Aszterdami befutó: Berki Krisztián aranyérmes lólengésben

Vágólapra másolva!
2007.04.29. 13:45
Címkék
Az Amszterdamban zajló tornász Európa-bajnokságon Berki Krisztián lólengésben aranyérmet szerzett. A szer két évvel ezelőtti kontinensbajnoka abszolút esélyesként vett részt a viadalon, amelyen a selejtező első helyén kvalifikálta magát a döntőbe. A magyar tornász aztán a fináléban sem hibázott és biztosan utasította maga mögé ellenfeleit.
Berki 2005-s Eb-győzelmét követően ezúttal sem talált legyőzőre
Meggyesi Bálint
Berki 2005-s Eb-győzelmét követően ezúttal sem talált legyőzőre
Berki 2005-s Eb-győzelmét követően ezúttal sem talált legyőzőre
Meggyesi Bálint
Berki 2005-s Eb-győzelmét követően ezúttal sem talált legyőzőre

A második helyen a brit Daniel Keatings, míg a harmadikon a román Flavius Koczi végzett. Dicséretes önbizalommal, a lólengés aranyérméért utazott Berki Krisztián Amszterdamba, az Európa-bajnokságra.

Hollandiában aztán sem magának, sem senki másnak nem okozott csalódást, hiszen a selejtezőben és a nyolcas döntőben sem akadt nála jobb. Berki a 2005-s debreceni kontinensviadalon ugyancsak lólengésben szerzett aranyérmet, míg egy évvel korábban a negyedik helyen végzett.

Az Eb előtt a maribori Vk-n nyertes Berki úgy nyilatkozott, hogy rontás nélküli, hibátlan gyakorlatot vár önmagától, ám mivel az amszterdami Eb-re szerspecialisták neveztek, azt maga sem tudta, mindez élesben majd mire lesz elegendő.

A versenyzőnél sokkal konkrétabb elvárásokat tűzött ki a szakvezetés. Karácsony István, a férfi tornászok szakmai igazgatója csak és kizárólag az aranyéremben gondolkodott Berki esetében. Mint elmondta, a versenyző Stuttgartban az olimpiai kvalifikációt jelentő elsőségért száll versenyben lólengésben, így az Eb-arany megszerzése szinte kötelező feladat számára.

"Nagyon-nagyon boldog vagyok- mondta győzelmét követően a friss Eb-győztes -. Egy hete talán ez volt az első éjszakám, amit nyugodtan végigaludtam, nem riadtam fel. Ez jó előjelnek tűnt. Már a melegítés is nagyon jól sikerült, apró probléma volt az ujjammal, mert néhány napja bevágtam a körmömet, és tegnap estére begyulladt, de ez egyáltalán nem zavart."

"Teljesen nyugodt voltam, a szívem inkább a gyakorlat után kezdett hevesen dobogni, hogy mennyit is kapok rá, hiszen volt egy pici tartáshibám. Csak azt tudom mondani, hogy nagyon örülök, nagyon vágytam erre az aranyéremre, most pedig egy pici pihenőre vágyok."

"Álmaimban szerepelt csak ez a hetedik hely - nyilatkozta a tavalyi szezonban térdsérülést szenvedett Korcsmáros Enikő -, de megérte a sok szenvedés, ami a sérülésből való felépülést kísérte. Nagyon örülök, hogy megváltoztattuk az ugrást, és beletettem még egy fél csavart. Ez kellett a fináléhoz."

"Nagyon örülök Berki aranyérmének és Korcsmáros 7. helyének - értékelte a látottakat Altorjai Sándor, MATSZ-főtitkár. - Krisztián megmutatta, hogyan kell tornázni, volt egy pici tartáshiba, de igazából a mezőny fölé nőtt, több mint 3 tizeddel kapott többet, mint a második helyezett. Kiindulópontja 6.7 pont volt, azt hiszem, ez önmagáért beszél. Ez a siker jó belépő az őszi olimpiai kvalifikációs világbajnokságra."

AMSZTERDAM, EURÓPA-BAJNOKSÁG:

FÉRFIAK, LÓLENGÉS:
1. Berki Krisztián 15,800 pont
2. Daniel Keatings (Nagy-Britannia) 15,450
3. Flavius Koczi (Románia) 15,325

NŐK, UGRÁS:
1. Carlotta Giovannini (Olaszország) 14,812 pont
2. Okszana Csuszovityina (Németország) 14,725
3. Anna Grudko (Oroszország) 14,625
...7. Korcsmáros Enikő 14,012

FÉRFIAK, TALAJ:
1. Rafael Martinez (Spanyolország) 15,550 pont
2. Thomas Bouhail (Franciaország) 15,350
3. Matthias Fahrig (Németország) és Elefteriosz Koszmidisz (Görögország) 15,275-15,275
---- T ---- &
Legfrissebb hírek

„A Fradira váró Ludogorec hihetetlen eladásokat produkál, ám játékban visszafejlődött”

Bajnokok Ligája
9 perce

Oszaka tovább menetel, Szvitolina sem állíthatta meg Montrealban

Tenisz
10 perce

Megegyezés a Liverpool sztárjáról; Sesko döntött az MU és a Newcastle közül – szerdai transzferhíradó

Minden más foci
14 perce

Gálfi Dalma a főtábla küszöbén Cincinnatiben

Tenisz
31 perce

Kosárlabda: sok a hiányzó, de azért bízhatunk a győzelemben

Kosárlabda
44 perce

„Talán holnap elfogadom, hogy itt a vége!” – Ligeti Dániel visszavonult

Birkózás
59 perce

Japán csoda: Hirosimában, a bombázás napján született Szakai Josinori, az 1964-es tokiói olimpia szimbóluma

Népsport
1 órája

Gazdagék nyertek, maradt esélyük a továbbjutásra a Ligák Kupájában

Légiósok
2 órája
Ezek is érdekelhetik