A Nemzetközi Kerékpáros-szövetség szerencsére nemcsak az elmaradt versenyekkel kapcsolatban közöl híreket honlapján, hanem – szakértők bevonásával – igyekszik tippeket is adni, hogyan tegyük igazán hasznossá a beltéri kerékpárosedzést. Ha odafigyelünk a szakemberek ötleteire, hamar élvezetes és minőségi foglalkozássá varázsolhatjuk az unalmas és egyhangú tekerést.
Diego Bragato, az Olasz Kerékpáros-szövetség sporttudósa, az olimpiai bajnok (omnium) kerékpáros Elia Viviani edzője, Jesús „Chiquitin” Hernández, az UCI WorldTeam NTT Pro Cycling Team pszichoterapeutája, a Zwift-alkalmazás egyik legelszántabb rajongója, valamint Julien Pinot, a 2014-ben Tour de France-3. Thibaut Pinot fivére, az UCI WorldTeam Groupama-FDJ edzője osztotta meg véleményét és tapasztalatát a beltéri kerékpározással kapcsolatban a nemzetközi szövetség (UCI) honlapján.
Hernández – aki a spanyolországi kijárási tilalom miatt naponta több órát tölt otthoni edzéssel – 250 kilométert tekert le nemrég, amiről Twitter-oldalán tájékoztatta rajongóit, bővebben pedig az UCI honlapjának nyilatkozott.
„Ha azt akarjuk, hogy gyorsabban teljen az idő, álljunk össze a barátainkkal, és eddzünk közösen – javasolja.
Diego Bragato meg van győződve róla, hogy egyszerre több mindenen is dolgoznunk kell: ha kell, aerobkapacitás-növelő edzéseket végezzünk, nem elhanyagolva az ellenálló-képességet vagy a gyorsulást elősegítő foglalkozásokat sem.
„A legjobb, ha több apró részletben, egymás után végezzük a különböző elemeket, nem pedig hosszú órákat töltünk egy-egy edzésfajtával a görgős kerékpáron – vélekedik az olasz, aki arra is figyelmeztet, hogy tűrésküszöbünk máshol van beltéren, mint a szabad ég alatt.
Julien Pinot is tisztában van a bezártság okozta nehézségekkel, ezért igyekszik levenni a terhet kerékpárosai válláról. Mint mondja, a legfontosabb, hogy a jelenlegi helyzetben is fenn tudják tartani a sportos életmódot.
„Nem szabad túl sok feladatot adnunk ilyenkor a versenyzőknek – figyelmeztet a francia edző. – A karanténban három lehetőséggel kell számolnunk. Az első, hogy naponta legfeljebb két órát tölthetünk nyeregben, azt is inkább két részletben. Fontos, hogy elvégezzük a napi tornát is, ami főként a hát- és a hasizmot erősíti. Végül, de nem utolsósorban, nem árt kicsit kocognunk, főleg, ha van lehetőségünk kültéri mozgásra. Így hetente összesen akár tíz-tizenöt órát tölthetünk edzéssel, ami hasonló, mint amennyit az amatőr bringások végeznek. Higgyék el, ennyi bőven elég ahhoz, hogy formában maradjunk, és jól átmozgassuk a testünket.”
CSAK EGY KATTINTÁS, ÉS MÁRIS BÖNGÉSZHETI CÍMLAPUNKAT: ÖTVEN-HATVAN CIKK, FOLYAMATOSAN FRISSÜLŐ TARTALOM!