03.42-vel a negyedik lett ebben a számban.

VERRASZTÓ EVELYN: JÓ KIS DÖNTŐ VOLT

„Tudtam, hogy Schreuder nem jó mellen, de amit pillangón és háton tud, az félelmetes. Jól el is ment mellettem, kénytelen voltam még inkább begyújtani a rakétákat. Jó kis döntő volt" – mondta Verrasztó Evelyn a 100 méter vegyes döntője után.

Egy bronzéremmel is gazdagodott a magyar küldöttség Eindhovenben a szombati napon.

„Abszolút elégedett vagyok, életem első felnőttvilágversenye ez az Európa-bajnokság. Tetszik a légkör, a körítés, most meg már még inkább, hiszen itt egy bronzérem a kezemben! Megjavítottam a legjobbamat, dobogóra álltam, mi mást kívánhatnék" – vélekedett a férfi 200 méter pillangón harmadik Biczó Bence.

„Azt hiszem, most igazán elmondhatom, hogy sikerült precízen végrehajtani mindazt, amit a döntő előtt az edzőimmel megbeszéltünk. Végig tudtam, mi a dolgom, s nagyon örülök, hogy ez most aranyérmet ért Eindhovenben. Ráadásul megjavítottam az egyéni legjobbamat, mert tavaly, a szuperdresszes időszakban nem nagyon ment nekem a négyszáz" – nyilatkozta Mutina Ágnes a Nemzeti Sport helyszínen tartózkodó tudósítójának.

Az 1500 méteres gyorsúszás második, délutáni futamában heten voltak gyorsabbak a délelőtt úszó Zámbó Balázsnál, aki így összesítésben a 11. helyen végzett az eindhoveni rövid pályás úszó Eb-n. Az aranyérmet az olasz Federico Colbertaldo szerezte meg.

Aztán nem sokkal később újabb aranyéremnek örülhettünk: Verrasztó Evelyn nyerte meg a 100 méter vegyes úszást.

A magyar versenyző egészen az utolsó fordulóig hátrányban volt az élen haladókkal szemben, ám az utolsó 25 méteren nagyon nagyot úszott, s ezzel megszerezte saját maga második aranyérmét az Európa-bajnokságon. A magyar küldöttség pedig ötödik eindhoveni győzelmét gyűjtötte be.

A következő számban egy bronzéremmel bővült a magyar csapat éremkollekciója.

Biczó Bence hatalmasat úszott férfi 200 méter pillangón, végig versenyben volt az első helyért. Végül a benyúlás után harmadik lett.

A pénteken 400 m vegyesen győztes Verrasztó Dávid hetedikként, 1:55.24-es idővel biztosította helyét a nyolcas fináléban.