Liverpool: újabb fontos győzelem, újabb klubrekord!

Bacskai János Bacskai János
2020.01.23. 20:55
Nem ment Mohamed Szalahnak (Fotó: AFP)
Az éllovas Liverpool 2–1-re nyert a jó erőkből álló Wolverhampton otthonában az angol Premier League 24. fordulójának záró mérkőzésén.

ANGOL PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ
Wolverhampton Wanderers–Liverpool 1–2
(R. Jiménez 51., ill. Henderson 8., Firmino 84.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az előző idény kezdete óta a 22. gólpasszát adta a bajnokságban a Liverpool jobbhátvédje, Trent Alexander-Arnold, ez magasan a legtöbb a ligában, tízet ezek közül szögletből vagy szabadrúgásból, ez is PL-csúcs – a Wolverhampton otthonában tíz percet sem várt az asszisztra, szögletét Jordan Henderson fejelte a kapuba.

Minden sorozatot figyelembe véve a védő 13. gólpassza volt ebben az idényben!

Az első félidőben Mohamed Szalah kihagyott két helyzetet, a hazai támadások rendre elhaltak a félelmetes formában játszó Virgil van Dijk, Joe Gomez kettősön, mégsem voltak boldogok a vendégek a játékrész lefújásakor, mert Sadio Manét le kellett cserélni, alighanem meghúzódott.

Nem ment a hazaiknak, ezt megszokhatták, már a 17. alkalommal kapták ők az első gólt a bajnokságban, ahol góljaik 70 százalékát a szünet után szerezték: nem sokkal a pihenő után Adama Traoré és Raúl Jiménez mattolta Alissont, a Pool hét bajnoki, ötven nap és 726 perc után kapott újra gólt a pontvadászatban.

A szokásos szünet utáni wolverhamptonos öröm (Fotó: AFP)

Traoré maga is betalálhatott volna nem sokra rá, de Alisson védett, majd egészen a hajráig egyetlen egy helyzetet sem láthattunk. Nem elégedett meg az egy ponttal a hazai csapat, Pedro Neto helyére Diogo Jota állt be, de nem ő, hanem Roberto Firmino került ziccerbe, ám elhibázta.

A brazil nem villogott ezen a mérkőzésen, de a második helyzetét már nem rontotta el, mint ahogyan nem tud hibázni a Liverpool sem, az utóbbi lehetséges 96 bajnoki pontból 94-et zsebre vágott. Kellett a mostani sikerhez azért az is, hogy a ráadásban Jota ajtó-ablak lehetőséget rontson el. 1–2

És hogy bajnok lesz-e a Liverpool, az már nem kérdés...

A Liverpool sorozatban a 40. PL-mérkőzésén sem kapott ki, ez klubcsúcs, és beérte ezzel a Chelsea-t (2004–05); ennél többször csak az Arsenal (49, 2003–04) és a Nottingham Forest (42, 1977–78) maradt veretlen zsinórban az angol élvonalban.

KORÁBBAN
Manchester United–Burnley 0–2 (Ch. Wood 39., Jay Rodriguez 56.)
Leicester City–West Ham United 4–1
(Baress 24., Ricardo Pereira 45+5., A. Pérez 81., 88. – a másodikat 11-esből, ill. Noble 50. – 11-esből)
Tottenham Hotspur–Norwich City 2–1 (Alli 38., Szon Hung Min 80., ill. Pukki 70. – 11-esből)
Chelsea–Arsenal 2–2 (Jorginho 28. – 11-esből, Azpilicueta 84., ill. Martinelli 63., Bellerín 87.)
Aston Villa–Watford 2–1
(Douglas Luiz 68., Konsa 95., ill. Deeney 38.)
AFCBournemouth–Brighton& Hove Albion 3–1 (H. Wilson 36., Gross 41. – öngól., C. Wilson 74., ill. Mooy 82.)
Crystal Palace–Southampton 0–2 (Redmond 22., Armstrong 48.)
Everton–Newcastle United 2–2 (Kean 30., Calwert-Lewin 54., ill. Lejeune 94., 95.)
Sheffield United–Manchester City 0–1 (Agüero 73.)

1. Liverpool 23 22 1 54–15 +39 67
2. Manchester City 24 16 3 5 65–27 +38 51
3. Leicester City 24 15 3 6 52–24 +28 48
4. Chelsea 24 12 4 8 41–32 +9 40
5. Manchester United 24 9 7 8 36–29 +7 34
6. Tottenham 24 9 7 8 38–32 +6 34
7. Wolverhampton 24 8 10 6 35–32 +3 34