Fotók: Action Images
Drogba a földön fekve kapta meg piros lapját
Fotók: Action Images
Drogba a földön fekve kapta meg piros lapját
2004–2005MOURINHO VÁDOL, A MEGFENYEGETETT RISK VISSZAVONULNégy évvel ezelőtt a legjobb 16 között került össze a két együttes, és az első, barcelonai összecsapás (2–1) nagy vihart kavart.
„Frank Rijkaard a szünetben bement a játékvezetők öltözőjébe, amit nem nagyon értettem. Aztán minden világossá vált, amikor a bíró kiállította Drogbát” – nyilatkozta az akkor még a Chelsea-t irányító José Mourinho, amiért az UEFA eltiltotta, így a Bayern München elleni negyeddöntő mindkét mérkőzését a lelátóról nézte végig. Ebből már kiderül, hogy az angolok jutottak tovább, köszönhetően a visszavágón aratott 4–2-es győzelmüknek.
A Barcelona számára a BL-szereplés, az első mérkőzést vezető Anders Frisknek pedig a pályafutása ért véget. A svéd játékvezető és családja ugyanis halálosan fenyegetéseket kapott az angol szurkolóktól, aminek következtében két hét múlva azonnali hatállyal bejelentette visszavonulását. A Chelsea az elődöntőben vérzett el a Liverpoollal szemben.
2005–2006TÖNKRETETT GYEP, BARCA-BOSSZÚ, ÚJABB HALÁLOS FENYEGETÉSEKA katalánok a lehető leghamarabb megkapták a visszavágás lehetőségét, mivel egy év múlva ugyancsak a nyolcaddöntőben találkoztak a felek. Az első meccsre ezúttal Londonban került sor, de már a felvezetés is botrányszagú volt, mivel a barcelonaiak azzal vádolták meg vendéglátóikat, hogy szándékosan rossz talajú pályával fogadják őket, hogy lehetetlenné tegyék az általuk alkalmazott rövid passzos játékot. A találkozót végül a vendégek nyerték meg 2–1-re, és a Chelsea-nél most is a játékvezetőben látták a kudarc fő okát. A norvég Terje Hauge a találkozó 38. percében ugyanis leküldte a pályáról Asier del Hornót, miután az a szögletzászlónál felrúgta Lionel Messit. A történelem ismételte magát, Hauge is halálos fenyegetéseket kapott.
Del Horno fekszik a földön, őt is kiállította egy skandináv játékvezető
Mourinho ezúttal sem fogta vissza magát, és a Barcelonában nagy hagyományokra visszatekintő színjátszást hozta összefüggésbe Messiék pályán mutatott teljesítményével.
A visszavágó 1–1-es döntetlent hozott, ezzel a katalánok továbbjutottak, és meg sem álltak a végső sikerig (a döntőben az Arsenalt verték meg 2–1-re).
2006–2007BRAVÚROS LAMPARD-GÓL, EDMÍLSON-BESZÓLÁS, TOVÁBBJUTÁS KÉZ A KÉZBENA következő idényben a csoportkörben találkozott a két csapat, és az első, a Chelsea 1–0-s hazai győzelmével véget érő összecsapás után Mourinho nem győzte hangsúlyozni, hogy mennyivel jobbak voltak a Barcánál, és ennek fényében egygólos sikerük szinte rossz eredménynek számít. A spanyolországi meccsen a hazaiak kétszer is megszerezték a vezetést, de a Chelsea mindkétszer egyenlíteni tudott – Frank Lampard szinte az alapvonalról ívelte át Victor Valdést, Drogba pedig a 93. percben talált be. Tíz sárga lapot hozott a találkozó, mely után a felfokozott idegállapotban lévő Edmílson „irodalmi stílusban" kérte meg José Mourinhót, hogy ne beszéljen olyan sokat, helyette inkább tartsa csukva a száját. A csoportból – melyben a Werder Bremen és a Levszki Szófia szerepelt még – az angolok az első, a katalánok a második helyen jutottak tovább. Végül a Barcát a 16, a Chelsea-t pedig az elődöntőben ejtette ki a Liverpool.
KILENC ÉVE HOSSZABBÍTÁS, ’66-BAN HARMADIK MECCS DÖNTÖTT
Nem 2–0-val, hanem hosszabbítás után 5–1-gyel jutott tovább a Barca 2000-ben
Már az 1999–2000-es szezonban is láthattunk Chelsea–Barcelona párharcot a BL-ben, méghozzá nem mindennapit! A Gianfranco Zola, Tore Andre Flo-féle Chelsea a negyeddöntő első meccsén parádés játékkal 3–1-re nyert, a visszavágón azonban a Luis Figót, Rivaldót és tengernyi holland játékost felvonultató gránátvörös-kékek ugyanilyen különbséggel győztek, így jöhetett a hosszabbítás, amelyben Patrick Kluivert és Rivaldo találatával a hazaiak döntésre vitték a dolgot. Ezt a találkozót egyébként bizonyos Anders Frisk vezette… |
A két fél első randevújára a nemzetközi porondon a VVK 1965–66-os idényének elődöntőjében került sor, amikor az első találkozón a Barca 2:0-ra nyert, de mivel a visszavágón a Chelsea is ennyire diadalmaskodott, 3. találkozó döntött. Itt már csak egy csapat volt a pályán, mégpedig a Barcelona, mely 5:0-ra ütötte ki ellenfelét, hogy aztán a fináléban a Real Zaragozát felülmúlva harmadszor is elhódítsa az UEFA-kupa elődjét. |