
(Fotó: Facebook/Magyar Atlétika - Hungarian Athletics)
Takács Boglárka 200 méteres síkfutásban is ezüstérmet nyert az U23-as atlétikai Európa-bajnokság utolsó, vasárnapi versenynapján a finnországi Espoóban.
A 100-on szintén második magyar csúcstartó az egyes pályáról indult és csak az utolsó métereken előzte meg őt a győztes belga Delphine Nkansa. Németh Roland tanítványa 23.33 másodperccel szerezte meg az ezüstérmet.
Az utolsó napon Molnár Janka 400 méteres gátfutásban 56.16 mp-cel negyedikként ért célba, Huller Dániel pedig hatodik lett 800 méteren 1:47.48 perccel.
A magyar csapat így öt éremmel zárta az Eb-t, pénteken Takács Boglárka 100 méteren ezüst-, Molnár Attila 400 méteren, Németh Mátyás pedig távolugrásban bronzérmet nyert, míg szombaton Tóth Anna 100 m gáton lett harmadik.
(MTI)
Legfrissebb hírek

Atlétika: Takács Boglárka ötödik lett 100 méteren Hengelóban
Atlétika
2026.06.21. 17:11

Három magyar országos csúcstartónk is Ostravában fut kedden
Atlétika
2026.06.16. 09:31

Meglepetés: Duplantis kikapott hazai pályán
Atlétika
2026.06.07. 19:33

Takács Boglárka remekelt a BHSE versenyén
Atlétika
2026.06.06. 21:53

Takács Boglárka második, Kozák Luca harmadik lett Turkuban
Atlétika
2026.06.03. 20:19

Kozák Luca győzött Savonában
Atlétika
2026.05.20. 17:53
Ezek is érdekelhetik


