Atlétika: etióp és kenyai siker a bostoni maratonin

MTI MTIMTI MTI
2015.04.20. 20:11
A férfiaknál az etióp Lelisa Desisa, a nőknél pedig a kenyai Caroline Rotich nyerte a hétfői Boston maratoni futóversenyt.

A befutó a nőknél alakult izgalmasabban, a győztes Rotich az utolsó métereken szakította le az etióp Mare Dibabát, és nem sokkal korábban maradt le egy másik etióp futó, Buzunesh Deba.

A férfiak mezőnyében Desisa viszonylag tekintélyes előnnyel ért elsőként a célba. Ő két éve is nyert, de akkori sikerét beárnyékolták a cél közelében lekövetett robbantások, amelyekben hárman meghaltak és 264-en megsérültek.

A világ legrégebbi maratoni viadalán, amelyet 1897 óta rendeznek meg, ezúttal 30 305 futó indult. A legidősebb egy 82 éves, 9 hónapos és 3 napos kaliforniai nő, míg a legfiatalabb egy 18 éves és 13
napos massachusettsi fiú volt. A győztesek fejenként 150 ezer, a második helyezettek 75 ezer, a harmadikok pedig 40 ezer dollárt kaptak.