Úszó Eb: Maurer 25 km-en is győzött, Kovács 7., Barsi 10. lett

2006.07.30. 16:05
A német Angela Maurer győzött a női hosszútávúszók maratoni távján, 25 kilométeren az úszó, műúszó, műugró és hosszútávúszó Európa-bajnokságon. Kovács Rita hetedik, Barsi Claudia tizedik lett, a harmadik magyar induló, Troppert Noémi még nem ért célba.
Angela Maurer a három számból kettőben aranyérmes lett, így kétszeres Európa-bajnokként zárta a kontinensviadalt
Reuters
Reuters

A Balatonalmádiban megrendezett versenyen a tíz kilométeren éppen a magyar Kovács Rita előtt aranyérmet szerzett versenyző az orosz Natalja Pankinát előzte meg hat másodperccel, a bronzérmet egy másik német úszó, Stefanie Biller szerezte meg.

Kovács Rita a győztestől három és fél perccel maradt le, Barsi Claudia tíz és fél perc hátránnyal ért célba.

Troppert Noémi még 16 óra 39 perckor még úszott, de tudni lehetett, hogy a 15. helyen érhet célba.