Bárdosi Sándor lehet a legjobb magyar

RÁC BENEDEK BALÁZSRÁC BENEDEK BALÁZS
Vágólapra másolva!
2006.09.24. 20:25
Címkék
Szeptember 25-től október 1-ig, a kínai Kantonban lépnek szőnyegre a világ legjobb birkózói. A helyi szervezők a programban a hölgyeket hagyták a végére, lévén abban a kategóriában ők a legjobbak, míg elsőnek a kötöttfogásúak birkóznak, a három kategória közül itt várható a legeredményesebb magyar szereplés.
Virág Lajos, a tavalyi Év birkózója jelenleg nyolcvan-kilencven százalékos erőállapotban van
Mirkó István
Virág Lajos, a tavalyi Év birkózója jelenleg nyolcvan-kilencven százalékos erőállapotban van
Virág Lajos, a tavalyi Év birkózója jelenleg nyolcvan-kilencven százalékos erőállapotban van
Mirkó István
Virág Lajos, a tavalyi Év birkózója jelenleg nyolcvan-kilencven százalékos erőállapotban van

A 18 éves Lőrincz Tamás (a 66 kilogrammmos súlyxsoportban indul) a tavaszi moszkvai Európa-bajnokságon szerzett aranyérme tette ismertté.

Utána a juniorok között előbb Eb- majd vb-bronzot szerzett, és most következhet a felnőtt-világbajnoki bemutatkozásás. Ezt hiúsította meg kis híján egy részleges combizomszakadás.

Az idei magyar bajnok az indulás előtt két héttel még nem volt tökéletes állapotban, de mostanra már panaszmentes, így reméljük a kettős – felnőtt- és juniorversenyek – terhelés ellenére jól fog szerepelni.

Virág Lajos (96) sem teljesen egészséges. Már a tavalyi budapesti világbajnokságon is sérülten lett ezüstérmes, a részleges keresztszalag-szakadása miatti műtét után azonban túl korán kezdett edzeni, ismét jött a sérülés, amelynek végeredménye összesen fél év kihagyás lett.

A tavalyi Év birkózója jelenleg nyolcvan-kilencven százalékos erőállapotban van, szerinte viszont a mérkőzéshiány lehet a nagyobb probléma.

Deák Bárdos Mihály 120), az ötszörös világbajnoki ezüstérmes kihagyta a szezon első felét, ami ugyan tökéletes döntésnek bizonyult abból a szempontból, hogy sikerült feltöltődnie, viszont megtapasztalta, a birkózást fél gőzzel nem lehet csinálni.

A legkisebb súlycsoportban Oláh Tibor (55) indul, az ő szereplését erősen befolyásolhatja, kik alkotják a mezőnyt, mivel a alsó kategóriákban az ázsiaiak mindig képesek váratlanul előhúzni egy-egy ismeretlen tehetséget.

Majoros István ezúttal a 60 kilós súlycsoportbanban próbálkozik. Bárdosi Sándort (84) várja a legjobb előjelekkel a világbajnokságot. Formája jó, a súlyával és a hangulatával sincs gond. Komáromi Tibor szövetségi kapitány szerint ő lehet, a válogatott legjobb embere Kantonban.

A teljes cikk a Nemzeti Sport hétfői számában olvasható.
Legfrissebb hírek

Valter 21. lett az idei második versenyén

Kerékpár
1 perce

Nagy küzdelemben játszott döntetlent Kecskeméten a Paks

Labdarúgó NB I
5 perce

„Nem olyan vészes” Varga Barnabás sérülése Robbie Keane szerint

Labdarúgó NB I
5 perce

A pályán volt leánykérés a DVSC-meccs félidejében

Labdarúgó NB I
7 perce

La Liga: korai kiállítás után barcelonai iskolajáték

Spanyol labdarúgás
7 perce

Kiesőjelölttől kapott ki a Schäfert nélkülöző Union Berlin

Német labdarúgás
25 perce

NB III: öt gólt kapott az Újpest II is; nőtt a DEAC előnye

Labdarúgó NB II
29 perce

Allan Heine: Jó, hogy van egy Lauránk a kapuban!

Kézilabda
42 perce
Ezek is érdekelhetik