csupasport bannerhátsófüves banner

Átfutná Nagy-Britanniát hetvenévesen

R. E. B.R. E. B.
2021.06.02. 13:49
null
Michael Williams egy évvel ezelőtt a pandémia miatt volt kénytelen abbahagyni a John O'Groats to Land's End nevű kihívást, az idén viszont ismét nekivág a csaknem 1400 kilométeres távnak.

A John O'Groats to Land's End nevű kihívásról már többször is írtunk, a Nagy-Britannia keresztülfutását jelentő nagyjából 860 mérföldes (1384 km) utat Tóth Attila virtuálisan tette meg, míg Dan Lawson tavaly rekordot javított az útvonalon. Lawson egyénileg teljesítette a távot, ugyanakkor 2020 márciusában rendeztek egy versenyt is, ám három nappal és 210 megtett kilométerrel a rajt után törölték a koronavírus-járvány terjedése miatt, mert nem akarták veszélyeztetni a futókat.

A hat induló egyike volt a most 70 esztendős Michael Williams is, akit az eltelt egy év sem tántorított el tervétől. Érthetően nem örült a döntésnek, s úgy fogalmazott, tartották a szükséges távolságot, nem is lehettek volna messzebb egymástól.

Egyébként bölcsen döntöttek a szervezők, mivel kevéssel a verseny leállítása után életbe lépett Nagy-Britanniában az első lezárás, így mindenképpen félbe kellett volna szakítani a viadalt. Williams már akkor kijelentette, hogy visszatér. Lesz is rá lehetősége, mivel az indulók június 17-én kezdenek neki a csaknem 1400 kilométeres távnak, és a tervek szerint tizenhét nap alatt teljesíthetik is.

„Elképesztő, mire képes az ember, ha elhatározza magát. Sokan mondják, hogy egy maratonit sem képesek lefutni, nemhogy akkora távot, mint én. Amikor először futottam félmaratonit, én sem hittem, hogy messzebbre juthatok, aztán sikerült. Az emberi test egészen elképesztő.”

CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!

Legfrissebb hírek

Bronzérmet szerzett, mégsem elégedett Kelemen Anett

Csupasport
2026.04.02. 11:59

Korosztályos magyar győzelmek és világcsúcsok a 48 órás vb-n

Csupasport
2026.04.01. 15:55

Jóború László jobb időeredményre számított a privát Ultrabalatonon

Csupasport
2026.03.31. 14:05

Nincs még jó formában, de így is megnyerte az ötven kilométeres versenyt

Csupasport
2026.03.30. 14:17

Felmérte a pályát, majd aranyéremmel távozott a Gánt Trailről

Csupasport
2026.03.29. 16:07

Rekordidő alatt betelt a nevezés a Komárom–Komárno futóversenyre

Csupasport
2026.03.28. 16:40

Népszerű eseményekkel folytatódik a budapesti futószezon

Csupasport
2026.03.27. 12:30

Öt ok, amiért érdemes tavasszal elkezdeni a futást

Csupasport
2026.03.26. 17:37
Ezek is érdekelhetik