Kajak-kenu: Csay Renáta aranyérmes a maratoni Eb-n

MTI MTIMTI MTI
2009.07.26. 02:27
Címkék
Két-két arany- és ezüst-, valamint egy bronzérmet nyert a magyar kajak-kenu-válogatott a lengyelországi Ostrodában zajló felnőtt és korosztályos maratoni Európa-bajnokság második, szombati versenynapján. A felnőttek közül Csay Renáta szerepelt a legjobban, ő megnyerte a nők K–1-es futamát.
A győri versenyző – a hazai szövetség honlapjának beszámolója szerint – két német riválissal vívott nagy csatát a 25.5 km-es táv elején, aztán az utolsó előtti körben lerázta az egyiket, majd a vége előtt nagyjából háromnegyed körrel „megszabadult” a másiktól is, így végül magabiztosan győzött. A férfiak nem szerepeltek ennyire jól, náluk egy 12. hely jelentette a maximumot (C–1, Devecseri Ádám), míg a kajakosoknál kormányproblémák miatt egyik magyar induló sem fejezte be a versenyt. Az ifjúságiaknál egy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet szerzett szombaton a magyar válogatott: női K–2-ben Varga Györgyi és Terék Vivien nyert, a Fónagy Júlia, Szabó Renáta duó pedig harmadikként ért célba, míg férfi K–2-ben Nagy Péter és Pálinkás Szilveszter, C–2-ben Pálfi Márió és Zetkó Adrián lett második. Az Eb vasárnap zárul.
Legfrissebb hírek

Hollandia csoportgyőztes, Japán második, Svédország harmadik – mind továbbmentek

Foci vb 2026
16 perce

Hollandia Tunézia legyőzésével csoportgyőztes, így elkerülte Brazíliát

Foci vb 2026
23 perce

Gyors gólváltás után Japán a svédek elleni döntetlennel szerezte meg az F-csoport második helyét

Foci vb 2026
25 perce

Összesen 16 (!) változás az USA-nál és a már kiesett törököknél – íme, a kezdőcsapatok!

Foci vb 2026
26 perce

Szép támadás után szerzett vezetést Japán, hatalmas Elanga-bombával egyenlítettek a svédek – videó

Foci vb 2026
50 perce

Nem lehet nem szeretni a holland szurkolókat – videó

Foci vb 2026
1 órája

Hollandia gyorsan eldöntötte, a japán–svéden még nincs gól – félidők

Foci vb 2026
1 órája

Mutatjuk a holland gólokat

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik