Tokió 2020: a hatszoros olimpiai bajnok is indulna
A 2020-as tokiói olimpiai játékokon is szeretne még versenyezni a hatszoros bajnok atléta, Allyson Felix.
A 31 éves sportoló, aki már a 2008-as, pekingi játékokon is aranyérmes volt a 4x400-as váltó tagjaként, sajtótájékoztatón beszélt a terveiről.
„A sport mindig is izgalommal töltött el, még tavaly is tanultam új dolgokat. Például hogy miként kell változtatnom az edzésmódszereimen, hogyan tudok okosabban, kevesebb futással készülni. Szeretnék ott lenni Tokióban” – mondta a 200-on és 400-on, valamint az amerikai váltók tagjaként összesen kilencszeres világbajnok atléta.
Felix a legutóbbi, riói olimpián a két váltóval (4x100 és 4x400 méter) aranyérmet, egyéni számában, a 400 méteres síkfutásban pedig ezüstérmet nyert a bahamai Shaunae Miller mögött.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





