Fordulatos és gólgazdag meccsen ikszelt az Arsenal a Bayernnel

2024.04.09. 20:52
Saka parádés tekerésével vezetett az Arsenal (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében az Arsenal 2–2-es döntetlent játszott odahaza a Bayern Münchennel az odavágón.

BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Arsenal (angol)–Bayern München (német) 2–2 (1–2)
London, Emirates Stadion, 55 000 néző. Vezette: Nyberg (svéd)
Arsenal: Raya – B. White, Saliba, Gabriel, Kiwior (Zincsenko, a szünetben) – Ödegaard, Jorginho (Gabriel Jesus, 66.), D. Rice – Saka, Havertz (Partey, 86.), Martinelli (Trossard, 66.). Menedzser: Mikel Arteta
Bayern: Neuer – Kimmich, Dier, De Ligt, A. Davies – Goretzka, Laimer – L. Sané (Coman, 66.), Musiala, Gnabry (Guerreiro, 70.) – Kane. Vezetőedző: Thomas Tuchel
Gólszerző: Saka (12.), Trossard (76.), ill. Gnabry (18.), Kane (32. – 11-esből)

Bukayo Saka volt a főszereplő az első percekben: előbb Alphonso Davies letaposta a sarkát, de az angol elegánsan vett elégtételt, látványosan csavart a jobb alsó sarokba. Működött az a taktika, hogy az Arsenal átengedte a területet a bajoroknak, de a vezetés birtokában feljebb nyomult, mintha máris el akarta volna dönteni a párharcot, így azonban lett területe a Bayernnek ellentámadásokat vezetni. Ben White kihagyott egy nagy helyzetet, és ez megbosszulta magát. Más kérdés, hogy egy rossz passz kellett az egyenlítéshez, de a németeknek is jár a dicséret: Leon Goretzka kitűnő passzából az Arsenal korábbi játékosa, Serge Gnabry egyenlített. Nem kellett várni az újabb müncheni csapáshoz: Leroy Sané tört be a kapu előterébe, ahol William Saliba buktatta, tizenegyes! A szurkolók által jól ismert korábbi Tottenham-csatár, Harry Kane állt a labda mögé, és bár az egész stadion próbálta zavarni, higgadtan a bal alsó sarokba passzolt.

Amint arra számítani lehetett, a Bundesliga-aranyéremről idén lemaradó Bayern hiába kap fájdalmas pofonokat hazai környezetben, a BL-re nagyon összekapta magát: szervezetten védekezve őrizte előnyét, és ha tehette, azonnal meglódult a londoni kapu felé. Ezekben a kontrákban sok veszély volt, így nyílt, izgalmas volt a mérkőzés. Ment előre az Arsenal, és a csereként beszálló játékosok összehozták az egyenlítést: Gabriel Jesus passzából Leandro Trossard lőtt a jobb alsó sarokba. Jó meccs lesz a müncheni visszavágó is! 2–2

A másik mérkőzésen
Real Madrid (spanyol)–Manchester City (angol) 3–3 (Dias 12. – öngól, Rodrygo 14., Valverde 69., ill. Bernardo Silva 2., Foden 66., Gvardiol 71.)