Öttusa vk: tesztelés magyar sikerrel Mexikóvárosban

MTI MTIMTI MTI
2009.04.01. 01:19
Címkék
Dicséretesnek és reményt keltőnek nevezte Marosi Ádám szereplését, a mexikóvárosi világkupaversenyen a hétvégén elért harmadik helyezését Pálvölgyi Miklós, a magyar öttusa-válogatott szövetségi kapitánya.
„A győztes Horbacz elég jó versenyző, a második helyezett Soto pedig ismerős környezetben, megszokott körülmények között küzdhetett, neki nyilván kevésbé okozott gondot a magaslat, mint a külföldiek nagy részének” – indokolta minősítését az MTI-nek a szakvezető, hozzátéve, hogy Marosi elég erős a fizikai számokban, így ha beleszokik az új rendszerbe, tartósan jó eredményeket érhet el.A 2000 méter felett rendezett viadalon debütált a nemzetközi élmezőny számára a tavaly novemberben elfogadott lebonyolítási szisztéma. A lövészettel kombinált futást már sok helyen kipróbálták, de a mostani volt az első igazán jelentős erőpróba ebben a rendszerben.Szatmári László versenybíró helyi beszámolóiból kiderült, hogy egyelőre voltak még gondok. Elsősorban az okozott fejtörést a rendezőknek, hogy az elektronikus céltáblák fennakadtak a vámon, és csak késve érkeztek meg a viadal helyszínére.Emiatt a férfiak selejtezőjét csütörtökön csupán elkezdték, a kombinált számra a női kvalifikáció napján, pénteken kerítettek sort. A berendezések végül megérkeztek, a helyükre kerültek, és működtek is, bár – amint azt helyszínről származó információra hivatkozva Pálvölgyi Miklós az MTI-nek elmondta – nem volt tökéletes a lebonyolítás.„Kiütköztek a gyermekbetegségek” – fogalmazott a kapitány, hozzátéve ugyanakkor: pontosan arra valók a jelenlegi időszak versenyei, hogy a gyakorlat felszínre hozza a hiányosságokat.Tesztelnek a mindenkori rendezők és a versenyzők is, utóbbiak magukat, illetve a mezőnyt igyekeznek felmérni. Ezeket a célokat szolgálja a csütörtök-pénteki bathi verseny is, amelyen az idén Londonban világbajnokságot rendező brit házigazdák igyekeznek tapasztalatokat gyűjteni. Vörös Zsuzsanna, Gyenesei Leila, Bartalis Zsófia, Pataki Viktória, Németh Róbert és Tibolya Péter személyében hat magyar indulója is lesz a viadalnak.
Legfrissebb hírek

Priskin Tamás: Felvidéki születésűként példát mutathatok a gyerekeknek

Magyar válogatott
21 perce

A kongóiak az utolsó fordulóban már a továbbjutásért akarnak harcolni

Foci vb 2026
25 perce

AJ Dybantsát választotta a draft első helyén a Washington Wizards

Kosárlabda
35 perce

Vb-2026: Jude Bellingham szerint „nincs dráma” az angoloknál

Foci vb 2026
39 perce

Somogyi Ádám: Nagyon éhes, tehetséges társaság van itt

Kosárlabda
44 perce

Videó: így reagált Cristiano Ronaldo azokra a kérdésekre, melyekben szóba kerültek Messi góljai

Foci vb 2026
59 perce

„Attól, hogy én lőttem a gólt, még nem vagyok hős”

Foci vb 2026
1 órája

Csütörtöktől Magyarország legrangosabb díjugratóversenyét rendezik a Nemzeti Lovardában

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik