Az összejövetelen a sportkormányzat munkatársai mellett megjelent Balogh Gábor (világbajnok öttusázó, aki Orbán Viktor felkérésére foglalkozik az utánpótlás-nevelési rendszer lehetséges fejlesztésének kérdéseivel) és Szabó László (a Fidesz egyik sportpolitikusa, a korábbi Orbán-kormány ifjúsági ügyekért felelős államtitkára, az Országgyűlés Sport- és Turisztikai Bizottságának sportpolitikai szakértője), akik a Fidesz kormányra kerülése esetén várható sportirányítás tartalmi és szervezeti elképzeléseit vázolták.
Szabó Tamás, a szingapúri ifjúsági olimpiával kapcsolatosan elmondta, hogy jelenleg 10 sportágban 25 kvótával rendelkeznek a magyar fiatalok. A sportolók igen nehéz kvalifikációval néznek szembe, de az utazók erős, jó eredményre esélyes csapatot fognak alkotni. Az igazgató egy, a NUPI-t érintő jelentős változásról is tájékoztatott.
„Egy tavaly december 23-i kormánydöntés következtében az Utánpótlás-nevelési Igazgatóság a jövőben önálló jogi személyként folytathatja munkáját. Ez több vonatkozásban, így a munkáltatói jogok gyakorlása és a költségvetés önállósága terén is a korábbiaknál nagyobb önállóságot jelent. Sok biztatást kapunk, ha a sport stratégiai ágazattá válik, az utánpótlás kiemelt szerepet fog kapni. A tavalyi korosztályos világversenyeken elért 165 érem önmagáért beszél, programjainkat igazolja, a prognózis jó" – mondta a MOB alelnöke.
Szabó László vázolta a Fidesz kormányra kerülése esetére várható sportkormányzati koncepció közigazgatási, költségvetési és sportpolitikai vonatkozásait. Az utánpótlás-neveléssel összefüggésben hangsúlyozta, hogy a jelenlegi programok megtartására, illetve kiterjesztése és összehangolása mellett az iskolai testnevelés fejlesztése kiemelt figyelmet kap majd. Ennek során a meglévő pozitív példák alapján ismételten középpontba kívánják állítani a mindennapos testnevelés alsó tagozatos bevezetését.
A versenysport terén a MOB korábbi vezető szerepének visszaállítását, valamint a többcsatornás finanszírozás szűkítését fogják szorgalmazni. Érintette még a szabadidősport és a versenysport közötti támogatási arányok kedvezőbb átalakításának szükségességét, ha lehet oly módon, hogy egyetlen terület támogatása se csökkenjen. Mindezeket a sportirányítás szereplőivel együttműködve kívánják megvalósítani.