Curling: címvédés a nőknél, trónfosztás a férfiaknál az ob-n

MTI MTIMTI MTI
2009.04.06. 15:27
Címkék
A Wallis SC női csapata hatodik alkalommal védte meg címét az országos curlingbajnokságon, míg a férfiaknál a BTE Jégmadarak győzött.
A férfiaknál a 17 fordulós bajnokság döntőjében a Belleli Lajos, Riesz Gábor, Rókusfalvy András, Nyitrai József, Molnár Gábor összeállítású Jégmadarak csapata 10-6-ra és 12-8-ra győzött az örök rivális, ötszörös bajnok Wallis SC ellen. A bronzérmet az FTC Tigers szerezte meg. A Szekeres Ildikó, Béres Alexandra, Nagy Gyöngyi, Ádám Boglárka és Bartalus Krisztina alkotta női együttes sorrendben a klub hetedik aranyérmét szerezte meg. A második a Békési TE End Hunters, harmadik az FTC-Catz csapata lett. A két bajnokcsapat decemberben részt vehet a skóciai Aberdeenben sorra kerülő Európa-bajnokság B-csoportjában, a cél pedig a feljutás az A-osztályba. Ehhez az első két hely valamelyikén kell végezni. Tavaly a Wallis SC női és férficsapata éppcsak elmaradt ettől: mindkét gárda a B-csoport bronzérmét szerezte meg.
Legfrissebb hírek

Csillag születik: így köszönti a FIFA a 39 éves Lionel Messit – videó

Foci vb 2026
4 perce

Női kosár NB I: nigériai válogatott játékossal erősített a DVTK

Kosárlabda
6 perce

Nagy a bizonytalanság az NB II-ből kieső Békéscsabánál, egy kezdőcsapatnyi játékos távozhat

Labdarúgó NB II
7 perce

Tényleg játszik Neymar Skócia ellen? Ha igen, mennyit?

Foci vb 2026
10 perce

A skótok ellen néhány percre beállhat Neymar – vagy esetleg többre is?

Foci vb 2026
17 perce

Hosszabbított Dzsudzsák Balázzsal a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
24 perce

Időt és energiát spórol, aki megnyeri a B-csoportot

Foci vb 2026
42 perce

MotoGP: Bagnaia távozik a Ducatitól – hivatalos

Egyéb autó-motor
44 perce
Ezek is érdekelhetik