BL, D-csoport: bohózatba illő gólok, CSZKA-győzelem

2013.10.02. 19:51
Zoran Tosics elévülhetetlen érdemeket szerzett a CSZKA győzelmében (Fotó: Reuters)
A labdarúgó Bajnokok Ligája D-csoportjának második fordulójában a CSZKA Moszkva 3–2-es győzelmet aratott a Viktoria Plzen ellen Szentpéterváron. Az oroszok győzelméhez góllal és gólpasszal járult hozzá Zoran Tosics.

A találkozót Szentpéterváron rendezték, Moszkvában ugyanis rengeteg eső esett az elmúlt két hétben, így a Himki Arena talaja játékra alkalmatlanná vált. Ennek következtében két napon belül a második BL-meccset játszották a Petrovszkij Stadionban.

A meccs elején alaposan meglepte vendéglátóját a Plzen, hiszen már a negyedik percben megszerezte a vezetést.

Milan Petrzela kísérlete még levágódott Szergej Ignasevicsről, a támadáshoz a jobb oldalon felzárkózó Frantisek Rajtoral azonban a tizenhatoson belülről, futtából a kapu közepébe lőtt. Az oroszok kapusa, Igor Akinfejev még hozzáért a labdához, de azt már nem tudta megakadályozni, hogy zsinórban a 17. meccsén kapjon gólt a BL-ben, amivel rekordot döntött, de erre aligha lesz büszke. 0–1

A gólt követően támadásban maradtak a csehek: előbb Daniel Kolár fejelt óriási helyzetben mellé, majd a kiugró Marek Bakos próbálkozása pattant Akinfejevről szögletre. A kihagyott helyzetek pedig a 19. percben megbosszulták magukat.

Ahmed Musa fordult le a bal szélen őrzőjéről, majd nyerte meg a versenyfutást vele szemben, ezt követően középre gurított Zoran Tosics elé, aki olyan szerencsésen „törte el" a labdát, hogy az Václav Procházka lábán megpattanva a jobb alsóban kötött ki. A CSZKA négy tétmeccs után talált ismét a kapuba. 1–1

Kisvártatva pedig már az oroszoknál volt az előny: a 29. percben Tosics kiváló ütemben szöktette Honda Keiszukét, aki Matús Kozácikkal szemben kiváló megoldást választott: külsővel a bal alsóba pörgette a labdát. A japán támadó másodszor volt eredményes a Bajnokok Ligájában, így beérte a hazája örökranglistát vezető Nakamura Sunszukét. 2–1

A második félidőben a pontos befejezésekkel már adósak maradtak a csapatok, de helyzetek itt is, ott is voltak (majd bohózatba illő gólok is). Ahmed Musát a kapufa, míg Kolárt az ötösön belül jól helyezkedő hazai védő akadályozta meg, hogy a kapuba találjon.

A hajrában aztán bebiztosította a hazaiak győzelmét a Plzen. Musa mélységi átadása után Tosics és Radim Rezník futott versenyt a labdáért, amelyet utóbbi ért el, és annak rendje és módja szerint haza is gurított Kozácikhoz, aki azonban talppal akarta átvenni a labdát, de ez nem sikerült neki... 3–1

A három pont sorsa ezzel a találattal ugyan eldőlt, de a hosszabbításban még született egy újabb megmosolyogtató gól. A szabadrúgást követően Akinfejev fejbe bokszolta a labdával Stanislav Teclt, amely így Bakos elé pattant, aki három méterről a hálóba bólintott. 3–2

A CSZKA sikerének köszönhetően először győzött le orosz együttes cseh csapatot a legrangosabb európai kupasorozatban. A moszkvai alakulat első pontjait szerezte a csoportkörben, a Plzennek erre továbbra is várnia kell.

BAJNOKOK LIGÁJA
D-CSOPORT,
2. FORDULÓ
CSZKA MOSZKVA (orosz)–VIKTORIA PLZEN (cseh) 3–2 (2–1)
Szentpétervár,
Petrovszkij Stadion (Tv: Digi Sport1). V: Nijhuis (holland)
Gólszerző:
Tosics (19.), Honda (29.), Rezník (78. – öngól), ill. Rajtoral (4.), Bakos (91.)