PL: tovább tart a Soton vesszőfutása – a Brighton is legyőzte a „szenteket”

B. D. K.B. D. K.
2021.03.14. 14:52
Három vereséget követően nagyon fontos mérkőzést nyert meg a Brighton (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 28. fordulójának vasárnapi nyitó mérkőzésén a kiesés elől menekülő Brighton & Hove Albion idegenben győzte le a Southamptont.

Jobban kezdte a mérkőzést a Brighton & Hove Albion, amely a 16. percben Lewis Dunk fejesével előnybe került (0–1). A vendégek azonban rengeteg pontot hullajtottak el vezetésük birtokában a mostani idényben, ennek tudatában pedig nem dőlhettek hátra.

Bő tíz perccel a vezetőtalálatot követően érkezett is a válasz a Southampton oldaláról: egy középre ívelt labda után találták meg a társak Ché Adamset, aki az egyik vendégjátékos rossz csúsztatását kihasználva kapásból vette be a kaput (1–1).

A fordulás után azonban ismét a Brighton volt eredményes: az 56. percben egy remek összjátékot követően Leandro Trossard zúdította a labdát a hálóba (1–2).

Több gól már nem esett, így a Brighton három vereséget és hat nyeretlen tétmérkőzést követően ismét nyert, és távolabb került a kiesőzónától, míg a Soton egyre közelít hozzá.

ANGOL PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ
Southampton–Brighton 1–2
(Ché Adams 27., ill. Dunk 16., Trossard 56.)
Leicester City–Sheffield United 5–0 (Iheanacho 39., 69., 78., Ayoze Pérez 64., Ampadu 80. – öngól)
Később
17.30: Arsenal–Tottenham (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!
20.15: Manchester United–West Ham United (Tv: Digi Sport1)
Hétfőn
21.00:
Wolverhampton–Liverpool (Tv: Spíler1)
Szombaton játszották

Crystal Palace–West Bromwich Albion 1–0 (Milivojevics 36. – 11-esből)
Everton–Burnley 1–2 (Calvert-Lewin 32., ill. Ch. Wood 13., McNeil 24.)

Leeds United–Chelsea 0–0
Fulham–Manchester City 0–3 (J. Stones 47., Gabriel Jesus 56., Agüero 60. – 11-esből)