Erőltetett menet a Sprint-kupában

2011.09.12. 14:06
null
Lezárult a Sprint-kupa alapszakasza (Fotó: Reuters - archív)
Címkék
A Nemzeti Sport Online tavasszal indított sorozatában hétről hétre beszámol a nemzetközi autós- és motorosviadalok eseményeiről – mai összeállításunkban a NASCAR, a GP2 és a salakmotoros-vb aktuális versenyeiről tudósítunk.

 

NASCAR

Kevin Harvick és Kyle Busch várhatja az élről az első számú NASCAR-széria tíz futamból álló ún. playoff-fázisát (Chase), miután a 26 versenyes alapszakasz lezárult a múlt héten. A Sprint-kupa résztvevői erőltetett menetben teljesítették az utolsó két futamot: kedden még Atlantában versenyeztek, szombaton pedig már Richmondban. Az autóversenyzésben szokatlan, keddi időpontot az Egyesült Államok délkeleti részén végigsöprő trópusi vihar, a Lee miatt kellett beiktatni; a két napot csúszó viadalt végül Jeff Gordon nyerte meg Jimmie Johnson előtt.

Gordon a hétvégén sem tétlenkedett, harmadik lett az alapszakasz utolsó futamán, és ugyancsak harmadikként várhatja a folytatást. Az idényben eddig a richmondi első Harvick (4), illetve Kyle Busch (4) győzött a legtöbbször, a legtöbb top5-ös helyezéssel Kyle Busch (13) büszkélkedhet, míg a legtöbb alkalommal Carl Edwards (17) és Johnson (17) került be az első tízbe. Az edzések királya eddig Kurt Busch három pole pozícióval. A legjobb 12 pilóta közül mindössze Edwards és Ryan Newman nem esett ki egyszer sem.

NASCAR SPRINT-KUPA
Wonderful Pistachios 400, Richmond, a NASCAR-széria 26. versenye (400 kör)
1. Kevin Harvick (Chevrolet) 3:20:12.139 óra
2. Carl Edwards (Ford) 0.139 mp hátrány
3. Jeff Gordon (Chevrolet) azonos körben
4. David Ragan (Ford) azonos körben
5. Kurt Busch (Dodge) azonos körben
6. Kyle Busch (Toyota) azonos körben
A Chase-fázis állása: 1. Kevin Harvick és Kyle Busch 2012-2012 pont, 3. Jeff Gordon 2009, 4. Matt Kenseth (Ford) 2006, 5. Carl Edwards, Kurt Busch, Ryan Newman (Chevrolet), Jimmie Johnson (Chevrolet) 2003-2003, 9. Brad Keselowski (Dodge), Denny Hamlin (Toyota), Dale Earnhardt. Jr. (Chevrolet) és Tony Stewart (Chevrolet) 2000-2000

GP2

Befejeződött a GP2-es széria 2011-es kiírása, amelynek utolsó futamaira Monzában került sor. A hétvégére már bajnokként érkező Romain Grosjean – a Formula–1-es Renault-istálló egyik tesztpilótája – számára nem volt sikeres az idényzáró, összesen hat egységet gyűjtött a két nap alatt. A szombati viadalt Luca Filippi, a vasárnapit Christian Vietoris nyerte meg. Az összetettben sokáig dobogós holland Giedo van der Garde egyik alkalommal sem szerzett pontot, így a második helyről visszazuhant az ötödikre.

GP2
A sorozat 17. futama, Monza (30 kör)
1. Luca Filippi (olasz, Scuderia Coloni) 47:47.704 perc
2. Charles Pic (francia, Barwa Addax Team) 5.627 mp hátrány
3. Romain Grosjean (francia, DAMS) 6.214 mp h.
4. Sam Bird (brit, iSport International) 9.992 mp h.
5. Adam Carroll (brit, Super Nova Racing) 14.904 mp h.
6. Christian Vietoris (német, Racing Engineering) 16.710 mp h.
A sorozat 18. futama, Monza (21 kör)
1. Christian Vietoris (német, Racing Engineering) 32:51.770 perc
2. Fabio Leimer (svájci, Rapax) 0.730 mp hátrány
3. Jules Bianchi (francia, Lotus ART) 2.851 mp h.
4. Sam Bird (brit, iSport International) 3.556 mp h.
5. Luca Filippi (olasz, Scuderia Coloni) 4.010 mp h.
6. Esteban Gutierrez (mexikói, Lotus ART) 10.957 mp h.
Az élcsoport (végeredmény): 1. Romain Grosjean 89 pont, 2. Luca Filippi 54, 3. Jules Bianchi 53

SALAKMOTOROS-VB

A jó öreg Greg Hancock megmutatta, ki az úr a háznál, hét futamon aratott hat sikerével megérdemelten diadalmaskodott az Északi GP-n szombat este, visszaverve a megelőző három nagydíjon világbajnok-esélyes formát mutató, de ezúttal nem éppen remeklő Jaroslaw Hampel, Andreas Jonsson kettős támadását.

A lengyel (2.) és a svéd (3.) vaspapucsos mindazonáltal megőrizte pozícióját a pontversenyben, amelynek negyedik helyére a hosszú idő után ismét korábbi önmagát idéző, vojensi második Jason Crump lépett, Tomasz Gollobot megelőzve.

SALAKMOTOROS-VB
A vb 9. állomása, Vojens (23 futam)
1. Greg Hancock (amerikai) 22 pont
2. Jason Crump (ausztrál) 17
3. Fredrik Lindgren (svéd) 13
4. Kenneth Bjerre (dán) 13
5. Chris Holder (ausztrál) 11
6. Nicki Pedersen (dán) 10
Az élcsoport: 1. Greg Hancock 139 pont, 2. Jaroslaw Hampel (lengyel) 108, 3. Andreas Jonsson (svéd) 100

IRC

Vasárnap beszámoltunk az Intercontinental Rally Challenge idei nyolcadik, magyarországi futamáról, de még adósak vagyunk a bajnokság állásával. Nos, a Mecsek-rali után – amelyen nem indult az ausztráliai vb-futamon részt vevő eddigi éllovas, a finn Juho Hänninen – ekképpen fest az összetett verseny élcsoportja: 1. Jan Kopecky (cseh, Skoda) 120 pont, 2. Freddy Loix (belga, Skoda) 103, 3. Hänninen 98.

Legfrissebb hírek

Férfi kosár Ek: Perl Zoltán március legjobbja

Kosárlabda
31 perce

Rúsz Márton újabb utánpótlás Eb-selejtezőt vezet

Minden más foci
35 perce

Tizenegy ország tekvandósai készültek Budapesten

Egyéb egyéni
54 perce

Hét aranyat szereztek a magyar felnőtt muaythaisosok Antalyában

Egyéb egyéni
1 órája

„A magasságomat nem, a mentalitásomat meg tudtam változtatni!” – interjú Gavriel Kanikovszkival

Képes Sport
1 órája

„Lassú és kiszámítható csapat a bosnyák” – San Marino szövetségi kapitánya tanácsokkal látta el olasz honfitársait

Foci vb 2026
1 órája

Venyercsán Bence félmaratonon is remekül gyalogolt

Atlétika
1 órája

Heti program: ismét pályán a magyar válogatott, NB I és férfi kézi BL

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik