Sima sikerrel újabb kaposvári aranyérem került a vitrinbe

2009.05.17. 20:59
A Kométa-Kaposvár hazai pályán 3:1-re győzött a Kalo-Méh-Kecskeméti RC ellen, így összesítésben 3:0-ra nyert a férfi NB I Liga döntőjében. A somogyi együttesnek ez a tizedik bajnoki aranyérme. A harmadik helyen a MAFC-Mapei végzett, amely szintén 3:0-ra nyerte a párharcot a Szeged ellen.
A mérkőzés előtt Dikácz Ernő, a Magyar Röplabda Szövetség főtitkára átadta Demeter Györgynek, a török Fenerbahce trénerének a 2008-as év legjobb edzője díjat, illetve kiosztotta a bronzérmeket a férfi NB II Liga harmadik helyén végző 1. MCM-Kométa-Kaposvár játékosainak. A felnőtt csapat tagjai megajándékozták a Kaposvári Sportiskola fiataljait, akik remekül szerepeltek a mini-bajnokságon.Schulcz István ütésrontásával a Kecskemét szerzett vezetést, majd Nagy József egyenlített. Amikor a center ászt nyitott, először vezetett csapata (4:3). Ezután rohamtempóban növelte előnyét a házigazda, Gyurkó Sándor edző időkérései sem segítettek a gyámoltalan Kecskeméten, amely gyenge nyitásfogadása és rossz támadás-befejezései miatt tízpontosnál is nagyobb hátrányba került (19:7). Ragyogóan védekezett a címvédő, részsikeréhez kétség sem férhetett (25:14, 1:0). Az alföldiek képtelenek voltak megismételni a Magyar Kupa-döntőn nyújtott lendületes, felszabadult játékukat.A parádésan osztogató feladó, Kaszap Tamás elrontott egy szervát a második felvonás elején, majd Somodi István blokkja következett (0:2). Eleinte sikeresen őrizte vezetését a Kecskemét (2:5, 3:7). Az első technikai után egyre több látványos labdamenet szórakoztatta a közönséget, színvonalas volt a meccs. Feljött egy pontra a házigazda (10:11), de aztán megint ellépett az alföldi együttes (10:13). Kovács I Zoltán blokkjával egyenlített a címvédő (14:14), ám a második technikainál újra hátrányban volt (14:16). Dicséretesen küzdött, hajtott a Kecskemét (14:18), majd Kaszap bravúros blokkja következett. Az argentin Juan Andres Ferreyra rendkívül hatékonyan támadott, a Kaposvár a hajrában egyenlített (20:20). Amikor a vezetést is átvette a házigazda, Gyurkó Sándor időt kért (22:21), de Kovács I Zoltán pontjával ezt a szettet is a somogyiak nyerték (25:23, 2:0).Ferreyra szerzett vezetést a Kaposvárnak a harmadik rész elején, aztán ászt nyitott. Kántor Sándor kétszer egymás után hatalmas blokkal hatástalanította Németh Ferenc bombáját. 4:0 után ébredeztek a kecskemétiek, de a folytatásban csak azt tudták elérni, hogy nem nőtt a hátrányuk (8:4). A továbbiakban is magabiztosan irányította a játékot a hazai csapat, amelynek edzője, Zarka Péter a cserejátékosoknak is lehetőséget adott. 16:11 után a kaposváriak már az ünneplésre készültek, a kecskemétiek odafigyeltek és előbb egyenlítettek (18:18), majd a vezetést is átvették (19:20)! A hajrában már hárommal vezetett a látogató (20:23), és Somodi István ütésével meg is nyerte a szettet, így sikerült szépítenie (21:25, 2:1). Dicséret illeti az alföldieket, hiszen vesztett helyzetben is példamutatóan küzdöttek!Jól rajtoltak a vendégek a negyedik periódusban (3:6), ismét küzdelemre kényszerítették a kaposváriakat. 7:10-nél Zarka Péter időt kért, a folytatásban gyorsan egyenlített csapata (10:10). Kaszap Tamás ragyogóan blokkolt, mégis lecserélték, a helyére beállt szlovák Martin Mikula is tökéletes labdákkal szolgálta ki társait. 16:15-nél még szoros volt az állás, de ezután Kántor Sándor vezérletével elhúzott a címvédő, és ezúttal már nem hagyta kibontakozni riválisát, Schulcz István ütésével megnyerte a döntő harmadik meccsét, s ezzel begyűjtötte története 11. bajnoki aranyérmét.A Kométa-Kaposvár hozta a kötelezőt, toronymagas esélyesként megnyerte a Magyar Kupát és a bajnokságot is. Kecskeméten Gyurkó Sándor ismét remek csapatot épített, s remek eredményt ért el, mindkét sorozatban második lett együttese.

NB I Liga, férfiak

Döntő, 3. mérkőzés
Kométa-Kaposvár–Kalo-Méh-Kecskeméti RC 3:1 (14, 23, –21, 19)
Kaposvár, 600 néző. Játékvezetők: Adler, Mezőffy
Kaposvár: Kaszap 7, Kovács I Z. 11, Kántor 14, Ferreyra 9, Schulcz 13, Nagy J. 14. Csere: Molnár D. (liberó), Csoma 1, Ferreira, Hoboth Á., Mikula 2, Bánhegyi. Edző: Zarka Péter
Kecskemét: Kása 1, Somodi 9, Bagics Balázs 15, Csala 11, Németh F. 9, Dorcsák 1. Csere: Dömötör (liberó), Szabó A., Hoffart, Jantovics. Edző: Gyurkó Sándor
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:3, 15:7, 19:8, 23:12. 2. játszma: 3:7, 6:10, 10:11, 13:13, 14:18, 18:19, 23:21. 3. játszma: 8:4, 16:11, 19:20, 20:23. 4. játszma: 5:8, 15:13, 19:16, 23:17
EDZŐI ÉRTÉKELÉS
Zarka Péter: – Gratulálok a játékosaimnak, köszönöm az egész éves remek munkájukat. Örülök, hogy a nézők szép számban kilátogattak a meccsre, és sokan látták az újabb sikerünket!
Gyurkó Sándor: – Gratulálok a bajnokcsapatnak az aranyérem megszerzéséhez, a mieinknek az egész szezonban elvégzett munkához. Mi sem szomorúan utazunk haza!